Hoši od Bobří řeky

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Hlavní postavou je vedoucí Rikitan, který dá dohromady partu dvanácti chlapců. Každý je jiný, ale všichni se vzájemně dobře doplňují. Rikitan pro ně vymyslí program, který je vede k fyzické i psychické zdatnosti. Zamilovávají si přírodu, podle zálesáka Roye loví bobříky a aniž si to uvědomují, stávají se čestnými hochy a skvělými kamarády. Ve své klubovně Bobří hrázi i v přírodě spolu prožívají nesčetná dobrodružství. Dotisk r. 2008...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2518/hosi-od-bobri-reky-oys-2518.jpg 4.41566

Hoši od Bobří řeky 1.

Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Olympia

Kniha Hoši od Bobří řeky

Páájinka

Přečteno podruhé. Je to nádherná knížka.

Jarka_rybář

Kdybych měla doporučit nějako knihu, byla by to tahle. Kniha plná přátelství, dobrodružství a přírody. Málokdo, kromě pana Foglara umí tak dobře popsat přírodu.

GYROTOURBILLON

Tak jsem si připoměl svoje dětství touto knihou. Sice jsem byl na pár táborech v Krkonoších - v Dolním Dvoře u Vrchlabí, ale zážitky zde byby jiné. Spoustu rituálů ( rozcvičky , nástupy , olympiáda , stezka odvahy , atd. ) Už to byly tábory rozplánované na každý den. To za táboření JF. , to by bylo to pravé.
Samozřejmě , že i mě se zde líbilo , spousta kamarádů , lesy, sportování a poznávání všeho nového. Získávání samostatnosti bylo určitě důležité.
Byla to doba, kdy kamarádství mělo váhu, opravdu vznikala pouta na celý život.
Autor dokázal barvitě vyprávět , bylo znát , že vše osobně prožíval s kluky. Dělat velitele party a být respektován , byl dar . Dnes je to velice těžké , obzvlášť právě s teenagery.
Za mě tedy 5 * a určitě budu pokračovat ve čtení knih Pana Foglara , i když můj čas dětství , jaksi poskočil dále

LillyM.

Když jsme byli menší, koukali jsme s bráchou tátovi přes rameno, když nám četl. Kniha je nádherná, něžná, milá, s lehkým humerem napsaná. Doporučuju všem, kdo mají rádi pana spisovatele, a jeho milý způsob vyprávění úžasných příběhů, jako je tento❤

Argos

Kniha pěkná, bohužel, dnes už archaická a těžko si ji přečte dnešní dětská generace.

evelýny

Dnes mě navštívil Rikitan a kluci od Bobří řeky. Přišli mě upozornit, že do mojí sbírky třinácti bobříků mi ještě dva chybí. Oranžový a bílý.
Svoji Sluneční zátoku jsem ve svém životě již objevila. Teď ještě ulovit bobříka mlčení a ušlechtilosti... :-)

Zvonivý smích hochů od Bobří řeky mi připomněl odlesk šťastného dětství.

P.S.: Jak to ti Hoši od Bobří řeky dělají, že vůbec nestárnou...
P.P.S.: Nostalgie jako prase... ( bobřík ušlechtilosti ohrožen)

Delphín

Jednalo se o mojí první Foglarovku. Pamatuji si, jak jsem odhodlaně na chatě plnil bobříky, zároveň si uvědomuji, že jen díky této knize jsem začal jezdit na letní tábor. Tam jsem potkal mnoho úžasných přátel, první zakoukání do holky, naučil jsem se spoustu nových věcí, a celý ten život jsem si prostě oblíbil.
Je pro mě neuvěřitelná a milá nostalgie, když se ke knize vracím. A postupem času si uvědomuji, že jí vděčím za hodně!

georginaa

Vrátila jsem se do svých dětských let. Všichni jsme milovali příběhy a napodobovali jsme sportovní aktivity spojené s bobříky. Vždy byla sranda a měli jsme krásné vyžití v přírodě. Tyto knihy nám byli inspirací.

Chata v Jezerní kotlině
Chata v Jezerní kotlině