Dobrodružství v temných uličkách zajímavosti

kniha od:

Dobrodružství v temných uličkách https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102898/mid_stinadelska-trilogie-dobrodruzstvi--cFY-102898.jpg 4.8 583
Koupit Koupit eknihu
Bazar

Dobrodružství v temných uličkách - skalní "foglarovci" budou ten společný titul marně hledat ve své skvělé paměti, se Záhadou hlavolamu a s jejím pokračováním Stínadla se bouří to ovšem bude docela jiné. Proslulost tajuplného "ježka v kleci", jakož i nebezpečí neustále číhající ve stínadelské čtvrti jsou neoddiskutovatelné skutečnosti, a vzrušily už nejednu chlapeckou (ale i dívčí) generaci. Právem lze předpokládat, že tak budou činit i nadále, tím spíš, že příběhy v nich se odehrávající se tentokrát dočkaly i jakéhosi završení.To představuje třetí díl trilogie spojené událostmi kolem vynálezu Jana Tleskače, zešeřelými uličkami, rozechvívanými stále znovu hlasem zvonů, a samozřejmě postavami chlapeckého čtenářského klubu někdejšího časopisu Mladý hlasatel - Rychlými šípy - Tajemství Velkého Vonta. Po jeho odhalení, dramatickém stejně jako události předcházející, jako by však stále zůstávalo cosi nevyřešeného, nedořečeného. A je to logické, neboť dětské ideály, dětská touha po spravedlnosti, ale tady po dobrodružství, jsou stejně věčné. A tak tedy vzhůru - do vše dobrodružství v temných uličkách! 1/ Záhada hlavolamu 2/ Stínadla se bouří 3/ Tajemství Velké Vonta... celý text

Zajímavosti (3)

V roce 2005 se Olympia vrátila k nápadu na vydání všech dílů trilogie v jedné knize. Pro soubor zvolila i trochu šťastnější název Rychlé šípy ve Stínadlech. Kniha je velkého formátu A4 (podobně jako vydání kreslených seriálů - Rychlé šípy a Svorní gambusíni a jiné příběhy), má 500 stran a obsahuje velké množství nových ilustrací od Milana Tesleviče. Po deseti letech, roku 2015, byla souborná kniha Rychlé šípy ve Stínadlech znovu vydána. (Luccy78)


Obálku i vnitřní ilustrace vytvořil Marko Čermák. Téměř šestisetstránková kniha vyšla v nákladu 125 000 výtisků, několik z nich bylo, bez vědomí nakladatele, vyvedeno v broži. Ve stejné úpravě vyšel soubor ještě jednou v roce 1991. (Luccy78)


Třetí díl Stínadelské trilogie: Tajemství Velkého Vonta v Československu poprvé vyšel jako součást souboru Dobrodružství v temných uličkách, který obsahoval i Záhadu hlavolamu a Stínadla se bouří. Zvolený název nakladatelství prosadilo přes původní nesouhlas Jaroslava Foglara, kterému se nelíbila podobnost se jménem knihy Dobrodružství v Zemi nikoho. (Luccy78)

Štítky knihy

chlapecké kluby Rychlé šípy Stínadla

Autorovy další knížky

Jaroslav Foglar
česká, 1907 - 1999
2003  93%Záhada hlavolamu
2007  93%Rychlé šípy
2005  88%Hoši od Bobří řeky
1991  95%Dobrodružství v temných uličkách
1990  82%Boj o první místo

Kniha Dobrodružství v temných uličkách je v

Právě čtených5x
Přečtených955x
Čtenářské výzvě47x
Doporučených68x
Knihotéce367x
Chystám se číst42x
Chci si koupit21x
dalších seznamech2x