Angie_Missfit

Profil

Poslat zprávu

(žena) · statistiky

Aktivní: dnes v 10:53·poprvé 02.01.2019
Body:131
Palce:277 za komentáře·72 ostatním

Kdo jsem

Prostě ráda čtu. Na knihách mě nejvíc baví objevování niterných světů druhých a odhalování dalších a dalších perspektiv, kterými je možné nahlížet na svět. Komplexně a moudřeji to však shrnuje H.D.Thoreau: \"Psané slovo je vzácnou relikvií. Je to něco, co nás oslovuje důvěrněji a zároveň promlouvá obecněji než kterékoli umělecké dílo. Je to výtvor nejbližší životu samému. Může být přeloženo do každého jazyka a ne pouze čteno, ale vpravdě vydechováno všemi lidskými ústy, ne pouze zpodobeno na plátně nebo v mramoru, ale vytesáno z dechu samého života\".
Kdo jsem? Myslím, že za mě nejlépe hovoří jednotlivá hodnocení a komentáře zde, ale kdybych se měla krátce popsat, napsala bych to asi takhle:
Jsem milovnice příběhů, malých i velkých myšlenek. Fanynka fantastických světů. Podporovatelka otevřené mysli. Nemám konkrétněji zaměřený vkus na knihy - rukama mi procházejí romány, literatura faktu, filosofické spisy, občas i cestopisy a mnoho dalšího. Kniha mě musí především oslovit - promlouvat ke mně. V takovém případě čtu ve dne, v noci, v sedě, v leže, ve stoje, ba i za chůze.