Maškaráda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Anhk-morporkská Opera... obrovská budova, v jejíchž prostorách se pohybují maskované postavy a provozují své nekalé rejdy... kde umírání na jevišti občas bývá víc než metafora ... kde jsou nevinné mladé sopranistky lákány do osudových tenat padouchy v děsivě odporných večerních robách. Kde narazíte na dvě staré dámy ve špičatých kloboucích, které zatímco v lóži pojídají burské oříšky, upírají pohledy na obrovský křišťálový lustr nad hledištěm a tiše si pobrukují: "No, jestli se teď každou chvíli nestane velký neštěstí, tak teda nevím." Ano, Bábi Zlopočasná a Stařenka Oggová, největší čarodějky Zeměplochy, se vypravily užít si jeden nevinný (ale co je u Bábi Zlopočasné tak docela nevinné?) večer v Opeře. A nejen to. Je tedy jasné, že budou potíže (jenže pěkné představení s několika zavražděnými si prostě musíte procítit). Úžasná Zeměplocha, kniha 18., přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/469/maskarada-0GI-469.jpg 4.6759
Série:

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem (18.)

Orig. název:

Maskerade (1995)

Žánr:
Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (50)

Kniha Maškaráda

Přidat komentář
zuzana4291
05. května

Úžasný příběh čarodejek, i když jsou teď jen 2. Tak opět nezklamaly. Hlavní příběh se podobá Fantomu opery, je to zase něco jiného. Kniha je vtipná, napínavá.... prostě relaxační.

Šárka_D
03. května

Jedna z nejlepších Zeměploch, opakovaně se k ní vracím. Fantom opery, čarodějky, hudba a samozřejmě Smrť...

druzickaster
01. května

Čarodějky nezklamou, stařenka a bábi opět v akci v plné polní. Prima příběh vystavěný na kostře Fantoma opery. Hodně jsem se bavil a závěr neměl chybu. Ač padouch, popsal operu tak dokonale, že souhlasím s každým slovem :) a si jsem stejný padouch. No nebudu nic naznačovat, je třeba přečíst. A jde se na Nohy z jílu jak praví Rusové Ljož na gliňajanych nožkach stajit :)))

Mergirus
13. března

V této knize si pan Pratchett vzak na paškál operu jako takovou a Fantoma opery. A jako obvykle jsem se moc bavila :) Esme Zlopočasná a Stařenka Oggová, s nimi to ani jinak nejde.

Atlantis
30.11.2018

Čarodějky nám částečně osiřely a zůstala pouze dvojice - Bábi Zlopočasná a Stařenka Oggová. A za mě je to jenom dobře. Magrátu jsem vždy považoval za jakýsi přítěžek a bavila mne z celé trojice rozhodně nejméně. Zasazení do operního a divadelního prostředí bylo dozajista vítanou změnou a poměrně i originální, ale k naprosté spokojenosti mi něco drobného ještě chybělo.

mia.com
24.10.2018

Bezvadný příběh Zeměplochy, tentokrát s nádechem napínavé detektivky a k tomu mé oblíbené čarodějky. Příběh mě hodně bavil :)

renefer
21.09.2018

Tentokrát se Terry opřel do opery :)Vražd přibývá a všichni vědí, kdo je páchá....Duch /alias Fantom Opery/. Vážně uvažuji o koupi Kuchařky stařenky Oggové.

Faustka
01.08.2018

Nejsem ani v půlce. .. Jsem nadšená!! ... A tohle prostě musím.

„Co je?“ řekla Bábi.
„Jak často myslíš, že ten dostavník stojí?“
„Proč tě to zajímá?“
„Měla jsem jít před odjezdem. Promiň. To je tím drncáním. Ví snad někdo, kde je tady hýzlík?“ dodala s přirozenou nenuceností.
„Ehm,“ odkašlal si pravděpodobný špion, „Většinou musíte počkat na příští zastávku, nebo-“ zarazil se. Chystal se dodat „je tady ještě okno“, což byla jistá možnost pro zmužilé ve chvíli, kdy vůz vjel do některého z rovnějších úseků cesty. Zarazil se, když si s hrůzou uvědomil, že tahle děsivá stařena by dokázala o takové možnosti vážně uvažovat.
......................
Dočteno a:

Nahoře byl muž, který schodiště teoreticky zametal. Prakticky totiž jen přesouval za pomoci koštěte prach, dopřával mu nového výhledu a možnost udělat si nové přátele*.
* Pozn. čtenářky: Můj případ, taky občas svádím boj s prachem.

Paní Plížová zvedla hlavu. Podívat se do očí Bábi Zlopočasné bylo jako se podívat do zrcadla. To, co se z nich na vás dívalo, to jste byli vy sami a ukrýt se nebylo kam.