koupit knihy

Jaroslav Foglar

Dug Savigan · J. Dimmock · Jestřáb · Ivan Alexandrovič pseudonymy

česká, 1907 - 1999

Nahrávám...

Nová kniha

Jestřábova švýcarská dobrodružství

Jestřábova švýcarská dobrodružství - Jaroslav Foglar

Před 100 lety, v září 1920, odjel třináctiletý Jaroslav na tříměsíční ozdravný pobyt do Švýcarska. Byla to pro něj “nejkrásnější doba mého klukovského života” a Skautská ... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 111 knih

Komentáře (60)

lukas5944
24. září

Díky za tebe Jestřábe. Tvoje knihy tu budou s námi stále.

GYROTOURBILLON
21.09.2020

Taková dobrodružství , jaké vaše knihy nám náctiletým nabízely , už málo kdo dnes zažije. Co se Prahy týče , ve večerních uličkách a okrajích Vltavy je dnes tak nebezpečno , že spíše thryllery by se daly psát. Ale to kouzlo z vašeho pera , to opravdu hřálo . Vždy, když se pohybuji po Praze i se synem , navštívili jsme zákoutí Kampy, Čertovky a Malé Strany , hned si vzpomenu na knihy JF. Za denního světla se dá nakouknout i najít tajemné místo popisované autorem , ale po krásném západu slunce už nikoliv. Moje první kniha spisovatele byla Přístav volá , nedávno jsem si ji znovu přečetl , nic neztratila na kráse. A nyní jsem si přečetl životopis Život v poklusu , který tedy nemá chybu. Počátky skautingu, psaní , a poznávání krajů ,muselo být nádherné. Taky samozřejmě byly jiné hodnoty než dnes. Kolik našich ratolestí by to tam někde zvládlo bez mobilu či wi-fi. ?? I odevzdání se dětem a mládeži je na JF. obdivuhodné. Práce s dnešní mládeži je o nervy , a jednou nohou v kriminále. Můj děda zažil dobu trampování , dokonce si postavili jako parta chatu , kterou zvelebovali až do své dospělosti. Bohužel vojna , kdo ji zažil , vše změnila či vzala . Chatu , už rozpadající jsem často navštěvoval a děda u ni vypravoval zažitky , které už moje generace neměla šanci poznat
K panu Foglarovi můžeme všichni vzhlížet , jako k autoru dobrodružné literatury, která má co nabídnout a dá nám vydechnout v té dnešní hektické , digitální době.

n.ezn.amy
20.08.2020

Od první přečtené knihy Záhada hlavolamu a poté dalších dvou dílech, jsem si Jaroslava Foglara naprosto oblíbil. Dovolím si tvrdit, že právě tato stínadelská trilogie patří mezi klasiku české literatury. Jaroslav Foglar celý život obětoval skautu a chlapcům v oddíle. Celý život žil pro čest a spravedlnost a dle mého názoru nikdy nezestárnul. Jeho knihy jsou plné přátelství mezi chlapci a to jak by měli správně žít. Náměty hodně čerpal z vlastní zkušenosti vedoucího oddílu. Vždy když si přečtu tato slova ...... „Pojď se mnou tam, kde nebe je vysoké a modré a kde oblaka bílá rychleji než kde jinde plují. Slyšíš tu píseň v korunách borovic? Slyšíš tu píseň dálek závratných ..... tak se ve mě vždy probudí touha nazout boty a vyrazit podél řeky Sázavy až tam, kde nebe je opravdu vysoké a modré. Velký obdiv k tomuto člověku.

Nočnípták
01.04.2020

V komentáři jprst psal o stěhování foglarovek do knihoven mladší generace. Já to vyřešila jinak. Na těch svých velice lpím, nechci se jich vzdát a tak se naše děti stěhovali s vlastníma. A to jsme je pořizovali trojmo. Většinu z nich v době, kdy Foglar nesměl vycházet.
Ještě se musím přiznat jaký jsem blázen, když začínám vnukovi kupovat ty nové i když má ty po mámě.

Spisovatel Jaroslav Foglar, skautský vedoucí Jestřáb, člověk, který ukázal čtyřem generacím(možná už pěti) co je důležité pro život a jak je krásné prožívat dobrodružství se správnými kamarády.
Jestřábe děkuji.

PanTydlitát
01.04.2020

Já se vám, pane Foglar, k nohám klaním.....
Nemáte proste konkurenci.
Dekuji.

jprst
24.07.2019

Co se týká knih, je naše rodinná tradice taková, že oblíbené knihy nebo knihy oblíbených autorů se stěhují do knihovny mladší generace až jako poslední. U knih pana Foglara to, bohužel, neplatilo, ty odstěhovala vnoučata po přečtení jako jedny z prvních. Ale docela mě jejich zájem v dnešní, úplně jiné době, potěšil.

ondrej8091
24.06.2019

Dík, pane Foglar.

velociraptor
01.03.2019

úžasný dobrodružný český autor a ilustrátor. Který napsal skvělé knížky.

1