Potížistka

Většina lidí míří na prázdniny někam, kde může prožít nové zážitky, lásky a dobrodružství. Osmnáctiletá Šárka, hlavní hrdinka nové knihy, to má přesně naopak přijíždí na prázdniny domů s nepříliš radostnou vyhlídkou a nemá jiný cíl než se psychicky zotavit z předešlého vztahu, nasbírat síly, uklidnit se. Do Nížan, rodné vesnice, ji nic netáhne. Poslední tři roky strávila víceméně mimo domov a nemá zde ani žádné staré přátele, proto je dost překvapena, když objeví nové. Díky bývalé spolužačce se seznámí s místní partou, a protože do ní patří i někteří velmi zajímaví kluci, prázdniny se nečekaně rozjedou a Šárce se daří zapomínat na staré křivdy, tím spíš, když společně s partou vyrazí na tramp. Nic ale není jednoduché a jak se ukáže, nějakého kostlivce ve skříni má kde kdo! Najít ztracenou rovnováhu a nezavařit si další maléry dá dost práce a ne vždycky se zadaří. Natož když potíže jsou venku i uvnitř a jsou typy, které je přímo přitahují. Román o lásce a přátelství a také o tom, že není dobré být sám i když mezi lidmi. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/125/potizistka-125.jpg 4373
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Víkend

zdenicka586

Kniha se mi líbila strašně moc. Líbí se mi styl autorčina psaní. Ted od ní čtu Vůně deště, a i když jsem teprve na začátku, zaujalo mě to.

baru_h

Knihu jsem si vypůjčila, abych mělo, co číst v létě u vody. Před pár lety jsem autorčiny knihy opravdu hltala, ale teď mě rozčiloval styl jejího psaní. Tak kostrbatá souvětí se mi k takovému žánru nehodí. Jinak mě příběh jakžtakž zaujal, i když ten konec, nevím jestli byl správně zvolený nebo ne. Kdyby byl druhý díl, asi bych si ho přečetla.

Klarka251

Skvělá kniha, měla jsem ji přečtenou během chvilky.

klarinka9974

Potížistku jsem četla když mi bylo tak 15 a byla jsem z knihy nadšená. Moc se mi líbila a celkově, spisovatelka Lenka Lanczová byla pro mě nejlepší spisovatelkou v mladším věku.

MíšaK.

Strašně nádherná knížka, čtivá, originální a patří mezi mé nejoblíbenější. Šárka byla chudák, neprožila si zrovna nádherné dětství ani dospívání, proto doufám, že vše dopadlo dobře. Jednu chvíli jsem docela Ondrovi fandila, působil jako milý kluk.

tatafa

Tato knížka mne opravdu nijak nezaujala a ani si nejsem jistá, že jsem ji dočetla, což se mi moc často u knížek nestává

janii0943
12.12.2016

Jedna z těch novějších knížek od Lenky.

Ať už jste, nebo nejste jejím příznivcem knížka si vás získá. Příběh Šárky je jiný než klasické autorčiny romány a díky tomu je jedinečný.
Zápletka i konec mě překvapil a čekala jsem v pokračování v podobě druhého dílu, ....ale asi to tak má být :)

Jája92
21.10.2016

Knihu jsem dostala na Vánoce a hltala jsem ji až do půl páté ráno , tak jsem se nemohla dočkat. A naplnila mé očekávání :-) Jen mě trochu zamrzel ten konec, určitě bych uvítala pokračování, zajímalo by mě, jak to dopadlo se Šárkou, zdali se konečně dočkala štěstí , jaký osud postihl Bena , ze začátku se mi moc líbil, ale ty žarlivé scény a dvojí metr, za kluka bych ho rozhodně nechtěla.

LucyPevensie
03.10.2016

Knížka měla hodně otevřený konec a to se mi moc nelíbilo. Určitě bych uvítala pokračování a pak bych i tuto knihu možná hodnotila lépe. Navíc jsem očekávala, že část děje, kde Šárka se svými kamarády vyrazí na tramp bude ta nejlepší z knížky a nakonec jsem se u ní docela nudila.

