Rychlé šípy

Rychlé šípy je název fiktivního klubu pěti hochů z knih a komiksů spisovatele Jaroslava Foglara. Členy klubu byli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Rychlé šípy jsou v Česku všeobecně známé. Jméno Mirka Dušína se stalo synonymem bezchybného kladného hrdiny, jeho opakem jsou členové soupeřícího Bratrstva kočičí pracky: Dlouhé Bidlo, Štětináč a Bohouš....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/2516/rychle-sipy-2516.jpg 4.71524

Kreslené seriály Jaroslava Foglara

Komiksy, Literatura česká
Vydáno:, Olympia

1amu

Když v roce 2007 vydala Olympia onu očekávanou a těžkou (pro děti) bichli, běžel jsem ji rychle koupit, i když stála přes šest stovek. Samozřejmě jsem vlastnil všechny sešity vydávané z Ostravy okolo roku 1968 (protože mé Vpředy mi rozkradli). Byl to dobrý tah - později narozený syn byl spokojen, že to může číst. Toto vydání je určeno pro vnuky. Bylo krásné vrátit se po mnoha létech do doby, kdy jsem se s Mirkem Dušínem a spol. a také s Dlouhým Bidlem a spol. seznámil. Pan Foglar to uměl. S panem Fischerem to již bylo super (později mi Marko Čermák jaksi neseděl). Pořád vidím před sebou Haha Bimbi-alias Alžbětu Prknářovou s neuvěřitelnou žlutou hučkou na hlavě. I ta některé jména epizodních postav nelze zapomenout (třeba Tonda Pírko). Dříve krásný barevný seriál na poslední stránce časopisu Vpřed, nyní se tomu říká komiks. A bohužel také sbohem Rychlé šípy. Gottwaldovci začali krátce vydávat Vpřed pionýři. A Rychlé šípy, ta parta milých kluků šla v posledním příběhu budovat socialismus. Ještě, že nám koncem 60-tých let přiblížil dětské hrdiny pan režisér Bočan. Pamatujete ? Losna - Mažňák, tedy Vyskočil a Sloup a k tomu Široko (či Sirrocco ?) - to se povedlo. A nakonec ještě zmínka o prvo-rebublikovém Mladém hlasateli - tam to všechno začalo. Není to ironie, že Hlasatele zlikvidovali nacisté a Vlajkaři + Kuratorium z Protektorátu a Vpřed komunisté ?
Hezká analogie...

vlastimil577

To čtení pod lavicí a o přestávkách to byly časy !!

Chesterton

Naše nejoblíbenější záchodové čtení se synky :)) Nicméně souhlasím i s vitek.sk a dusty :) Mé pocity jsou často velice rozporuplné. Stejně jako u Karafiátových Broučků :))

KAREL6725

Jako kluk jsem hltal všechny příběhy Rychlých šípů a četl knihy pana Foglara . Do dneška mám všechny příběhy a knihy pečlivě uložené. Krásné dětství , krásné příběhy. Jestřáb byl pan spisovatel , já na jeho knihách vyrostl , čtivosti jeho příběhů neubere ani čas . Plný počet hvězd je samozřejmostí. Dalších pět za Bratrstvo.

Ivo1973

Nevim kde to naší v dobách totality sehnali, ale bylo to skvělé čtení. Spolu se Čtyřlístky jsem se k nim dokola vracel.

vivienna
30.12.2017

Tak na Foglarovkách jsem vyrostla, to asi všichni v té době.. .
Jak jsem se těšila na další sešitové vydání těchto komiksů, které jsem hltala znovu a znovu za svitu baterky pod peřinou. Moji hrdinové Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Rychlonožka, Červenáček, ale taky Bratrstvo kočičí pracky a kluci ze Stínadel, vpolouvali často do mých snů...děkuji pane Foglare, i můj syn na tom vyrostl...budeme vaše poselství, doufám, předávat další generaci...

M-arta
10.12.2017

Krátké příběhy o partě správných kluků a jejich dobrodružstvích kdysi vycházely na zadní straně časopisu pro mládež - obvykle co strana, to jeden uzavřený příběh s nějakým mravním poselstvím nebo poučením. Kniha je rozsáhlým souborem těchto jednostránkových komiksů, které se po několik generací čtenářů dědily v rodině. Jsou stále čtivé, plné dobrodružství a napětí a i větší čtenář je často ještě přelouská jedním dechem (nebo vlnou nostalgie a vzpomínek na dětsví, protože kdo vlastně na nich nevyrůstal?)

