Jaroslav Foglar

Dug Savigan, J. Dimmock, Jestřáb, Ivan Alexandrovič pseudonymy

česká, 1907 - 1999 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Rychlé šípy

Rychlé šípy - Jaroslav Foglar

Veselá i tajuplná dobrodružství nestárnoucích Rychlých šípů. Příhody legendárního klubu Mirka Dušína, Jarky Metelky, Jindry Hojera, Červenáčka a Rychlonožky, pětice neroz... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 106 knih

Komentáře (57)

Přidat komentář
Nočnípták
01. dubna

V komentáři jprst psal o stěhování foglarovek do knihoven mladší generace. Já to vyřešila jinak. Na těch svých velice lpím, nechci se jich vzdát a tak se naše děti stěhovali s vlastníma. A to jsme je pořizovali trojmo. Většinu z nich v době, kdy Foglar nesměl vycházet.
Ještě se musím přiznat jaký jsem blázen, když začínám vnukovi kupovat ty nové i když má ty po mámě.

Spisovatel Jaroslav Foglar, skautský vedoucí Jestřáb, člověk, který ukázal čtyřem generacím(možná už pěti) co je důležité pro život a jak je krásné prožívat dobrodružství se správnými kamarády.
Jestřábe děkuji.

PanTydlitát
01. dubna

Já se vám, pane Foglar, k nohám klaním.....
Nemáte proste konkurenci.
Dekuji.

jprst
24.07.2019

Co se týká knih, je naše rodinná tradice taková, že oblíbené knihy nebo knihy oblíbených autorů se stěhují do knihovny mladší generace až jako poslední. U knih pana Foglara to, bohužel, neplatilo, ty odstěhovala vnoučata po přečtení jako jedny z prvních. Ale docela mě jejich zájem v dnešní, úplně jiné době, potěšil.

ondrej8091
24.06.2019

Dík, pane Foglar.

velociraptor
01.03.2019

úžasný dobrodružný český autor a ilustrátor. Který napsal skvělé knížky.

HenryOsmý
15.02.2019

Děkuju panu Foglarovi, že mi otevřel nenahraditelný svět plný dětské fantazie ...

Gwlanche
16.05.2018

Pan Foglar mě velice kladně ovlivnil na začátku mé puberty. A ne, nejsem nijak stará, je mi teprve 17 roků :) Díky němu jsem šla do skautského oddílu a začala víc žít. Knížky pana Foglara možná nejsou vrcholným uměleckým dílem, ale jsou jednoduché a srozumitelné pro mladou duši.
Velice zajímavé se mi zdá, jak v pražských Stínadlech dodnes žije odkaz toho, co napsal. Nápisy na zdech, žluté špendlíky... Jaký autor se kdy mohl chlubit tím, že něco takového stvořil (nebo alespoň popsal :))?

BobRyder
06.04.2018

Bezmezně obdivuji pana Jaroslava Foglara. To, jak dokázal stvořit magický svět Stínadel, tento tajuplný svět s vlastními pravidly, to je podle mne projevem skutečně nevšedního talentu. Neváhám označit Záhadu hlavolamu za nejdůležitější knihu mého dětství- a komiksové ztvárnění Rychlých šípů pro mne není o nic menší klasikou. Jako kluk jsem intenzivně prožíval popisovaná dobrodružství a dodnes oceňuji mravní apel, který spisovatel svým čtenářům přinášel. Ano, občas působila snaha pana Foglara příliš didakticky nebo až naivně, bylo tomu však proto, že chtěl učinit svět lepším a lidi slušnějšími. Nevím, zda se mu to povedlo i se mnou, přeci jen jsem nikdy nebyl Mirkem Dušínem- ale chtěl jsem jím být! Toužil jsem založit vlastní klub na způsob Rychlých šípů, ale marně jsem hledal podobné nadšence, kteří by se ke mně přidali. Přesto panu Foglarovi děkuji, podnítil moji fantazii a obohatil můj život jako málokterý jiný spisovatel. Velké díky!

1