Hoši od Bobří řeky

Hlavní postavou je vedoucí Rikitan, který dá dohromady partu dvanácti chlapců. Každý je jiný, ale všichni se vzájemně dobře doplňují. Rikitan pro ně vymyslí program, který je vede k fyzické i psychické zdatnosti. Zamilovávají si přírodu, podle zálesáka Roye loví bobříky a aniž si to uvědomují, stávají se čestnými hochy a skvělými kamarády. Ve své klubovně Bobří hrázi i v přírodě spolu prožívají nesčetná dobrodružství. Dotisk r. 2008...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2518/hosi-od-bobri-reky-oys-2518.jpg 4.41833

Kniha Hoši od Bobří řeky

Marek82
10. listopadu

Súčasnému čitateľovi sa môže zdať kniha už idealizovaná, beriem to však ako inšpiratívnu a rozvojovú knihu pre chlapcov vo veku 10-13 rokov. A literatúra pre deti a mládež je predsa plná ideálov, boja dobra so zlom a tak to má byť. Preto ako dospelý rád prehliadnem vek príbehu a budem sa snažiť syna viesť ku cnostiam, ktoré pestovali Hoši od Bobří řeky, aby z neho vyrástol správny muž.

BlaV.
06. listopadu

Tuto knihu jsem měla asi nejraději.

Sova15
02. listopadu

Vrátila jsem se na chvíli do dětství, kdy jsme s kamarádem na chatě lovili bobříky. Je to klasika, uvidím, zda uspěju u vnoučat, až povyrostou.

beníček

Nezáživná kniha bez pořádné zápletky a chytlavého děje, jejíž přitažlivost se vzrůstajícím věkem čtenáře značně ochabuje. Jako návod pro činnost klubů fajn, jako zajímavé čtivo pro dnešní mládež, si myslím, už sotva může sloužit.

Hakate

Autor, který mě provázel dětstvím, skvělé dobrodružné knihy, po kterých by měla sáhnout hlavně dnešní generace.

Jedna z nejlepších.

Obelix15

Základní četba každého plantážníka. Jedna z mých oblíbenějších od tohoto autora.

harry9603

Dostal jsem tuto knihu asi tak v osmi letech, ale moc mi nesedla, takže jsem ji nikdy nedočetl. Ale rozhodně by v ní každý měl aspoň zalistovat.

heavy66

Hoši od Bobří řeky, Rikitan, bobříci, Zelená příšera, a moje srdeční záležitost! Nejstarší young adult literatura a návod jak strávit prázdniny v přírodě pro hochy a dívky toužící po dobrodružství. Pro dnešní mládež by lov bobříků musel mít podobu počítačové hry, aby zaujal.