Corvus

Profil

Poslat zprávu

Jaroslav Burda (1982, muž) · Liberecký kraj · statistiky

Aktivní: dnes v 07:06·poprvé 05.08.2014
Body:279·7 autorů·10 knih
Palce:104 za komentáře·66 ostatním
Knihovny: Krajská vědecká knihovna Liberec (Liberec)

Právě čtené knihy 25

Život v půdě - Příručka pro začínající půdní biologyVčelařstvíBrouci čeledí Bruchidae,Urodonidae a AnthribidaeBrouci čeledi slunéčkovitíBrouci čeledi červotočovití (Ptinidae) střední Evropy

Kdo jsem

...počat v podhorském městečku, obklopeném jizerskými kopci, věnuji se převážně přírodě, fotografování, hudbě a grafice. Mou životní vášní jsou louky, řeky a mokřady Jizerských hor, lesy, stráně a údolí Krkonoš, jejichž proměnlivé nálady a krásy se snažím zachytit na fotografiích. Jsem nadšený makrofotograf, amatérský entomolog - badatel, student runologie, knihomol. Rád poslouchám indické rágy a pohanskou hudbu v údolí řeky Jizery a vnímám ticho hvozdů vonících pryskyřicí a jehličím, obklopující horskou vesničku Kořenov.

Makrofotografii a entomologii se seriózněji věnuji od léta 2017. Mým cílem je zachytit přírodu ve své podstatě, půvabu a unikátnosti, tudíž bez nepřirozených úprav a nepatřičných zásahů do fascinujícího koloběhu života. V lesích a na pasekách mě pravděpodobně objevíte skloněného nad roztodivnými houbami, brouky, lišejníky a mechy. Naopak mě pravděpodobně nikdy neuvidíte ve společnosti lidí, na nákupech či baťůžkářských zájezdech. Na svět se dívám optikou vlka samotáře.