Sedm demonů

Napínavý příběh se odehrává v záhadném Egyptě plném exotiky, kouzel a tajemství skrytých po celá tisíciletí v poušti. Mladý egyptolog Mark Davison dostane lákavou nabídku, aby vedl práci na vykopávkách. Zároveň získá i deník svého předchůdce, archeologa, který pracoval na stejném místě před sto lety. Psal v něm o podivných a neuvěřitelných událostech, zápisy však náhle končí. Mark se vydá do Egypta, kde by chtěl objevit hrobku faraona. Ačak celý jeho tým ohrožuje záhadná a životu nebezpečná moc... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1388/sedm-demonu-1388.jpg 3.8200

Sieben Dämonen (1995)

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno:, Alpress

Romžiry

Mám ráda knihy s egyptskou tématikou a Woodová má moc pěkné romány s trochou tajemna a napětí. Pokud si chci přečíst něco nenáročného, sáhnu po jejích knihách. Její popis Egypta je úžasný. Doporučuji.

Atanone

Bohužel mi tato kniha připadá jako "béčkový film"..možná dokonce spíš "céčkový".
Veliké zklamání při srovnání s jinými jejími knihami.
Dočetla jsem ji zčásti z úcty k autorce a zčásti proto,že se mi nechtělo věřit,že se to na konci třeba zázračně nezlepší...

PeťkaW.

Miluju egyptologii a egyptskou mytologii. Mám ráda styl psaní Woodové a obvykle se mi knihy od ní líbí. Zbožňuju fantasy tématiku. Tak mi vysvětlete, proč mi dělalo takový problém tuhle knihu přečíst? Začátek byl neuvěřitelně vleklý a co se děje týče, tak to hlavní se odehrálo na posledních 20 stranách. Zbytek byla jenom nemastná neslaná omáčka s trochou koření v podobě nepatrných záblesků důležitého děje. Celou knihu víte, jak bude příběh pokračovat. To, co hlavní hrdina zarputile odmítá a přehlíží, vás bije do očí od první třetiny knihy. Některé věci nebyly dotažené do konce nebo nedávaly vůbec smysl. Sedm démonů jako celek zkrátka moc nefungovalo a Woodová má ve své bohaté bibliografii rozhodně lepší kusy.

pedi
06.02.2016

5 kniha kterou jsem od autorky četla.Nebylo to špatné (raději se držím faktů) ale tento příběh byl podle mého názoru trochu přitažen za vlasy.Přesto zůstanu Barbaře věrná a nějakou její knihu si zase přečtu.

Terva
19.04.2015

Příběh napsaný Barborou Woodovou se odehrává v záhadném Egyptě a je plný exotiky, kouzel a tajemství.
První kniha, kterou jsem od této angličanky žijící v USA četl a hned jsem byl překvapen.
Příběh je tvrdý a lehce krvavý.
Abych mohl porovnávat, musím si přečíst ještě nějaký jiný příběh.
Tento mohu vřele doporučit.

Jeden citátek:
Asi se nikdy nezměním, ne v srdci, ne dost, abych mohla nezaujatě milovat muže, jako ty.........

orinka3
23.07.2014

Tato kniha podle mě nepatří do knihovny pro dospělé. Je napsána schematicky a připomíná mi hru na honěnou. Na konci každé kapitoly totiž autorka na čtenáře udělá BAF v podobě nějakého strašidýlka nebo příhody. Za čtivost se sluší přiznat hvězdička, ale jinak se to opravdu nepodařilo. Klišé. V knize jsou navíc takové blbosti, že ji nelze brát vážně ani po třetím pivu!! Skoro nevěřím, že se pod takovou snůšku pitomostí Woodová podepsala.

monna
27.02.2014

První kniha od Woodové, která mě vůbec nebavila a dočetla jsem jí jen tzv. z povinnosti, ale jinak tuhle autorku mám moc ráda...

Luki32
20.08.2013

Knizka se mi moc nelibila, jde o dost neuveritelne cteni, misty postrada smysl. Moc mi to neladi k ostatnim kniham teto autorky.

inule
05.08.2013

Napínavé čtení o starém Egyptě, bozích a kletbách, o vykopávkách a práci archeologů.

minde
25.06.2013

Skvělá, napínavá knížka. Úplně mě vtáhla do děje, jako bych byla součástí příběhu...a celou dobu jsem se bála, že tam spolu s hrdiny někde v hrobce uvíznu, spadnu a nedostanu se ven...:)

Hřibče
10.06.2013

Od knihy jsem měla velká očekávání, ale bohužel jsem byla spíše zklamaná. Absolutně mi nesedl hlavní hrdina, šel mi strašně na nervy. Příběh byl jinak dobrý a celkem i strašidelný, ale dočetla jsem spíše ze setrvačnosti. B. Wood má rozhodně i lepší knížky.

Kent2004
02.06.2013

Byla to má první kniha, kterou jsem četl v mobilu. Do knihy jsem se doslova zakousl a četl jsem ji dychtivě, dokud jsem ji nepřečetl. Opravdu napínavá kniha, plná zvratů a nečekaných událostí.

rtesarova88
12.05.2013

napínavé, výborné čtení. Doporučuji.

zdazilek
07.05.2013

napínavá kniha od které se nešlo odtrhnout. Úžasná moc se mi líbila a byla jsem spokojená.

Janet
06.12.2012

Kniha se dobře čte, má svižné tempo, ale děj trochu přemrštěný. Takový spíše k vodě.

AshlinkaV
07.11.2012

Zajímavě a poutavě napsáno. Dobře, lehce se mi kniha četla a velice rychle mě vtáhla do příběhu. I když pokud se děj odehrává v Egyptě není to u mě tak těžké =) Jdu se kouknout po další co bych si od této autorky přečetla.

sarekaslukova
30.09.2012

Skvělá knížka asi by jsem nikdy neřekla že ěco takovýho mohla napsat žena. Bylo to trochu víc brutální, ale zase fakt dost napínavé. Ke konci jsem se jako divila že umřou všichni ale nakonec mě udivilo to co se stalo. Vážně povedené dílo.

evafort
13.05.2012

Napínavá knížka, moc se mi líbila

Dallia
08.02.2011

Jo, docela dobré,bohužel jsem ale člověk, kterému se líbí krásné věci. Tudíž pro mne byla kniha Sedm demonů až příliš krutá. Musím ale uznat, že je napínavá a čte se snadno.

kniha
03.02.2011

Skvělá, napínavá kniha. Doporučuji.

Senza Jenka

Hodně nelogické až blbé.