Ann98
01.08.2016

Kniha splnila má očekávání. Nemá žádnou chybu a je naprosto bezvadná. Šárka je mi velmi sympatická. To, co si musela všechno prožít, je neuvěřitelný, hrozný a smutný zároveň. Ale i přes to všechno zůstala silná a statečná! Má můj obdiv. Marek je neomluvitelný ho*ado. Nezaslouží si ani Šárčinu mlčenlivost ani milující manželku a dítě. Škoda, že to Šárka nikomu neřekla. Benovi jsem fandila od začátku, ale pak mi došlo, že takový vztah by neměl budoucnost. Ben se svojí prchlivostí a chorobnou žárlivostí by jí neuměl být oporou. Rvačka kluků Jarka a Bena mě neskutečně rozhodila. Vojta mi byl hned od začátku nesympatický a na všem má i on určitý podíl viny. Slzy mi tekly tak moc, že jsem musela na chvíli přestat číst. Přes clonu slz jsem na ta písmenka vůbec neviděla!
KRÁSNÝ PŘÍBĚH O TOM, ŽE I KDYŽ MÁ ČLOVĚK KOLEM SEBE PLNO PŘÁTEL, TAK MŮŽE BÝT SÁM.

steph.tey
20.02.2016

Co napsat? Kniha byla čtivá, tento styl psaní autorce rozhodně není cizí. Kniha byla i místy trochu děsivá a deprimující, nechtěla bych prožít to, co Šárka. Kniha byla také MOC PŘEKVAPIVÁ, hlavně ten konec.

Riela
28.01.2016

Knihu jsem začala číst jako součást své čtenářské výzvy. Pojala jsem ji jako knihu z dětství, i když to tak úplně není pravda. Když mi bylo cca 13-14 měla jsem tuto autorku velmi oblíbenou a hltala jsem každou její knihu, která se objevila v naší knihovně. Rozhodla jsem se proto vybrat si některou z jejích novějších knih. Po pár stránkách jsem se zprvu vyděsila, zda toto hodně dívčí čtení zvládnu, ale nelituji! Parádní dílo, děkuji.

Barbra06
18.01.2016

Přiznávám se, že za ten konec bych autorce vždycky utrhla hlavu, protože druhý díl by si to opravdu zasloužilo. Ale na druhou stranu, proto je ta knížka tak zajímavá, že to nemá klasický happyend. A proto jí řadím i mezi jednu z nejlepších od autorky.

loulalo
11.01.2016

Kniha se mi líbila, četla se sama. Jediné, co mi vadí, konec. Dle mého názoru není dořešený. II. díl bych uvítala.

juli2
27.08.2015

Odpocinkove cteni. Neurazi ani nenadchne. Zaver knihy mi prijde odflakly. Jako by autorka potrebovala vlekly pribeh zakoncit na peti strankach. Autorka ma silnejsi kousky.

wonderabby
06.04.2015

Úžasná knížka, skvěle se četla :)

Denisa_a
02.10.2014

Hezký příběh, četla se dobře.

Zlodějka knih
06.09.2014

Kniha mi na začátku moc neříkala, ale posptupně jsem se začetla a začala se mi líbit. Hlavní hrdinka Šárka se mi zamlouvala a její příběh byl zajímavý a smutný zároveň. Ráda si ji přečtu znovu, i když s jejím koncem nejsem spokojená, ale přesto mi dává větší smysl tohle zakončení než kdyby to skončilo klasickým happyendem. Na jednu stranu by se mi pokračování líbilo abych se dozvěděla, jak to s nimi dopadlo a jak se k tomu všichni postavili, ale na druhou stranu takhle si můžeme každý představit, jak to nakonec s nimi dopadlo...a můžeme mít náš vlastní "happyend".

