Poslední hrdina

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve svém čase byl legendou. Pamatuje si časy, kdy si hrdina nemusel lámat hlavu s ploty, soudci ani civilizací. Pamatoval si časy, kdy vás lidé nevyhnali za to, že jste zabili draka. Bohužel, už si občas nepamatoval, kam si založil zuby... Co se toho týká, příliš šťastný z toho není... Takže právě teď se Barbar Cohen se svým dobrým starodávným mečem, novou vycházkovou holí a starými přáteli – a tím myslíme skutečně velmi staré přátele – vydává za svým posledním velkým dobrodružstvím. Byl to dobrý život. Teď se Cohen chystá zdolat nejvyšší horu Zeměplochy a předstoupit před své bohy. Nelíbí se mu způsob, jakým bohové lidi nechávají vyrůstat – a zastárnout a zemřít. Je čas, říká Cohen, konečně jim něco vrátit. Poslední hrdina Zeměplochy se vypravil vrátit bohům to, co jim první hrdina světa ukradl. Ano, a pomstít se! Pokud ho však někdo včas nezastaví, bude to znamenat konec světa. Někdo se o to pokusí. Takže kdo ví, kdo je vlastně poslední hrdina...? Úžasná Zeměplocha, kniha 28., přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479/posledni-hrdina-olG-479.png 4.6421
Série

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 28.

Žánr
Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno, Talpress
Orig. název

The Last Hero, 2001

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (34)

Kniha Poslední hrdina

Přidat komentář
Mergirus
31. července

Výborná knížka, která se zabývá i stářím u velkých hrdinů. Pobavil mě Vetinari, když si nevěděl moc rady se Ctibumem. A obrázky?Ty nepotřebují komentář.

jaroiva
15. února

Mágská série není až tak moje nejoblíbenější, ale tady jsem se ráda potkala s Karotkou, takže za mě určitě lepší než Pyramidy. Ale nastal už u mě asi čas, dát si znovu celou sérii s hlídkou.


Kuzzie
30.12.2019

Moc hezké zakončení jedné série. Obrázky jsou naprosto skvělé. Jsem moc ráda,že se právě tahle kniha,den před koncem roku,stala posledním článkem v soukolí knih letošní výzvy,kterou jsem zdolala a můžu zvolat třikrát hurá sama sobě a citovat Mrakoplaše:"Spousta lidí by bylo zrovna tak zbabělých jako já,kdyby na to měli dost odvahy."

mia.com
07.11.2019

Naprostá dokonalost pro milovníka Zeměplochy :) Fajn příběh, ve kterém bylo hodně známých postav a ty ilustrace jsou prostě úžasné. Jen Karotka je ve skutečnosti mnohem hezčí, aby bylo jasno... :D

jakub0085
10.09.2019

Naprosto úžasné ilustrace, návrat Mrakoplaše, knihovníka, Karotky i Cohena... Super!

MacHammer
08.06.2019

Jedním slovem... Dokonalost. Nemohu knize vytknout naprosto nic. A vzhledem k tomu že je kniha plná ilustrací si myslím že nesmí chybět v žádné sbírce Zeměplochaře :)

Widow Embalmer
22.05.2019

Barbar Cohen, to je řízek,
nebojí se bohů, hlídky,
ohne otep mladých břízek,
namaže si v zadku vřídky.

Je už chudák o holi,
v penzi velkých válečníků,
a dávno už se neholí,
snídá radši na nočníku.

Stáří to je svinstvo, fakt,
čeká nás i hrdiny.
K čemu zlatý artefakt,
když SMRŤ ti nese hodiny?

VesmirnaOndatra
10.01.2019

Zemeplošskí The Expendables

1

Doporučujeme

Svobodnej národ
Svobodnej národ
Zloděj času
Zloděj času
Dobrá znamení
Dobrá znamení
Divadlo krutosti
Divadlo krutosti