Dobrodružství v temných uličkách

Dobrodružství v temných uličkách - skalní "foglarovci" budou ten společný titul marně hledat ve své skvělé paměti, se Záhadou hlavolamu a s jejím pokračováním Stínadla se bouří to ovšem bude docela jiné. Proslulost tajuplného "ježka v kleci", jakož i nebezpečí neustále číhající ve stínadelské čtvrti jsou neoddiskutovatelné skutečnosti, a vzrušily už nejednu chlapeckou (ale i dívčí) generaci. Právem lze předpokládat, že tak budou činit i nadále, tím spíš, že příběhy v nich se odehrávající se tentokrát dočkaly i jakéhosi završení.To představuje třetí díl trilogie spojené událostmi kolem vynálezu Jana Tleskače, zešeřelými uličkami, rozechvívanými stále znovu hlasem zvonů, a samozřejmě postavami chlapeckého čtenářského klubu někdejšího časopisu Mladý hlasatel - Rychlými šípy - Tajemství Velkého Vonta. Po jeho odhalení, dramatickém stejně jako události předcházející, jako by však stále zůstávalo cosi nevyřešeného, nedořečeného. A je to logické, neboť dětské ideály, dětská touha po spravedlnosti, ale tady po dobrodružství, jsou stejně věčné. A tak tedy vzhůru - do vše dobrodružství v temných uličkách! 1/ Záhada hlavolamu 2/ Stínadla se bouří 3/ Tajemství Velké Vonta...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102898/big_stinadelska-trilogie-dobrodruzstvi--cFY-102898.jpg 4.8528

Kniha Dobrodružství v temných uličkách

Aveli
07.12.2021

Klasika mládí spousty lidí. Kniha obsahuje všechny tři díly najednou. Musím říct, že jako obvykle u sérií, se mi nejvíce líbil první. Ale i další díly nezklamaly. Rychlé šípy jsou prostě vtipné a napínavé v jakékoliv době.

iatros
08.10.2021

Láska mého dětství/dospívání, mnohokrát přečtená, která mi dala do života hodně - včetně toho, že nikdo v okolí neuměl vyndat ježka z klece tak rychle jako já =) -, ale přiznám se, že dnes už je pro mě Foglarův sloh nestravitelný.

FraGyver
03.10.2021

Ukořistěno z košíku na letáky u nás v paneláku, jelikož to někdo !!vyhodil!! ... Nechápu. :)

Mijagi
24.05.2021

Venku mělo být jaro, vrátil se však znovu mráz a sníh. Já měl zrovna dovolenou, týdenní, z neveselých rodinných důvodů. V práci máme systém, do kterého si zadáváme volno a kdo chce, může si tam vypsat i místo, kam jede. U mě zůstala tentokrát tato kolonka prázdná. Již po pár dnech mi bylo ale jasné, že jedno slovo jsem tam napsat mohl – Stínadla. Vždyť, kdo se může pochlubit tím, že se o svém volnu vydal se žlutým špendlíkem v klopě kabátu po stopách tajemství Jana Tleskače, zúčastnil se voleb velkého Vonta, proháněl tajemného Široka temnými uličkami či se vkrádal přes zeď do svatyně Uctívačů ginga? Doslova jsem se každý den těšil, až utrhnu pár desítek minut času k tomu, abych mohl vyrazit s Rychlými šípy, tam na druhou stranu, za tramvajovou trať, daleko za Rozdělovací třídu. Nevybavuji si přesně pocity z první četby v dětství, ale myslím, že mě ta dobrodružství i letos strhla jako malého kluka.

kh1989
24.05.2021

Ráda jsem se vrátila do dětských let. Foglar a jeho temné uličky uchvátí i po tolika letech.

RoBertino27
15.03.2021

Zcela určitě nejznámější oblast činnosti Rychlých šípů, umocněná ještě devítidílným seriálam (i když ten se ve vztahu k předloze příliš nepovedl). Souborné Stínadelské období doplněné po letech poslední části trilogie - Foglarovi nelze upřít cit pro záhadné až temné líčení událostí, o kterých snil nejeden kluk, ale málokdo by si ho troufl prožít (dovolte osobní poznámku - s kamarádem jsme "na zapřenou" prolezli část tramvajové vozovny a jentaktak jsme si necvrnkli do textilu. Přitom tam nebyl žádný Široko, Vontové nebo jim podobné elementy). Pokud něco mohu vyčítat, tak snad jenom značně nevěrohodné pobíhání patnáctiletých chlapců do noci a až na pár zlomkovitých momentů totální absenci dospělých. Nic to neubírá na auře, s níž jsme po Foglarových knihách sahali.

jos111
25.01.2021

Krásná kniha, přečetl jsem ji celou

Frida12
04.12.2020

K přečtení této knihy jsem se dlouho odhodlávala, protože jsem knihu jako menší poslouchala a nebyla jsem si jistá, jestli se mi bude líbit. Ale vůbec nelituji! Kniha je napínavá a zábavná.
Jenom mě trochu štval Mirek Dušín. Byl na mě až trochu moc čestný, odvážný a podobně.
Moje nejoblíbenější postavy jsou Rychlonožka a Červenáček, kteří svým dohadováním a pošťuchováním mnohdy pobaví.