Tajemství Velkého Vonta

Třetí díl volné trilogie (1. Záhada hlavolamu, 2. Stínadla se bouří) dobrodružných příběhů chlapců z party Rychlé šípy. Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka se tentokrát vydávají do starých temných uliček Stínadel, aby pomohli Velkému Vontovi Vláďovi Dratušovi, o němž se šíří zvěsti , že za záhadných okolností přišel o ježka v kleci, nejcennější symbol Vontů. Odhalí přitom další podrobnosti z dávné vontské historie. Ilustroval Jan Fischer....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/2844/tajemstvi-velkeho-vonta-Ozd-2844.jpg 4.7958

Stínadelská trilogie 3.

Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno · Olympia

Kniha Tajemství Velkého Vonta

jprst

Stínadelská trilogie je něco, co dokázalo upoutat děti několika generací. A zajímavé je na tom i skutečnost, že i řada dospěláků (a že jich není málo) se k ní občas, i když jen pro připomenutí, ráda vrací. Za sebe připouštím, že poslední část je poněkud méně poutavá, ale trilogii to až tak moc neškodí.

Angie_Missfit

Klasika. Dobrodružství s nádechem tajemna, přesně, jak to mám u Foglara ráda. Doporučuji přečíst i předchozí díly k umocnění celkového dojmu.

gaspoda

no nevím asi sem realista ale víc sem fandil Vonťákum a bratrstvu než šípákům.
Rychlé šípy veděj co je pro tebe dobré fšechno vědej nejlip ve fšem maj pravdu až me to (píp).už mi tam jen chybělo třídění odpadu a veganství.

xxtom

Předchozí kniha "Stínadla se bouží" se mi líbila o dost víc. "Tajemství Velkého Vonta" mi místy přijde méně napínavé a natahované.

shmaic

Uz se to hodne opakuje, ale furt je to fajn. Uplne nahlavu jsou ty fanatismy ohledne jezka, zjednoduseni a zkraceni mnoha situaci, ale je to proste ta napinava cetba detstvi.

n.ezn.amy
10.12.2018

Výborně zakončená trilogie Vontů, kniha nepostrádá nic z napětí předešlých dílů a navíc okořeněná "detektivní" záhadou Velkého Vonta. Jaroslav Foglar uměl skvěle navodit tísnivou atmosféru Stínadel a přesvědčit čtenáře, že kamarádství je víc než jen slovo

danny_21
11.10.2018

Úžasná kniha plná klukovských dobrodružství jedné skvělé a nesmrtelné party, tajemných Vontů a záhadného hlavolamu. Jak já si přál mít takovou partu .... jó to byly doby, kdy nám klukům stačilo jen pobíhat venku, zkoumat a chodit na výpravy - 90 %

Kopretina
10.10.2018

Perfektní, jako všechno od Foglara! Dětem jsem četla po večerech a asi i nadále je bude strašit Dymorák nebo Široko, budou mít v úctě strom gingo a vědět, že žlutý špendlík je tak trochu jiný než jiné špendíky. Jen mi zde v této knize nesedla jedna věc a to tak, že se kryje, byť s ušlechtilými úmysly, podlost člověka nyní již dospělého a hází se vyřešení a odpovědnost na děti. Ať se na mě Dratuš starší nezlobí, ale je to sralbotka.