Zloděj času

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha nás provází dobrodružstvím starého známého Lu-Tze, uklízeče u mnichů historického řádu. Náplní jejich práce je starat se o Čas, který, jak všichni víme, je Zdrojem. Kdo lépe by zvládl uskladnit Čas a pak jej napumpovat do míst, kde se s ním plýtvalo, například pod vodou a také do míst, jako jsou velká města, kde naopak nikdy není času dostatek. Do kláštera Oi Dong přichází nový učeň - Lobsang. A zatím v Ankh-Morporku někdo jiný s obrovským latentním talentem získává velmi zajímavou nabídku. Pro mistra hodináře je to taková třešnička na dortu jeho celoživotní práce - totiž stvořit první absolutně přesné zeměplošské hodiny. Jak se práce na hodinách chýlí ke svému závěru, vlnění času dosáhne až do Oi Dongu a dva budoucí mniši, zatím však jen učni - čekatelé, jsou vysláni do Ankh-Morporku zachránit svět. Zatímco Lu-Tze, Lobsang a Zuzana Stohelitská bojují proti Auditorům za Historii Zeměplochy, Smrť kontaktuje své staré známé - čtyři jezdce Apokalypsy. Koneckonců není jeho prací zachraňovat lidské životy... Opravdový Konec světa si přece zaslouží pořádné sfouknutí svíčky. A kdo lépe by zvládl takový Konec světa než Smrť, Válka, Hladomor a Znečištění a dal tomu všemu takový krásný, hladký a důstojný průběh. Škoda jen, že ti zbylí tři si docela užívají svého důchodu a opravdu nechtějí být otravováni... Zloděj času představuje kompletní sbírku hrdinů, zbabělců, yettiů, válečníků a Ronnieho - pátého jezdce Apokalypsy (který od nich odešel těsně před tím, než se stali slavnými)... Úžasná Zeměplocha, kniha 26., přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/477/zemeplocha-zlodej-casu-477.jpg 4.5591
Série:

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem (26.)

Orig. název:

Thief of Time (2001)

Žánr:
Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Zloděj času

Přidat komentář
MatoZu
05. března

Docela jsem se u knihy pobavila. Bezpochyby je zde spoustu filozofie. Dějí se tu věci, nad kterými zůstává rozum stát a Auditoři chtějí opět zbavit svět života, který je nepředvídatelný a leckdy nedává smysl.

A jak si udržet Auditory od těla? Rozmístěte si před domem nápadité tabulky...

NEKRMTE SLONA
“Ta je moc dobrá,” usmála se Zuzana. “Nemůžeš ji uposlechnout.”
“…protože tady není žádný slon,” přikývl Lobsang. “Myslím, že už začínám chápat systém…”
“Je to taková past na Auditory.”
“A tady je další taková,” ukázal Lobsang.
POZOR, TOHOTO NÁPISU SI NEVŠÍMEJTE!

Delirium
25.12.2018

Nevím, jak ostatní, ale za mě byl toto zatím nejlepší příběh ze Zeměplochy.
Za skutečného zloděje času považuji Terryho, od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

sarka9190
09.11.2018

Jsem fanoušek Smrtě a jeho vnučky Zuzany Stohelitské, nejvíce mne jejich duel bavil v Otci prasátek. Ze Zloděje času jsem ovšem měla smutný pocit, že o Zuzaně už asi neuslyším a pokud měl záměr autor těma dvěma ještě věnovat nějaký ten příběh, nedošlo k tomu.

jaroiva
24.05.2018

Pratchett a Zeměplocha... má cenu psát něco víc?
Snad jen, že po tomto díle vím, jak by mohla vypadat ideální smrt. Čokoládově!

