Sofiin svět

Norský učitel Jostein Gaarder kombinací zdánlivě neatraktivních témat, jako jsou dějiny filosofie a příběh dospívání patnáctileté dívky, vytvořil knížku, která slaví mezi čtenáři neuvěřitelný úspěch; vzápětí po svém norském vydání vyšla v desítkách zemí a v roce 1995 se stala nejprodávanější knihou na světě.

https://www.databazeknih.cz/images_books/54_/546/sofiin-svet-DOr-546.jpg 4.41169
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Sofies verden, 1991

Kniha Sofiin svět

Abroš

Úžasná studnice vědomostí.Z téhle knihy jsem denně přečetl tak 2-3strany.Více se pro mě pro kvantum informací,abych to vstřebal nedalo.Doporučoval bych jako povinnou četbu na střední.

včelařka
10.12.2019

Skvělý průvodce dějinami filosofie. Vhodné i jako učebnice pro mládež.

Vevericka.eva
26.09.2019

Úžasná kniha, příběh na jehož pozadí se odehrávají dějiny filozofie. Srozumitelně, výstižně, jasně a hlavně né nudně!

Rurian98
08.09.2019

Na hodinách základů společenských věd nepatřila filosofie mezi oblíbené předměty. Ve třídě byla vnímána jako nudný a nepodstatný obor.

Možná by náhled na filosofii byl jiný, kdyby byla prezentována jinak. O to se snaží autor v této knize. Historie filosofie je zde podána v rámci příběhu, který je mysteriózní a udržuje napětí. Četba je proto daleko zábavnější a poutavější než výčet filosofických směrů v učebnici. Příběh má navíc překvapivý a tématicky filosofický konec.

Kniha poslouží jako příjemný úvod do dějin filosofie a možná po jejím přečtení procitne nejeden zatím o sobě nevědoucí filosof.

kukuskaman
17.07.2019

Přesně takovou knihu jsem si potřebovala přečíst.. Teorie a dějiny filozofie, které jsou v knize součástí zajímavého a napínavého příběhu.. Konečně rozumím pojmům, které jsem se učila k maturitě a dávají mi smysl. Knihu si určitě časem koupím a přečtu ji ještě několikrát :)

amaenium
15.06.2019

Na Sofiině světě se mi líbila nejen poučná část příběhu, kde se dozvídá(me) o dějinách filosofie až po současnost, ale také mě překvapil styl psaní, kde jsou vlastně některé filosofické otázky přímo názorně předvedené. Vyústění děje se závěrem bylo překvapením a knihu jsem si užila, i přestože jsem si ji musela dávkovat.

amejzlík
01.06.2019

Kniha, jež se mi dostala si rukou díky mé tetě byla velice poučná. Ohromně mne bavilo účastnit se filosofických setkání Alberta a Sofie. Zhruba posledních dvě sta stran mne však velmi pobouřilo. Postav mi bylo líto a byla jsem z vývoje děje zklamaná. Už vůbec se mi nelíbilo jak příběh skončil...
Avšak seznámení s dějinami této exaktní vědy bylo velice užitečné a provedené zajímavou formou.

matej7838
31.05.2019

Jelikož mě tato kniha zasvětila do tajů filozofie už ve 12 letech, velmi oceňuji její vstříctnost. Není náhoda, že hlavní postava je prepubertální dívka. Lekce filozofie jsou podávány věrně, odpovídají jednotlivým autorům, ale jsou zároveň tak polopatistické, že nedělají problém i dítěti nebo zkrátka laikovi. Myslím, že odrostlé děti nejsou zdaleka jediná cílovka a dospělým ta kniha sedne stejně, protože zkrátka mluví jednoduše o složitých věcech. Činí nárok na přemýšlení, nikoli chápání. Největší přínos knihy jsem tehdy viděl v tom, že jen neteoretizuje o filozofii, ale v závěru knihy přejde do praxe, aby ukázala, jaká je její skutečná síla. Dočítal jsem s otevřenou pusou.