Poslední hrdina

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve svém čase byl legendou. Pamatuje si časy, kdy si hrdina nemusel lámat hlavu s ploty, soudci ani civilizací. Pamatoval si časy, kdy vás lidé nevyhnali za to, že jste zabili draka. Bohužel, už si občas nepamatoval, kam si založil zuby... Co se toho týká, příliš šťastný z toho není... Takže právě teď se Barbar Cohen se svým dobrým starodávným mečem, novou vycházkovou holí a starými přáteli – a tím myslíme skutečně velmi staré přátele – vydává za svým posledním velkým dobrodružstvím. Byl to dobrý život. Teď se Cohen chystá zdolat nejvyšší horu Zeměplochy a předstoupit před své bohy. Nelíbí se mu způsob, jakým bohové lidi nechávají vyrůstat – a zastárnout a zemřít. Je čas, říká Cohen, konečně jim něco vrátit. Poslední hrdina Zeměplochy se vypravil vrátit bohům to, co jim první hrdina světa ukradl. Ano, a pomstít se! Pokud ho však někdo včas nezastaví, bude to znamenat konec světa. Někdo se o to pokusí. Takže kdo ví, kdo je vlastně poslední hrdina...? Úžasná Zeměplocha, kniha 28., přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/479/posledni-hrdina-olG-479.png 4.6380
Série

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 28.

Žánr
Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno · Talpress
Orig. název

The Last Hero · 2001

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (30)

Kniha Poslední hrdina

Přidat komentář
jakub0085
10. září

Naprosto úžasné ilustrace, návrat Mrakoplaše, knihovníka, Karotky i Cohena... Super!

MacHammer
08. června

Jedním slovem... Dokonalost. Nemohu knize vytknout naprosto nic. A vzhledem k tomu že je kniha plná ilustrací si myslím že nesmí chybět v žádné sbírce Zeměplochaře :)

Widow Embalmer
22. května

Barbar Cohen, to je řízek,
nebojí se bohů, hlídky,
ohne otep mladých břízek,
namaže si v zadku vřídky.

Je už chudák o holi,
v penzi velkých válečníků,
a dávno už se neholí,
snídá radši na nočníku.

Stáří to je svinstvo, fakt,
čeká nás i hrdiny.
K čemu zlatý artefakt,
když SMRŤ ti nese hodiny?

VesmirnaOndatra
10. ledna

Zemeplošskí The Expendables

petrarka72
05. ledna

Mrakoplaš, Karotka a Leonardo na Luňáku, na Měsíci a... u bohů, vážně tam? ???? Stříbrná horda (Cohen a ti druzí Barbaři) na Dunmanifestu proklatě naštvaní, neb je bohové podrazácky nechali zestárnout... Zábava a spousta, spousta humoru - pratchettovský se prolíná s kantůrkovským...

TERRORDROME
23.12.2018

Barbar Cohen a jeho strieborná horda chcú epicky zakončiť svoje životy a tak pochodujú k sídlu bohov s úmyslom vrátiť im ukradnutý oheň v podobe veľkej bomby. Keďže úspech tejto misie môže spôsobiť koniec sveta, je zostavený úderný tým z Leonarda, Karotku a Mrakoplaša, ktorý majú gerontom dohovoriť, čo obnáša výlet na mesiac a zasa späť v pekelnom lietajúcom stroji poháňanom grgajúcimi drakmi. Krátka úderná story ktorá potenciálne sľubuje orgie absurdnosti, ale tak husté to zasa nie je. Asi až príliš krátke a osekané, takže iba vžum sem-vžum tam, ale hlášky to rozhodne malo a Cohen došiel dôstojného konca keď dal valkýram košom.

sara4635
18.09.2018

Moje první kniha, četla jsem ji jako malá a do dneška jsem schopná házet hlášky.

Tyrkysová
19.05.2018

Celkové hodnocení knihy je pro mne tentokrát velmi snadné, i když uznávám, že Pratchett je mým oblíbencem, takže bude určitě zkreslené :-) Ano, těm, co jej nemusí, se líbit třeba nebude - i když alespoň nádherné ilustrace by ocenit mohli. Já jsem z ní ale (opakovaně) nadšená. Stojí i jen za prolistování a pokochání se :-)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

Mrakoplaš Zeměplocha hrdinové bohové

Autor a jeho další knihy

Terry Pratchett
britská, 1948 - 2015

všech 94 knih autora

Kniha Poslední hrdina je v

Právě čtených6x
Přečtených713x
Čtenářské výzvě25x
Doporučených46x
Knihotéce236x
Chystám se číst146x
Chci si koupit84x
dalších seznamech1x