koupit eknihy

Jostein Gaarder

norská, 1952koupit eknihy

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy
Sofiin světDívka s pomerančiKouzelný kalendářLoutkářJako v zrcadle, jen v hádance

Autor

Norský spisovatel knih převážně pro děti a mládež. Narodil se v učitelské rodině. Jeho otec byl ředitelem střední školy a matka učitelkou. Jeho matka, Inger Margrethe, je autorkou několika knih pro děti. Studoval na univerzitě v Oslu a v letech 1981–1991 vyučoval filosofii a literaturu na vysoké ... celý životopis(zdroj: wikipedia)

Komentáře (7)

Přidat komentář
Mercatino
26.12.2016

Tento autor je opravdový originál. Autor nabízí daleko více než li papír a nějaký text. Ponouká k cestě, ukazuje směr. Nabádá k hledání opravdového smyslu života. Ode mě obrovský respekt a úcta. Knihy tohoto autora jsou velmi kvalitní a snad nejpřínosnější literaturou pro dnešní děti, které potřebují toho vědět mnohem více a mnohem dříve.

MarketV
04.11.2016

Jeden ze spisovatelů, jehož knihy si člověk ještě dlouho pamatuje nejen díky zápletce, ale také díky atmosféře a poslání. Také dávají možnost na svět nahlížet zase trochu jinak. Víc o něm přemýšlet, i když to vůbec není tak prvoplánové jako všechny ty motivační knihy, které nabízejí rychlé pochopení světa a okamžité štěstí.

rikke
11.06.2016

Jostein Gaarder byl hostem Světa knihy 2016. Při té příležitosti s ním vznikl tento rozhovor http://www.iliteratura.cz/Clanek/36501/gaarder-jostein

Stammel
02.05.2012

Gaarder je podle mne v současnosti nedocenitelný spisovatel. Odvádí totiž tu nejdůležitější možnou práci: klade zásadní otázky, bojuje za filosofický vztah k životu a dokopává k němu své čtenáře. Navíc není žádný zbabělý postmodernista, který tvrdí, že každá možnost je dobrá. Gaarder natvrdo řekne, že jediný plnohodný a svobodný život je ten filosofický a basta. Kdo se ho vzdává, sám sebe zabíjí. Stojí tedy za hodnotami, které ctí, pevně a jako chlap (a přitom ne dogmaticky - to je důležitá nuance dosvědčující poctivé myšlení).

Zdánlivě je Gaarder strašně neoriginální tím, že na první pohled se zdá jen opakovat "staré pravdy" sokratovské duchovní a myšlenkové tradice. Ve skutečnosti ale pomáhá zmíněnou tradici a s ní naši kulturu udržet živou, a to je úkol vrcholně náročný. Víc, než si obvykle uvědomujeme, protože umět dobře zprostředkovat filosofické poznání tak, aby nebylo nudnou informací, ale zažehlo ve čtenářích jiskru, je strašně, strašně těžké. Ale stejně tak potřebné. Není vlastně skutečný filosof a nedostaneme se s ním do takových hlubin jako s "profi" mysliteli. Gaarder je spíše učitel. Není to ale méně úctyhodná role a on je v ní navíc mistr.

Skutečná literární elita ve skromném, ale krásném slova smyslu, odvozeném od intelektuální odpovědnosti.

odejana
26.02.2012

Můj oblíbený autor. Knihy mají dopisovou formu, většinou nechybí prvek napětí známý z detektivek, ale zásadní pro Gaardera je pátrání po smyslu lidského a vesmírného bytí. Balancování na hraně mezi materiálnem a duchovnem.

Violetti
17.02.2012

Bezbřehá studnice fantazie. A miluji jeho propracované příběhy protkané filosofií, která je nenásilně a lidsky podaná.

danazeskolky
15.01.2012

Jedním slovem: úžasný. A Tajemství karet? To se ani nedá popsat, jak je to krásná kniha.