Tajemství Velkého Vonta

Tajemství Velkého Vonta https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2844/bmid_tajemstvi-velkeho-vonta-Ozd-2844.jpg 5 1224 79

Stínadelská trilogie série

< 3. díl

Třetí díl volné trilogie (1. Záhada hlavolamu, 2. Stínadla se bouří) dobrodružných příběhů chlapců z party Rychlé šípy. Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka se tentokrát vydávají do starých temných uliček Stínadel, aby pomohli Velkému Vontovi Vláďovi Dratušovi, o němž se šíří zvěsti , že za záhadných okolností přišel o ježka v kleci, nejcennější symbol Vontů. Odhalí přitom další podrobnosti z dávné vontské historie. Ilustroval Jan Fischer.... celý text

Ajrad1981
11.02.2021 4 z 5

Tenhle díl mi z celé trilogie přijde asi nejslabší. Ale i tak dobrý!

JanaProchazka
23.11.2020 5 z 5

Miluju to tajemno, které mě a tomto příběhu fascinuje už od mala!

rumund
13.11.2020 5 z 5

Třetí díl napínavého příběhu, prostě skvělé čtení

Ryšava
05.11.2020 3 z 5

Tenhle díl už nebyl tak napínavý a propracovaný, jak předešlé díly. Zdálo se mi, že se děj zbytečně natahuje a do Stínadel chodí, jen aby měli, co psát do TAM-TAMU. Přesto všechno se to četlo rychle a dobře. Jsem ráda, že jsem si nakonec Rychlé šípy přečetla a nenechala jsem na ně sednou prach v knihovně =)

Luigi1
01.10.2020 5 z 5

Tato trilogie mě opět připoutala k četbě která má co říct i dnešní omladině,ale to bych asi chtěl moc.

tittanie
08.09.2020

U prvního dílu jsem si okousala nehty, jak to bylo napínavé u každého dalšího dílu mi přišlo, že mě to baví méně a méně. Neříkám, že tato kniha byla ztráta času, ale přišlo mi to krapet přitažené za vlasy. Stejně tak jsem byla u prvního dílu byla ráda za názvy kapitol, které víceméně prozradily, jak to dopadne. U třetího dílu mi to vadilo. Ale jsem ráda, že i tento díl pan Foglar napsal.

Argos
11.08.2020 3 z 5

Kniha pěkně postavená, zápletka zajímavá. Rozhodně se četla pěkně. Ale je třeba si přiznat, že v dnešní době je Foglar už poněkud zastaralý autor. Žije se jinak, vše rychlejší, tábory už fungují trochu jinak. Takže přání, že by si to někdy přečetli vnuci a vnučky, to považuji za iluzi. Bohužel.

m_martina
17.05.2020 5 z 5

I finále Stínadelské trilogie je vynikající a dobře se čte. A já doufám, že za pár let si tyto knihy přečtou i moje vnučky, protože tohle je nadčasová literatura.

kamila5406
07.04.2020 5 z 5

další díl za mě super

PanTydlitát
02.04.2020 5 z 5

Knihy Jaroslava Foglara jsou jednoduše zhmotnením bozím. Páni, kolik knih jsem jiz prečetla, a vzdycky jsem si rikala: Rychlé šípy mají tohle, Rychlé šípy jsou tamto... Nic je nedokáze trumfnout. Rychlé šípy, Stínadla - to zná snad kazdý. Kolika generacím detí uz tento klub učaroval? A kdyz ne on, tak jiná tamejší parta? Ale co porád neco psát - kdyz knihu zná kazdý..... Navíc nemám slov. Patrím také do jedné z tech generací, kterým Rychlé šípy učarovaly....

MilanCFC
07.02.2020 5 z 5

Něco takového nikdy nezestárne. Snad. Nesmí!

jprst
24.07.2019 4 z 5

Stínadelská trilogie je něco, co dokázalo upoutat děti několika generací. A zajímavé je na tom i skutečnost, že i řada dospěláků (a že jich není málo) se k ní občas, i když jen pro připomenutí, ráda vrací. Za sebe připouštím, že poslední část je poněkud méně poutavá, ale trilogii to až tak moc neškodí.

Angie_Missfit
08.04.2019 4 z 5

Klasika. Dobrodružství s nádechem tajemna, přesně, jak to mám u Foglara ráda. Doporučuji přečíst i předchozí díly k umocnění celkového dojmu.

gaspoda
26.03.2019 3 z 5

no nevím asi sem realista ale víc sem fandil Vonťákum a bratrstvu než šípákům.
Rychlé šípy veděj co je pro tebe dobré fšechno vědej nejlip ve fšem maj pravdu až me to (píp).už mi tam jen chybělo třídění odpadu a veganství.

xxtom
25.01.2019 3 z 5

Předchozí kniha "Stínadla se bouží" se mi líbila o dost víc. "Tajemství Velkého Vonta" mi místy přijde méně napínavé a natahované.

shmaic
20.01.2019 4 z 5

Uz se to hodne opakuje, ale furt je to fajn. Uplne nahlavu jsou ty fanatismy ohledne jezka, zjednoduseni a zkraceni mnoha situaci, ale je to proste ta napinava cetba detstvi.

n.ezn.amy
10.12.2018 5 z 5

Výborně zakončená trilogie Vontů, kniha nepostrádá nic z napětí předešlých dílů a navíc okořeněná "detektivní" záhadou Velkého Vonta. Jaroslav Foglar uměl skvěle navodit tísnivou atmosféru Stínadel a přesvědčit čtenáře, že kamarádství je víc než jen slovo

danny_21
11.10.2018 5 z 5

Úžasná kniha plná klukovských dobrodružství jedné skvělé a nesmrtelné party, tajemných Vontů a záhadného hlavolamu. Jak já si přál mít takovou partu .... jó to byly doby, kdy nám klukům stačilo jen pobíhat venku, zkoumat a chodit na výpravy - 90 %

Kopretina
10.10.2018 5 z 5

Perfektní, jako všechno od Foglara! Dětem jsem četla po večerech a asi i nadále je bude strašit Dymorák nebo Široko, budou mít v úctě strom gingo a vědět, že žlutý špendlík je tak trochu jiný než jiné špendíky. Jen mi zde v této knize nesedla jedna věc a to tak, že se kryje, byť s ušlechtilými úmysly, podlost člověka nyní již dospělého a hází se vyřešení a odpovědnost na děti. Ať se na mě Dratuš starší nezlobí, ale je to sralbotka.

Maevie
06.10.2018 5 z 5

Vzrušující, temné, na dětskou literaturu možná až moc kruté. Neumím si pro Stínadelskou trilogii představit lepší zakončení.