belgeran
10.04.2018

Chvíli jsem váhal jestli v případě Zloděje času dát čtyři nebo pět hvězdiček. Jak se postupně blížím do chvíle, kdy budu mít přečteny všechny knihy ze Zeměplochy, snažím se každou další si o to více vychutnat. Zloděj času není možná až tak zábavný, ale i zde se najde spousta geniálních situací u kterých se někdy jen usmějete, jindy se i hlasitě řehtáte. Pozornost na sebe strhává jako vždy Zuzana se Smrťem a také nenápadný Metař se svojí "cestou". Naopak Jeremiáš s Lobsangem se mi nezdají jako dostatečně výrazné charaktery, aby celý příběh dokázali táhnout. Zakončení mě příliš neohromilo, ale částečně je to asi tím, že některá místa, kde se děj odehrává jsou příliš abstraktní a je těžké si dostatečně podrobně představit.
I přes drobné nedostatky se stále jedná o skvělou knihu, kde Terry Pratchett ukazuje svůj um, a všechno to, proč ho všichni tolik milujeme.

Tom Riddle
20.01.2018

Auditoři, pomyslní účetní zeměplošského vesmíru, nemají rádi život. Ten je totiž nepředvídatelný, a nepředvídatelnost je nutno za každou cenu vymýtit. Už se o to pokusili dvakrát, zatím vždycky neúspěšně, neb jim v cestě stojí Smrť a jeho neohrožená vnučka Zuzanka, pardon, slečna Zuzana, je ovšem jenom otázkou času, kdy se jim to konečně podaří. Get it?

Zloděj času je zajímavou hříčkou v rámci série, prvních cca sto stránek je pro mě totiž prakticky bezchybných (obzvlášť představení všech důležitých nových figur, hostovačka jedné z mých milovaných čarodějnic a první opětovné shledání se Smrtěm a Zuzanou), jedná se o povedenou parodii na akční filmy, která je nesmírně barvitá a kreativní, a auditorka s lidskou tváří Myria LeJeanová se bez potíží řadí mezi ty lepší (ne-li vůbec nejlepší) záporáky plochy, příběh se někdy v polovině ovšem podivně rozmělní a mnohdy jsem měl skutečně potíž si představit, co se to tam vlastně sakra děje. Možná je chyba na mojí straně, nicméně to se mi u Zeměplochy předtím stalo snad jedinkrát, a to u Pyramid.

Výsledkem je tak u mě díl, který mě velice bavil, příležitostně frustroval, občasně dojímal nostalgickou atmosférou, a nakonec zanechal s pocitem, že i když to vlastně bylo hrozně fajn a celkově se Zloděj řadí k tomu lepšímu konci, takoví velikáni jako Smrť se Zuzanou si pro svoje velké finále zasloužili přece jen o maličko víc.

Čarodějky na cestách/Malí bohové, Mort, Hrrr na ně!, Soudné sestry, Pravda, Muži ve zbrani, Zajímavé časy, Těžké melodično, Dámy a pánové, Nohy z jílu, Maškaráda, Carpe Jugulum, Čaroprávnost, Zloděj času, Stráže! Stráže!, Sekáč, Lehké fantastično, Erik, Poslední kontinent, Barva Kouzel, Otec prasátek, Magický prazdroj, Pyramidy, Pátý elefant, Pohyblivé obrázky

Mates84
06.01.2018

Nenapadlo by me,ze v pratchettovce najdu odkaz na Jamese Bonda:-)))

MGT
13.10.2017

Moje fantazie dostala v této knize hodně zabrat, představit si všechny ty kunktátory, skleněné hodiny, auditory seznamující se s lidstvím...
Bylo to, jako kdybyste se vyptávali cihlové zdi, co si myslí o plombování zubů :)

Autor a jeho další knihy

Terry Pratchett

Terry Pratchett
britská, 1948 - 2015

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Zloděj času je:

v Právě čtených9x
v Přečtených1134x
v Čtenářské výzvě9x
v Doporučených55x
v Knihotéce354x
v Chystám se číst132x
v Chci si koupit69x
v dalších seznamech4x