Stroncium

Nová kniha Jiřího Kulhánka je pochmurný příběh z pochmurné budoucnosti, kdy na Zemi žije víc mrtvých než živých, kdy lží je víc než obvykle a kdy ledu je mnohem víc než whisky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1063/stroncium-1063.jpg 4815
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Klub Julese Vernea

Kniha Stroncium

Kaik

Je to brak nebo už klasika? Každopádně ohromně zábavná kombinace Dooma, Frostpunku, Matrixu, Star treku, Bonda a Šíleného Maxe plná akce a ujetých nápadů. Mně se to líbilo.

jirijanovotny
18.11.2020

Kdyby na téma knihy vznikla PC hra, tak by byla hodně podobná hře DOOM.
Jen by byla ještě krvavější, násilnější, vtipnější a krvavější.

Kacenak
06.11.2020

Tohle jsou fakt nejsilnější ****, nejradši bych dala 4 a půl, ale nemůžu se zbavit pocitu zklamání po dočtení konce. Je to moje první Kulhánkova kniha, a musím říct, že se mi dostalo všeho, co mi bylo slíbeno. Gejzíry krve, mrtvoly všude kolem, brutální řežba a k tomu vtipný hlášky. Neustálá akce nenechala vychladnout, a člověk valil oči, co všechno může hlavní hrdina přežít. Ale. Ten konec mě slepil jak výstřel z gluegunu a nechal ve mně rozporuplný pocit. Celkový dojem se dá ale vyjádřit: Páni!

Martin_Kuchar
16.07.2020

Nejlepší autorova kniha

kure91
05.05.2020

Když to porovnám s ostatní Mistrovou tvorbou, tak tomu něco chybělo, byť se opět vařilo z kvalitních a dobrých surovin jako je hromada mrtvol, potoky krve a wisecracky (asi mám divný smysl pro humor, protože vždy když byl zmíněn Nový Švábík a jiné produkty, tak mě to dostávalo :))), ale k tomu, abych si na knížce pochutnal tak, že sežeru i příbory s talířkem tam ono zmíněné něco chybělo.

phm
21.03.2020

Inu, asi jsem zestarl, ale desitky stranek opakujici se sablony nejsou (uz?) nic pro me... Zaver skvely, zbytek tezky prumer.

Mabie
18.03.2020

Rozhodně jsem čekala víc. Chtěla jsem se seznámit s Kulhánkovým stylem a toto bylo první setkání s autorem. Po srovnání s nedávno dočtenou Rychlopalbou od Kopřivy, kterého někteří s Kulhánkem srovnávají, mi toto přišlo daleko slabší, zmatené a méně vtipné. Ano, je to taky pěkná nálož krve, zbraní, vtípků, ale nechytilo mě to. Sice hlavní hrdina je superschopný, fandíte mu, ale nebyla to v žádném případě kniha, kterou bych nemohla odložit. Spíš jsem si dala za úkol to už konečně dočíst, abych měla “splněno”. Za mě tedy docela slátanina.
V budoucnu dám Kulhánkovi ještě šanci, ale teď si od něj dám na nějaký čas pauzu.

OlafSveinsson
03.03.2020

Za mě určitě to slabší z Kulhánkovy tvorby. To ale neznamená, že člověk nedostane to, co čeká. Tvrďák, co se skoro ničeho nebojí (zalehnutí několik tisíc tun vážící cisternou uprostřed ledových plání je výjimka), spousta různorodých nepřátel, pekelné honičky, objevování tajů a turisticky zajímavých míst naší sluneční soustavy. A krev. Spoustu krve. Prostě klasická zběsilost, ke které se jednou za čas vrátím.