Otrokyně lásky

Mladé vdově po zavražděném zemanovi se narodí dvojčata Gruoch a Regan. Prvorozenou dceru přiřkne vrah jejího otce svému synovi, zatímco Regan odejde v den svých čtrnáctých narozenin do kláštera. Matka představená však prodá krásnou plavovlasou dívku na trhu s otroky, kde ji koupí bohatý obchodník, aby ji věnoval jako vzácný dar svému příteli, córdobskému kalifovi. Nejdřív ji nechá zdokonalit v milostném umění u mladého učitele lásky Karima al Malina, syna ze vznešeného rodu. Regan, která přijme nové jméno Zaynab, pod jeho vedením zvládá nejen všechny milostné praktiky, ale učí se i vybranému chování, jaké se očekává od otrokyně lásky. Během roční výuky se do sebe Zaynab s Karimem zamilují, jejich láska je však zcela beznadějná. Karim musí odvést Zaynab kalifovi, který z ní učiní svou favoritku. Karim však ví, že na svou osudovou lásku nemůže nikdy zapomenout. A řada dramatických zvratů oba milence po letech opět svádí dohromady....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30699/big_otrokyne-lasky-vZj-30699.jpg 4.1171

Vydáno: , Baronet

The Love Slave, 1995

Kniha Otrokyně lásky

MAU256
31.08.2021

I přes první útrapy, které se Regan od dětství děly, se životem nenechala zastrašit. I přes to že v dětství nepoznala matčinu lásku, kterou ona v největší míře dávala své prvorozené dceři, v dostatečné míře se jí této lásky dostalo později. I přes to, že ji odkoupili a prodali do otroctví, přejmenovali na Zyanab - udělali z ní otrokyni lásky, se nenechala zlomit. Srdíčko mi puklo s ní, když jí zemřela milovaná dcera. Ale nakonec se její srdíčko dostalo k té pravé lásce, a tak to má přece v romantických knížkách být. Jen mě trošku mrzí, že tam nebyla nějaká zmínka o jejím dvojčeti, jak se u ní život po odchodu Regan vyvíjel dál. Knížku mohu jen doporučit.

leleia
26.05.2021odpad!

Co jsem si zase nechala doporučit? Pofiderní fantazie sexuálně frustrované paničky v krizi středního věku? Hodnotím 50 odstínů? Ne, jen knihu, která začíná sexuálním násilím na dítěti (hlavní hrdince je na začátku příběhu třináct) a otroctví považuje za vrchol romantiky.
Ne, děkuji.

pch1976
18.01.2021

Skvělý příběh od skvěle spisovatelky

petulik330
29.11.2020

Několika letech jsem se k této knize vrátila a potvrdila jsem si jen to, že je tak kniha naprosto skvěle napsaná.
Líbil se mi příběh mladé Regan od okamžiku kdy se vydává na cestu do kláštera až po okamžik, kdy se opět setkává s milovaným mužem s vědomím že je to již navždy.

lucka5460
02.06.2020

Knihu jsem cetla poprve v puberte a teda tehdy jsem to nemohla rozdychat ???? Ted jsem ji cetla znovu a stale ji povazuji za nejlepsi tohoto typu, co jsem kdy cetla. Krasne napsane, krasny pribeh a clovek celou dobu vazne netusi, jak to nakonec bude ☺

Nikusscha
20.05.2020

Aach...To byl tak nádherný příběh. Už dlouho jsem nečetla tak čtivou a skvělou knížku. To napětí jestli se milenci ještě někdy setkají a za jakých okolností. Já nemám slov. Příběh mě chytl za srdce a velmi se mi líbil. Doufám, že budu mít někdy příležitost si přečíst ještě podobně skvělý příběh. Za mě oprávněných 5 hvězdiček a kdyby to šlo tak dám víc :))))

Gagina76
13.09.2019

Tuhle knihu jsem četla jako první od této autorky a nadchla mě natolik,že je to jedna z mých oblíbených spisovatelek. Neskutečně barvitě popisuje ve svých knihách nejen historii...ráda se k jejím knihám vracím i po letech.

petraj30
14.08.2019

Kupodivu mě to bavilo více, než některé ostatní knihy, ale nedozvěděla jsem se, jak to dopadlo s její sestrou