Hoši od Bobří řeky přehled

Hoši od Bobří řeky
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2518/hosi-od-bobri-reky-oys-2518.jpg 4 2009 2009

Hoši od Bobří řeky série

1. díl >

Hlavní postavou je vedoucí Rikitan, který dá dohromady partu dvanácti chlapců. Každý je jiný, ale všichni se vzájemně dobře doplňují. Rikitan pro ně vymyslí program, který je vede k fyzické i psychické zdatnosti. Zamilovávají si přírodu, podle zálesáka Roye loví bobříky a aniž si to uvědomují, stávají se čestnými hochy a skvělými kamarády. Ve své klubovně Bobří hrázi i v přírodě spolu prožívají nesčetná dobrodružství. Dotisk r. 2008... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hoši od Bobří řeky. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (215)

dasa6360
05.05.2024 5 z 5

Knihu Hoši od Bobří řeky mám v knihovně už delší dobu. Tuším, že jsem ji kdysi našla v knihobudce. A právě teď (s probouzejícím se jarem) na ni přišla řada.

Rikitan, Jiřík i Vilík vás rychle vtáhnou mezi sebe a vy s nimi toužíte podniknout každé jejich dobrodružství. Toužíte se odpojit z online světa a na dva měsíce zmizet do Sluneční zátoky, kde na vás bude čekat nejen zábavné plnění bobříků, ale také rozvoj vlastní osobnosti na základě mravních hodnot a samozřejmě také to pravé přátelství.

Ke knize se ještě určitě vrátím se synem. Jsem zvědavá, jestli to v něm zažehne jiskru malého skauta.

sgjoli
18.02.2024 4 z 5

Po nějaké době jsem měla chuť na něco dobrodružného pro mládež, ale jelikož Rychlé šípy mám načtené už mockrát, rozhodla jsem se zkusit další klasiku od Jaroslava Foglara, a to Hochy od Bobří řeky.
Z dnešního pohledu se podobné příběhy mohou zdát neuvěřitelně naivní a naprosto nerealistické, až moc dokonalé. Ale víte co? Mně to vlastně bylo docela jedno. Tenhle příběh o přátelství, lidskosti, odvaze, práce na sobě samém - to vše spojené s dobrodružstvím, to je prostě strašně fajn a já se v tom příběhu cítila vlastně hrozně dobře.
To poselství, které kniha přináší, je jednoznačné. Pěstovat svůj charakter, snaha být dobrým člověkem, pomáhat, atd. - to z tohoto příběhu sálá s naprostou samozřejmostí. A pokud je člověk aspoň trochu otevřeného srdce a mysli, může na něho kniha zapůsobit a třeba i ovlivnit.
Poslouchala jsem to jako audioknihu a hrozně mne to bavilo. Škoda, že jsem se k tomuhle prvně dostala až jako dospělá. Číst to jako dítě, asi by mne to pohltilo, zasáhlo a ovlivnilo ještě víc.
Nakonec 4 hvězdy z 5 a přemýšlím, že v létě si to dám jako odpočinkovou, dovolenkovou četbu v tištěné podobě. :-)


RemiBlack
16.02.2024 5 z 5

2024/8
Znám dobře jednu audioverzi/rozhlasovou hru, a knize je poměrně věrná. I tak bylo moc fajn přečíst konečně originál, je to pěkný příběh. I s přivřenýma očima mi teda Luděk přišel až bolestivě perfektní, ale tak knížky pana Foglara nečtu, abych je soudila. ;) Bylo to hezké čtení, a dokážu si představit, že spoustu lidí to motivovalo ke snaze o lepší život.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (50. týden)

08.12.2019


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Hoši od Bobří řeky v seznamech

v Právě čtených11x
v Přečtených3 461x
ve Čtenářské výzvě221x
v Doporučených150x
v Knihotéce781x
v Chystám se číst96x
v Chci si koupit38x
v dalších seznamech12x