Sabka123
21.08.2014

Tato kniha mě velmi překvapila, s hlavní hrdinkou jsem soucítila a bylo mi ji líto. Na konci jsem měla v očích slzy, ale i tak se mi kniha velice líbila :-)

1v8na
07.08.2014

tato kniha se mi velmi líbila, u konce jsem velmi brečela, chtělo by to pokračování

Paithe
21.07.2014

Krásná kniha! Chtěla bych pokračování! :))

Bet
25.10.2013

U této knihy jsem byla od začátku napnutá co za trable Šárka má co skrývá před rodinou, a taky mi jí bylo líto jakou měla smůlu.
Konec knihy mě opravdu zaskočil, nemám nejmenší tušení jak to skončilo a docela mi to vadí.

vikibukacova
16.09.2013

Tato knížka se mi velmi líbila. Hlavní aktérka prožívá velmi zajímavý život, i když je o dost let starší než já, zcela jsem se vžila do její postavy. Líbila se mi "barevnost" slov v knížce a jak autorka popisovala vše doslova. To se ve většině knížek nestává, že mám úplnou představu jak Šárka (hl. post.) vypadá nebo jak vypadal její přítel. Hlavní postava zažívá trable s rodinou a taky nepochopení sama sebe. Je to trochu smutné a děj končí dost překvapivě. Ačkoliv mně první stránky přišly nezajímavé a nemohla jsem se začíst, nakonec jsem knihu přečetla skoro najednou. "Potížistka" je velmi zajímavá a rozhodně ji doporučuji k přečtení.

martousek
15.09.2013

No, už na knihy Lenky Lanczové nemám asi věk. Kdysi jsem její knížky milovala a přečtené měla snad všechny. Dnes jsem si myslela, že si u Potížistky odpočinu, ale nějak mě nechytla. Přečetla jsem ji za pár večerů (čtení nenáročné), ale dějově mě to moc nechytlo:-/.

alhl
28.08.2013

Úžasná kniha, leč hodně smutná (až jsem hrdinku chvílemi litovala, co všechno na ní L. Lanczová naložila) a s otevřeným koncem, který ale rozhodně není chybou. Každý si tak může domyslet vlastní konec, třeba happyend, i když každému je asi jasné, že tím by to ve skutečném životě rozhodně neskončilo. Hodně lidí volá po pokračování, já však patřím spíš k těm, kteří by ho nevítali - i otevřený konec je konec a aspoň nutí k zamyšlení. (Možná, snad, kdyby to pokračování navazovalo až tak s deseti- a víceletým odstupem od událostí v Potížistce...)

maya.taufer
28.05.2013

Knížka s překvapivým koncem, ale samotný děj knihy celkem nudný...

angiee
07.05.2013

Potížistka je jedna z mých favoritek. Zajímavý bolestivý příběh s opět otevřeným koncem. Doufám v pokračování

Alexxandra
21.03.2013

Knihy od Lanczové mě dávmo ,moc nebaví,ale občas si nějakou pro zpestření přečtu a tahle byla docela dobrá

SaDiablo
24.02.2013

Druhá a poslední kniha od autorky, kterou jsem četla. Šlo to samo, rychle, ale už v průběhu děje jsem zjišťovala, že můj mozek na takový žánr prostě není... No, nějak se to zjistit musí. :)

Ditula
03.02.2013

Knížky od L. Lanczové jsem přečetla snad všechny, takže vím, co čekat. Ovšem tahle knížka vybočuje z řady. Knížku jsem přečetla jedním dechem a už 2x jsem se k ní vrátila. Taková psychologická knížka se spousty tajemstvími, ze života a s nečekaným a dramatickým koncem (u kterého jsem si docela pobrečela). Šárka mi přijde sympatická a tak je mi jí strašně líto... Jak někteří zmiňují, i já nemám ráda otevřené konce, ale tady... si ráda domyslím optimističtější konec. :)