Otrokyně lásky

Mladé vdově po zavražděném zemanovi se narodí dvojčata Gruoch a Regan. Prvorozenou dceru přiřkne vrah jejího otce svému synovi, zatímco Regan odejde v den svých čtrnáctých narozenin do kláštera. Matka představená však prodá krásnou plavovlasou dívku na trhu s otroky, kde ji koupí bohatý obchodník, aby ji věnoval jako vzácný dar svému příteli, córdobskému kalifovi. Nejdřív ji nechá zdokonalit v milostném umění u mladého učitele lásky Karima al Malina, syna ze vznešeného rodu. Regan, která přijme nové jméno Zaynab, pod jeho vedením zvládá nejen všechny milostné praktiky, ale učí se i vybranému chování, jaké se očekává od otrokyně lásky. Během roční výuky se do sebe Zaynab s Karimem zamilují, jejich láska je však zcela beznadějná. Karim musí odvést Zaynab kalifovi, který z ní učiní svou favoritku. Karim však ví, že na svou osudovou lásku nemůže nikdy zapomenout. A řada dramatických zvratů oba milence po letech opět svádí dohromady....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30699/otrokyne-lasky-F4Q-30699.jpg 4.2145
Vydáno, Baronet

The Love Slave, 1995

Kniha Otrokyně lásky

Gagina76
13.09.2019

Tuhle knihu jsem četla jako první od této autorky a nadchla mě natolik,že je to jedna z mých oblíbených spisovatelek. Neskutečně barvitě popisuje ve svých knihách nejen historii...ráda se k jejím knihám vracím i po letech.

petraj30
14.08.2019

Kupodivu mě to bavilo více, než některé ostatní knihy, ale nedozvěděla jsem se, jak to dopadlo s její sestrou

pavpaz
08.11.2018

Moc pěkné čtení pro podzimní večery. Jen mi tam trochu chybí u závěru, co se stalo se sestrou hrdinky.

Lee7
11.03.2017

Opravdu skvělá, drsná a vášnivá. Zase nezapomenout na kus historie Východu. Ale spisovatelce tento jazyk prostě jde :)

tyrone5
25.11.2016

I když nejsem žádnou fanynkou historiclých románů a harlekýnek, tato knížka je celkem povedená. Autorka nás moc pěkně vtáhla do děje a popisuje různé kultury, náboženství a přitom to není žádná nuda. Také tady není jenom jeden muž, se kterým se hrdinka setkala a postavy jsou celkem mile vykresleny. Co se mi na knížce nelíbilo: určitě zde patří ta nadpozemská krása a ty nejskvělejší erotické schopnosti hlavní hrdinky, které nejsou moc reálné; také jsem nebyla nadšená z toho, že prakticky všechny postavy byly kladné a stranily hlavní hrdince, především kalíf a jeho doktor. Jinak doporučuji

Macík07
20.11.2016

Pořád jsem čekala že tam bude zmínka o její sestře Gruoch ale nedočkala jsem se. Škoda, zajímalo by mně jak to dopadlo s ní :)

NikiVai
11.09.2016

Tak trochu jiná love story. Hezky napsaný příběh. Jako odlehčené čtení prima.

Tigergirl
24.07.2016

Chytlavý příběh, který jsem přečetla jedním dechem :)

milostné romány erotika červená knihovna historické romance

Bertrice Small
americká, 1937 - 2015