Klid je síla, řek tatínek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Výpověď ženy, která prošla peklem koncentračního tábora, přežila a svůj osud velice sugestivně sepsala v této knize.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12576/klid-je-sila-rek-tatinek-cti-12576.jpg 4.8218
Žánr
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno · Primus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (49)

Kniha Klid je síla, řek tatínek

Přidat komentář
prochajda
11. července

Můj obdiv každému, kdo dokázal přežít hrůzy a zvěrstva války. Upřímně, já bych to nedala. Děkuji za poutavé a smutné vyprávění.

cace
02. července

Dobrá kniha pro milovníky válečné tematiky.

Anahk1
26. května

Opět neuvěřitelný až fascinující příběh ... další z mnoha...
" Všecko jde když se chce,za ruce se vezmeme, na vzdor kruté době, humor v srdci máme, den co den stále jdem, sem a tam se stěhujem a jen ve třiceti slovech smíme psát, hola zítra život začíná a s ním se blíží čas, kdy sbalíme svůj raneček a půjdem domů zas, všecko jde když se chce, za ruce se vezmeme, a na troskách ghetta budeme se smát..."
Smekám před všemi, co měli vůli, sílu a přežili...

martina.riz
25. března

Četla jsem jedním dechem. Obdivuji lidi, kteří mají tak silnou vůli žít, nikdy nesmíme zapomenout, co se dělo za hrůzy a poučit se z toho.

juni
10. února

Tato knížka je smutná a určitě by si ji měl každý přečíst. Zvlášť když je to podle pravdy. Zanechá to ve vás zvláštní pocit. A určitě vám ukápne i slza.

Barbora216
28. ledna

Tuhle knihu by si měl přečíst každý. Je celkem krátká, ale je tam všechno. Zdenka musí být asi tou nejsilnější ženou na světě, když tohle všechno přežila a ještě o tom může vyprávět jakoby nic. Doporučuji podívat se i na DVTV na rozhovor se Zdenkou Fantlovou, ta její vůle k životu je neskutečná. V knize se mi ještě moc líbila moudra, která ji předával tatínek. Tuhle knihu by měl mít každý doma, a když si bude zoufat nad svým životem, tak si aspoň kousek přečíst. Neskutečný.

Hanina61
11. ledna

Před chvílí jsem knihu dočetla a jako obvykle jsem chtěla napsat komentář. Jenže teď tady sedím a zjišťuju, že to nejde... že prostě nemám slov, která by vyjádřila moje emoce po čtení o tak strašlivých hrůzách... Další z řady knih, co mně navždycky utkví v paměti...

Poopie
07. ledna

Knihu jsem četla v r. 2004 a do dnes si pamatuju ty pocity při čtení knihy... to napětí... A ten strach co lidé prožívali, je to prostě další rozměr, když člověk ví, že se to skutečně stalo...

Kniha je velmi čtivá a předkládá svědectví o hrůzách, co se děly v koncentračních táborech, svědectví o tom, že přežít znamenalo mít každý den štěstí, být ve správnou chvíli na správném místě, hlavně neudělat žádnou chybu, ale zároveň mít odvahu a odhodlání žít a přežít!
Děkuji paní Fantlové za krásnou knihu. Respekt Vám, za statečnost, za pokoru a sílu ještě o tom všem napsat a přednášet.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

holokaust koncentrační tábory Židé Terezín podle skutečných událostí

Autor knihy

Zdenka Fantlová
česká, 1922

Podobné knihy

Kniha Klid je síla, řek tatínek je v

Právě čtených6x
Přečtených305x
Čtenářské výzvě19x
Doporučených54x
Knihotéce54x
Chystám se číst303x
Chci si koupit56x
dalších seznamech5x