Otrokyně lásky

Mladé vdově po zavražděném zemanovi se narodí dvojčata Gruoch a Regan. Prvorozenou dceru přiřkne vrah jejího otce svému synovi, zatímco Regan odejde v den svých čtrnáctých narozenin do kláštera. Matka představená však prodá krásnou plavovlasou dívku na trhu s otroky, kde ji koupí bohatý obchodník, aby ji věnoval jako vzácný dar svému příteli, córdobskému kalifovi. Nejdřív ji nechá zdokonalit v milostném umění u mladého učitele lásky Karima al Malina, syna ze vznešeného rodu. Regan, která přijme nové jméno Zaynab, pod jeho vedením zvládá nejen všechny milostné praktiky, ale učí se i vybranému chování, jaké se očekává od otrokyně lásky. Během roční výuky se do sebe Zaynab s Karimem zamilují, jejich láska je však zcela beznadějná. Karim musí odvést Zaynab kalifovi, který z ní učiní svou favoritku. Karim však ví, že na svou osudovou lásku nemůže nikdy zapomenout. A řada dramatických zvratů oba milence po letech opět svádí dohromady....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30699/otrokyne-lasky-F4Q-30699.jpg 4.1158
Vydáno, Baronet

The Love Slave, 1995

Kniha Otrokyně lásky

pch1976

Skvělý příběh od skvěle spisovatelky

petulik330
29.11.2020

Několika letech jsem se k této knize vrátila a potvrdila jsem si jen to, že je tak kniha naprosto skvěle napsaná.
Líbil se mi příběh mladé Regan od okamžiku kdy se vydává na cestu do kláštera až po okamžik, kdy se opět setkává s milovaným mužem s vědomím že je to již navždy.

lucka5460
02.06.2020

Knihu jsem cetla poprve v puberte a teda tehdy jsem to nemohla rozdychat ???? Ted jsem ji cetla znovu a stale ji povazuji za nejlepsi tohoto typu, co jsem kdy cetla. Krasne napsane, krasny pribeh a clovek celou dobu vazne netusi, jak to nakonec bude ☺

Nikusscha
20.05.2020

Aach...To byl tak nádherný příběh. Už dlouho jsem nečetla tak čtivou a skvělou knížku. To napětí jestli se milenci ještě někdy setkají a za jakých okolností. Já nemám slov. Příběh mě chytl za srdce a velmi se mi líbil. Doufám, že budu mít někdy příležitost si přečíst ještě podobně skvělý příběh. Za mě oprávněných 5 hvězdiček a kdyby to šlo tak dám víc :))))

Gagina76
13.09.2019

Tuhle knihu jsem četla jako první od této autorky a nadchla mě natolik,že je to jedna z mých oblíbených spisovatelek. Neskutečně barvitě popisuje ve svých knihách nejen historii...ráda se k jejím knihám vracím i po letech.

petraj30
14.08.2019

Kupodivu mě to bavilo více, než některé ostatní knihy, ale nedozvěděla jsem se, jak to dopadlo s její sestrou

pavpaz
08.11.2018

Moc pěkné čtení pro podzimní večery. Jen mi tam trochu chybí u závěru, co se stalo se sestrou hrdinky.

Lee7
11.03.2017

Opravdu skvělá, drsná a vášnivá. Zase nezapomenout na kus historie Východu. Ale spisovatelce tento jazyk prostě jde :)