Maškaráda

Maškaráda https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469/bmid_maskarada-0GI-469.jpg 5 1102 88

Anhk-morporkská Opera... obrovská budova, v jejíchž prostorách se pohybují maskované postavy a provozují své nekalé rejdy... kde umírání na jevišti občas bývá víc než metafora ... kde jsou nevinné mladé sopranistky lákány do osudových tenat padouchy v děsivě odporných večerních robách. Kde narazíte na dvě staré dámy ve špičatých kloboucích, které zatímco v lóži pojídají burské oříšky, upírají pohledy na obrovský křišťálový lustr nad hledištěm a tiše si pobrukují: "No, jestli se teď každou chvíli nestane velký neštěstí, tak teda nevím." Ano, Bábi Zlopočasná a Stařenka Oggová, největší čarodějky Zeměplochy, se vypravily užít si jeden nevinný (ale co je u Bábi Zlopočasné tak docela nevinné?) večer v Opeře. A nejen to. Je tedy jasné, že budou potíže (jenže pěkné představení s několika zavražděnými si prostě musíte procítit). Úžasná Zeměplocha, kniha 18., přeložil Jan Kantůrek.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Maskerade , 1995

Kvíteček jarn
11.05.2011 5 z 5

Parodie na Fantoma opery a pár dalších klasiků! Paráda! Jednička s velkou hvězdičkou! Čarodějky miluji a tohle je nepřekonatelné. Smála jsem se skoro pořád. Až budete mít špatnou náladu, jděte do toho, to vás vyléčí!

Pajďulka
07.04.2011 5 z 5

Terry nemá chybu. Tohle se mu fakt povedlo. Čarodějky neexcelovaly, zato mě bavila parodie na Fantoma opery a další:-))

st.me
26.02.2011 4 z 5

Tenhle příběh čarodějek se mi až tak moc nelíbil. Asi jsem čekala, že se s nima víc pobavím. Děj pro mě byl takovej nějakej žádnej. Až na proměnění kocoura, to bylo výborné :)

Azizi
04.01.2011 5 z 5

Skutočne vydarená kniha, miestami sa nedala prestať čítať... Skvelé zo všetkých ohľadov (humor, dej, atmosféra...). Pre mňa asi najlepšia kniha zo série s čarodějkami.

LooneyCZ
28.11.2010 5 z 5

Skvělá knížka. V olomouckém Moravském divadle jsme ji viděli i jako hru a musím uznat, že se jim povedla. Na rozdíl od dramatizace Mužů ve zbrani zůstala divadelní Maškaráda skoro stejně vtipná jako knižní předloha.

Alma-Nacida
30.11.-0001 5 z 5

Vážně toužím potkat Bábi a Stařenku v Opeře! Silvera jsem už, myslím, zahlídla :-)

Selhan
30.11.-0001 5 z 5

Nemá cenu u každé Zeměplochy psát, jak je skvělá. Tady mohu jen dodat, když už jsem si konečně přečetl předlohu, že divadelní adaptace se opravdu povedla.

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Nemusíte v něco věřit. Stačí, když to ono bude věřit ve vás ;) A máš to, deratizátore!