Čarodějky na cestách

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Celé poslání se jevilo velmi jednoduché. Koneckonců, co těžkého je na tom, postarat se, aby si obyčejné služebné děvče nevzalo prince, zvláště když ho nechce? Jenže poněkud netýkavá a samolibá kmotřička sudička tak jednou rozhodla a na sňatku trvá. Bábi Zlopočasná, Stařenka Oggová a Magráta Česneková chtějí ubohému děvčeti pomoci, a vydávají se proto na cestu do dalekého města Genovy. Háček je v tom, že kromě svých kouzel, založených především na hlavologii, s sebou mají pouze tajemné vúdú paní Gogolové, jednookého kocoura Silvera a magickou hůlku, která dokáže jediné - vykouzlit dýně. Úžasná Zeměplocha, kniha 12., přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463/big_carodejky-na-cestach-qnO-463.png 4.61332
Série:

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 12.


Žánr:
Literatura světová, Humor, Fantasy

Vydáno: , Talpress
Originální název:

Witches Abroad, 1991


více info...
Nahrávám...

Komentáře (109)

Kniha Čarodějky na cestách

kolacky
dnes

Tuhle knížku jsem si chtěla už dávno zopáknout, protože jsem se snad úspěšně pokusila o gumbo a musela jsem myslet na paní Gogolovou... Takže se mi moc hodilo, když jsem zjistila, že pan Pratchett byl rovněž novinář a mohla jsem si ho zařadit do Výzvy. Znovu přečteno, znovu pěkně pobavilo... I k zamyšlení bylo.

Chesterton
24. května

[audiokniha]
"Ne, madam, neexistuje způsob, jak zabít mrtvého."
Je to tak, že jsem v žánru fantasy rozmazlená světem Tolkiena, co má všechno detailně cizelováno a nešetří přesahem.
Tohle začíná navážením se do bigotních variant víry, ale od kouzelně vypečené trojky (panna*matka*stařena*) čarodějek jsem zkrátka čekala daleko víc. Pravdou je, že Pratchettův humor je často nedostižný a proto za čtyři. V závěru se z hlediska magie dozvíme, že není rozdíl mezi bílou a černou a Voodoo Dáma z Genovy je víc než reálná, jen všechno trochu mate kontury. ️
Jako mnozí zde nemohu zbavit dojmu, že příběh ztuha drží pohromadě a zasloužil by si "prostřih".
Určitě si přidejte k hodnocení i pátou ⭐ za interpretaci luxusní stařenky Slavíkové.

"JE TAK BRZO RÁNO, ŽE JE BRZO I NA TO, ABY BYLO BRZO RÁNO!!!"
Příště asi zkusím Hlídku. Banánové dejjikry na to :o)
4/4


Vidlička
29. dubna

Na Zeměplochu by tu měla být zvláštní kolonka se šesti hvězdičkami, abych mohla některým pro mě slabším dílům dát pět, protože ve srovnání s ostatními knihami světa furt vévodí. Proto jsem nucena dát cestovatelkám jen čtyři za hrozně roztahané rozuzlení...
Co jinak napsat? Píšu ráda vtipné komenty, a jsem samozřejmě jeden z nejvtipnějších lidí, co znám, vedle Terryho jsem ale totální žabař (Agař?), proto se nebudu dál ani namáhat.
...dobře, už jen P.S. Protože jsem stejný, nebo ještě horší střevo jak Magráta, obdivuju jí nejvíc, jak se přesto vždycky neochvějně (vlastně trochu ochvějně, ale to je fuk) do všeho vrhá, když ne s odvahou tak aspoň se snahou. Já bych to nedala být čarodějnicí (ano, mí známí, toto není coming out, říkám vám to furt, že bohužel skutečně čarodějnice nejsem... aspoň ne taková, jak se to všeobecně myslí...).
Pusu, MAMI.

ItalkazTerstu
16. dubna

Někdo mi vložil do ruky tuhle knihu, že až budu nemocná a budu se nudit, tohle mě zabaví. Tak se nepovedlo. Nechápu to, nebaví mě to, nelíbí se mi to. :-)

IVANA0123
15. února

Čarodějky jsou jedinečné. Jedna velká smršť, banánové dejjikry, umění hlavologie, bláznivá Magráta, okouzlující Silver. Jejich cesta "jak zachránit Popelku" byla prostě skvělá, obzvláště část u trpaslíků. A jaké to je, když na vás spadne dům v podání těch tří... prostě opět jsem se neuvěřitelně bavila. Jsem ráda, že si nemusím vybírat, kterou mám nejraději, protože ty tři se neuvěřitelně doplňují a každá by v příběhu chyběla. Takto je to dokonalé. Jenom závěr v Genově byl na Pratchettovu knihu možná zbytečně vážný. I tak 4,5* a velká spokojenost.
(2/22)

mataj
27.12.2021

Neskutečně boží... Příběh tří čarodějek, které se vydají na dlouhou cestu přes cizí kraje, aby zachránily Popelku. Vtipné jako vždy. Miluji stařenku Oggovou, Magrátu i bábi Zlopočasnou.

moonell
26.11.2021

(+ SPOILER) Nějak jsem se do ní ne a ne dostat, možná překlad v této knize kulhal více než v jiných? Čekala jsem lepší, čekala jsem víc, ale pouze se to vrstvilo a nedostálo to očekáváním (jakkoliv Bábi na konci byla jako vždy epická).

evvva
29.10.2021

To je přece něco tak úžasného ke čtení, to se nedá komentovat, tohle prostě nevymyslíš....proč si v dospělosti neodskočit k pohádkám, prožít to bláznivé dobrodružství, vcítit se do děje tak,že máte na konci otlačenou pr... od koštěte....o tom ty knihy přece jsou!

1