Boj o první místo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh třináctiletého Petra, který se díky výchově ve skautském oddíle stane vynikajícím a oblíbeným vůdcem třídy.
8.vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38823/boj-o-prvni-misto-38823.jpg 4.1556
Nahrávám...

Komentáře (44)

Kniha Boj o první místo

Aleh
06.11.2021

Jedna z dalších z dlouhé řady tzn. foglarovek. Líbil se mi vývoj hlavního hrdiny. Jak krásně autor popsal jeho postupné dospívání a uvědomování si sebe sama. I dnes by mnozí chlapci (i dívky samozřejmě) potřebovali mít před sebou takové vzory. Čtivé, poučné.

čika
08.09.2021

klasicka foglarovka v novom sate moc moc pekna. pribeh poucny, ale mna to oslovuje a dojima a dufam, ze aj novu generaciu :-)


n.ezn.amy
29.08.2021

Příběh Petra, který se ve škole trápí hlavně kvůli svému spolužákovi, který je neformální vůdcem třídy a zneužívá svého postavení k týrání jiných hochů. Petr se rozhodne, že svojí vlastní pílí jej porazí jak ve sportu, tak i ve škole. Klasický Foglar, bílá a černá - dobro a zlo, kdy vše se změní vstupem hlavního hrdiny do skautského oddílu. Sic naivní, ale přesto dobře čtivé.

lukas5944
18.08.2021

Krásné a strohé předválečné čtení. Jde vidět, že je to Foglarova prvotina a ještě není tolik "rozjetej", ale i tak je to čtení velmi příjemné. Foglarovky sbírám už od 90 let a vždycky mě dovede fascinovat s jakou lehkostí a krásou dovede Foglar charakterizovat počasí a roční období. Je to můj neoblíbenější český spisovatel spolu se Švandrlíkem a Legátovou. Mou zaujatostí k JF budiž také mé členství již od roku 1996 ve Sdružení Přátel Jaroslava Foglara :-)

Samlach
25.07.2021

Pěkná kniha, hlavní postava v průběhu knihy prochází, dalo by se říct, psychickým vývojem a to není u foglarovek běžné. Samozřejmě to je jedna z prvních knih od autora, takže to není žádný velký odvaz, ale jinak je celkem fajn.

Nora759
17.03.2021

Dobrá kniha

Pantarei
24.10.2020

Jedna z mých nejoblíbenějších foglarovek. Protože na rozdíl od jiných zde hlavní postava prochází určitým velmi zajímavých vývojem od "nijakého" chlapce po vůdce třídy. Petr Solnar mi nepřijde tak plochý jako jiné Foglarovy postavy. A jak tu někdo píše, že tam nejsou dívky - no nejsou, Foglar znal nejlépe prostředí chlapecké, v době, kdy se odehrává kniha nebyla ani zdaleka tak obvyklá koedukace, takže je to pochopitelné, že ve třídě nemají žádná děvčata.

soupik2012
13.09.2020

Tato kniha patří mezi ty slabší. Alespoň mně se tak zdálo. Myšlenka je dobrá, ale tak nějak je to divně napsané. Tu kousek, tam kousek, ale jako celek to moc nefunguje. Trochu jako když pejsek s kočičkou pečou dort. Příběhy ze školních lavic nezní ani trochu věrohodně.

SPOILER:
Nevěřím, že by si žádný učitel nevšiml, že se někdo o přestávce nechal dobrovolně fackovat. Nebo, že si do lavice vyrýpává celé spletité kolejiště. Stejně tak je divné, že bylo ve třídě 45 chlapců a ani jedna dívka. Pravda na tento jev jsem u knih pana Foglara zvyklá, ale ve školní třídě to vyznělo hodně divně. A je tam toho mnohem víc, co mi ani trochu nesedělo.

Přesto se mi příběh líbil. Posláním této knihy bylo ukázat, jak nerozhodný hoch v sobě hledá dobro tak dlouho až ho nakonec najde. Audiokniha, kterou načetl pan Vojtěch Kotek, je zpravovaná i ozvučena znamenitě. Albatros umí.

1

Doporučujeme

Honzíkova cesta
Honzíkova cesta