werewolf88
06.12.2017

Kdo nedal 5 hvězd je divnej :-) samozřejmě srát na Rychlý šípy a Rychlonožku, já fandil Bratrstvu(bylo mi jich líto) :-))

lyriq
27.11.2017

Super záležitost. Ale Rychlonožka mě prostě nepřestane srát. :D

Turlogh
27.11.2017

Tady není co komentovat. Rychlé šípy jsou bezesporu nejlepším československým komiksem všech dob. Četl je již můj děd Arnošt, pokračoval můj tatík Jára, poté samozřejmě já a po mě synek Přemek. Povinnost přečíst pro každého správného kluka či holku. Troufám si zkřížit kordy, meče či šavle s každým pochybovačem tohoto legendárního komiksu. Nejlepší věk k přečtení od 8 do 12 let. (Pro duchem stále kluky či holky prodloužena hranice až do 99 let, popřípadě dále!) Slavný klub pěti správných kluků a jejich protikladů, neméně známého Bratrstva kočičí pracky zaujme, pobaví i poučí! V řadě příběhů se nalézá i důležité varování a praktická rada. Sláva Rychlým šípům!

gordon13
26.11.2017

Nejlepší komiks mého života, ještě dnes po čtyřiceti letech se mi vybavují hlášky Rychlonožky....parádní dobrodružství, pane Foglare, byl jste génius, děkuji!

micha-ella
13.11.2017

Bylo mi jedenáct let a četla jsem sešitové vydání u sousedů na půdě. Ach, to byla krásná doba!

Petroff
30.08.2017

Ohromný respekt a veliký dík, Jestřábe!!

Luciskaurb
24.08.2017

Na Rychlých šípech jsem vyrostla :)

kuba2006
03.08.2017

Genialni

Bargud
05.06.2017

Jestli budu mít jednou syna, Rychlé šípy mu snad jednou vrazím s hrdostí do ruk. Budu mu je předčítat jako pohádky. Myslím že tohle vyjadřuje vše.

StihOMam
16.04.2017

Kdo by neznal Mirka Dusina, nekdejsiho nejvetsiho soupere pri baleni holek. Atleticky hezoun, charakter, za vsech okolnosti spravnak a nejlepsi z nejlepsich. Ten nemuze nabidnout nic jineho nez dobry pribeh s bezva kamarady prozivajicimi nejedno napinave dobrodruzstvi se stastnym koncem. Nestarnouci klasika se silnymi vzpominkami.

Welinie
10.01.2017

Jako malá jsem to četla pořád.

pinar
04.01.2017

Úžasná kniha mého mládí, klučičí tajemství a dobrodružství, které jsem také chtěla zažít. Kamarádství, smysl pro pravdu, ideály... ach jo, jak by to asi na světě vypadalo, kdyby to takhle fungovalo...

čohynka
20.12.2016

Nejoblíbenější foglarovka :) Jako holka jsem milovala Jarku Metelku :) S kámoškou jsme si založily klub, lovily bobříky,.. Vždycky si při čtení Rychlých Šípů vzpomenu na dětství, naplněné dobrodružstvím.. :D

jerry04
30.10.2016

Je to hustý, chtěl bych být jako oni.

Jelen51
21.09.2016

super knížka, jako malá jsem to hltala, komiksově se to četlo úplně samo a přitom to je bichle :-)

desert.fox
02.09.2016

Ani náhodou za příběhy jenom pro kluky/muže a bez ženské/dívčí postavy. Už od děcka jsem je proto neměla ráda.

pastelkakg
22.08.2016

Paráda, nejsem jediná jarkofilka! :D

Veríňák
10.08.2016

Jako dite jsem byla platonicky zamilovana do Jarky Metelky. Uslovi se spravnakem Mirkem Dusinem pouzivame doma porad. Splneny ukol nejde uz oznacit jinak nez "modrym okynkem". Vzdycky, kdyz se napiju na tresne, vzpomenu si na Jindru Hojera :)

Rychle sipy jsou detstvi s obrovskym presahem do dospelosti.

Nigol
02.08.2016

Pamatuji se, že jsem to četl jednou na Silvestra snad celý den, písmena už jsem skoro neviděl, ale stejně jsem četl ještě dlouho po půlnoci. Mým favoritem byl Rychlonožka. "Tak tohle byl jednou mazanec..." (když spadl s batohem do řeky).

HYPNOS88
16.07.2016

V mládí těžká závislost a přečteno dohromady snad 20x

Tvefisto
15.07.2016

Koupila jsem ji bratránkům k vánocům. Ale dalo mi dost přemlouvání, abych si ji nenechala. A samozřejmě, že než jsem ji zabalila, tak jsem ji celou přečetla (znovu). :)

Jadla
18.06.2016

Vždycky se mi tááák líbil Červenáček!

hana1984
08.06.2016