Čarodějky na cestách

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Celé poslání se jevilo velmi jednoduché. Koneckonců, co těžkého je na tom, postarat se, aby si obyčejné služebné děvče nevzalo prince, zvláště když ho nechce? Jenže poněkud netýkavá a samolibá kmotřička sudička tak jednou rozhodla a na sňatku trvá. Bábi Zlopočasná, Stařenka Oggová a Magráta Česneková chtějí ubohému děvčeti pomoci, a vydávají se proto na cestu do dalekého města Genovy. Háček je v tom, že kromě svých kouzel, založených především na hlavologii, s sebou mají pouze tajemné vúdú paní Gogolové, jednookého kocoura Silvera a magickou hůlku, která dokáže jediné - vykouzlit dýně. Úžasná Zeměplocha, kniha 12., přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463/zemeplocha-carodejky-na-cestach-463.jpg 4.61169

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 12.

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno, Talpress

Witches Abroad, 1991

Kniha Čarodějky na cestách

kamibe

Dočtena dvojkniha Sekáč/Čarodějky na cestách. Jsem ráda, že je to za mnou. V porovnání obou knih v této tlusté knize musím ovšem říci, že Sekáč, jakkoli se mi na něm ledacos nelíbilo, byl pro mne lepším soustem. Četla jsem ho přátelům nahlas a na mnoha místech jsme si to užívali. Čarodějky na cestách jsem přelouskala sama, a to snad jen z úcty k autorovi. Kromě jiného mě nebavily drobné cizojazyčné zmínky, u kterých nebylo vysvětleno, co znamenají. Nejsem si jistá, zda se pustím do dalšího Pratchettova příběhu.
No, druhý den po tomto zápisu jsem se podívala, kolik zátrhů jsem si udělala v této přečtené dvojknize a opravdu mě překvapilo, že jich je tolik - zvláště v Čarodějkách! Tak možná ještě změním své strohé mínění a podívám se, cože jsem si to poznačila...

kurama45

(Audio)knihe nech slúži k cti, že som sa bavila, aj keď sa mi nahrávky v mp3-ke poprehadzovali a došlo mi to niekde pred polovičkou knihy… Takým tempom budem mať tie tri ženské z celej Zeměplochy najradšej.

Navyše odjakživa milujem prerozprávania klasických rozprávok a zatiaľ čo väčšina autorov príbehy len zasadí do inej doby a pod., Pratchett vytvoril rozprávku a v nej paródiu rozprávok. Ak som vám stále nenavnadila, pssst, nikomu o tom nehovorte, ale v knihe sa jeden nemenovaný kocúrik na chvíľu premení na sexi človiečika :D. Mňau!

lencin

Jedna z mých nejoblíbenějších....
Bábi, Stařenka a Magráta se vydávají do Genovy zrušit sudbu.
(2009)

Mona-Lisa

Zeměplocha je láska.
Tento díl je o nezlomné síle předurčenosti příběhů a pohádek. Tyhle věci prostě nezastavíš. Mají setrvačnost nevyhnutelnosti.
Jestli ti v dětství přišlo podezřelé, že je běžné malé holky posílat přes temný les k babičce, nebo, že chudé děvečky nemají pochybnosti a rovnou se vrhají princům do náručí a nasazují si koruny- tady si přijdeš na své .
Znovu se setkáváme s čarodějkami:
Bábi Zlopočasnou - věčně nakrknutou osobou v jádru s dobrým srdcem.
Magrátou Česnekovou- nejmladší z čarodějek s velmi otevřenou myslí ale bohužel taky s velmi nefunkční hůlkou.
A Stařenkou Oggovou- stmelovacím prvkem skupinky s početnou rodinou a tudíž mistryní v potyčkách a žabomyších válkách.
Vydávají se do cizích krajů zabránit jedné zlé(?) sudičce rozvrátit království.
Terrymu musíš přijít na chuť. Být naladěn/a na jeho humor, sarkasmus, ironii a narážky napříč obrovskou paletu oborů a pak už jen nechat proplouvat rukama jednu knížku za druhou a s každou další měnit favority.
Přiznám se, že mi tu chyběl Ankh-Morkpork se smrdutou řekou a v ničem nezaostávajícími cechy, strážemi a Neviditelnou univerzitou.
ALE
Čarodějky bezmála 400 stran utáhly svou vzájemnou chemií a popichováním.

terimila

Nu, tohle nějak nezafungovalo tak, jak mělo. Od začátku mě moc nechytila linie s přisouzeným pohádkovým osudem děvčeti, které o něj až tak moc nestálo... a pak už se to nezlomilo. Občas byly okamžiky humorné, zejména během cesty trojice čarodějek. Občas byly lehce napínavé až vážné - při rozplétání vztahů mezi čarodějkami z Genovy a při závěrečné konfrontaci. Ale toho zajímavého bylo pomíň. Hodně toho bylo zamotaného - těch odkazů na klasické pohádky tady bylo strašně moc. Jo a ukrutně mě štvala Bábi Zlopočasná - ač ji jinde mám fakt ráda, tak tady mě tou věčnou buzerací Magráty fakt už docela vytáčela. Tady to prostě na nic lepšího, než je průměr, dát nemůžu. Špatné to nebylo, ale kdovíjak dobré taky ne.

burg

Některé knihy vás ihned uchvátí, některé se budou líbit časem, ale tahle kniha mezi ně fakt nepatří. Strašlivě jsem se ztrácel v ději (a jak zjišťuji, je to u čím dál tím více Pratchettových knih) a i když je autor mistrem v hledání těch správných přirovnání na správná místa, tak to ten zbytek prostě nezachrání.

toni-az

Abych řekl pravdu, některé Pratchettovky mě baví, některé moc ne. Tato bohužel patří ke druhé skupině. Ne že bych se občas nějakému vtipu nezasmál, ale nějak mi tam chyběla postava, se kterou bych se sžil. Trochu jsem se musel do čtení nutit a překousávat spoustu nudných či nelogických pasáží. Dohromady s dobrým řemeslným zpracováním a kvalitním převodem do našeho jazyka tak 50 %.

ADE138

Poslouchala jsem jako audioknihu načtenou Zuzanou Slavíkovou.

Pratchettovy knihy nekriticky miluju, Čarodějky taky, poslech jsem si velmi, velmi užila.
Až budu velká, chci být jako Stařenka Oggová :)

Carpe Jugulum
Carpe Jugulum
Čaroprávnost (limitovaná sběratelská edice)
Čaroprávnost (limitovaná sběratelská edice)
Těžké melodično
Těžké melodično