Tajemství Velkého Vonta

Třetí díl volné trilogie (1. Záhada hlavolamu, 2. Stínadla se bouří) dobrodružných příběhů chlapců z party Rychlé šípy. Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka se tentokrát vydávají do starých temných uliček Stínadel, aby pomohli Velkému Vontovi Vláďovi Dratušovi, o němž se šíří zvěsti , že za záhadných okolností přišel o ježka v kleci, nejcennější symbol Vontů. Odhalí přitom další podrobnosti z dávné vontské historie. Ilustroval Jan Fischer....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2844/big_tajemstvi-velkeho-vonta-Ozd-2844.jpg 4.61146

Kniha Tajemství Velkého Vonta

iv.ča
31.12.2022

Nádherná kniha, plná dobrodružství, napětí, tajemství. Pan Foglar umí, tak krásně vyprávět a hned se vrátíte do dětských let, kdy člověk prožil ty svoje dobrodružství. Tuhle knížku jsem nikdy nečetla a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Úplně mě pohltila atmosférou stínadelských uliček. Miluju příběh Jana Tleskače a ježka v kleci, kterého jsme ve skautu dostávali z klece ven. Těším se na další dobrodružství Rychlých Šípů.

Kabuky
17.11.2022

Nádherná vzpomínka na dětství.

Hakate
23.08.2022

Autor, který mě provázel dětstvím, skvělé dobrodružné knihy, po kterých by měla sáhnout hlavně dnešní generace.

Jedna z nejlepších.

Obelix15
23.08.2022

Základní četba každého plantážníka. Jedna z mých oblíbenějších od tohoto autora.

soupik2012
03.05.2022

Záhada hlavolamu je nejspíš dějově z této trilogie knihou nejvydařenější, ale mě nejvíc bavila právě až tato závěrečná část. Důvod? Zatímco co v Záhadě hlavolamu a také v pokračování Stínadla se bouří. Vydáno 1941 a 1947. Jsem se jenom těžko ztotožňovala s chováním chlapců v těchto knihách, tak v závěrečné části, vydáno 1986, což je letopočet mého dětství, se parta kluků chová tak jak by se z mého pohledu chovat měla. Tedy již to není jenom přeslušná parta, jejíchž chování se zdá jenom těžko uvěřitelné. V této závěrečné knize musí dělat poměrně dost kompromisů a volit mezi menším zlem, což je vlastně to co my lidé musíme dělat celý život. Díky tomu, kniha není jenom dobrodružným příběhem pro mládež, ale směle se dá hovořit a románu, který je určen všem generacím. Audioknihu, stejně tak jako předchozí části této trilogie, načetl velice dobře pan David Matásek.

annes
12.02.2022

Třetí díl už tak nějak nenadchl, ale ani neurazil. Zápletka je trochu horší, ale kluci se svým správnáckým přístupem opět neměli chybu.

icezero
21.01.2022

(+ SPOILER) Za mě asi nejslabší díl celé trilogie. Občas se děj až neskutečně táhl i přes krásný Foglarův styl psani. Tajemství Velkého Vonta je vlastně jen jedno, a docela si dovedu představit, že ač v tom byl nevinně, tak i dnes by se na něj spousta lidi divala skrz prsty. Ale jako ve všech Foglarových příbězích to nakonec dopadne správně

Dvounožec
09.01.2022

Ve dvaatřiceti letech dočten poprvé od dětství třetí díl trilogie a je to opět za 5 hvězd a ani hvězdičku méně. Stejně napínavé, tajemné a originální jako díly předchozí, samozřejmě nesmí chybět smrt a šťastný závěr. To nejlepší co bylo pro děcka u nás napsáno.