Stroncium

Nová kniha Jiřího Kulhánka je pochmurný příběh z pochmurné budoucnosti, kdy na Zemi žije víc mrtvých než živých, kdy lží je víc než obvykle a kdy ledu je mnohem víc než whisky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1063/stroncium-1063.jpg 3.9565
Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Klub Julese Vernea

Elea

Autora mám ráda, ale z této knihy jsem dost v rozpacích, některé části se mi moc líbily, některé vůbec, někde jsem se ztrácela.

roso.mak

He...chtěla jsem to dočíst a dočetla, chtěla jsem, vědět jak to dopadne, aby to nakonec nedopadlo. Nevím, četla jsem abstraktnější díla i díla s otevřenějším koncem. Asi mě rozčílilo, že to hrdina nakonec, nevím co, vzdal? Nebo to byl prostě jen pokus autora o něco netradičního? Nejsem s tou knihou spokojená.

Ewiczka_areebah

nevim..je to "typicky kulhanek" - svižný děj,skvělé hlášky,atp..je tam vše c tam být má a přece mě ta kniha nechytla tolik..není vubec spatna,ale pro me nejslabsi..

kalinka99

Mám ráda Kulhánka, ale v téhle knížce jsem se ztrácela oč tam vůbec běží.

pinsosák

Kniha jako nápad je výborná, ovšem dokáži si představit lepší zpracování. Je to tak nějak divně napsané. I když Kulhánka mám rád, tak toto zatím nejslabší kniha, kterou jsem od něj četl.

lil_monster

Kdybych lépe snášela bodové hodnocení, dala bych Stronciu pět švábíků. Nový švábíků. A chlazených!

UsmevavyAndy

Dobrý den. Založil jsem si účet jen kvůli komentáři k této knížce. Nechápu to hodnocení.
Je to obrovská pecka. Představte si biják podle téhle knihy. Děkuji JK.

Ebon
14.07.2016

Děj nekonečné války ve všech elementech existence mi přijde přehnaně komplikovaný, zbytečně vyhrocený a všeobsažný. Motivace nejsou tak smysluplné, schopnosti techniky jsou za rozumnou mezí a autorova mantra, obsažená snad ve všech dílech, ohledně schopnosti hlavní postavy přežít a zregenerovat naprosto všechno už trochu nudí.

ber-tram
14.06.2016

Futuristický boj zuří každou vteřinou. Proč? Za co? Za koho?! To možná netuší ani sám autor, akorát že mantrou je stroncium ve štítě románu o... O čem vlastně? Kdoví? O brutální akci, ne o vyzrálém ději (to jistě), o pár vtipných hláškách, ne o trvalém humoru (to spíše). O vyčerpání a poklesu tvůrčí křivky (to zaručeně). 28/16

Kolombovka
03.05.2016

trochu jsem se ztrácela.....stejně se k ní zase vrátím a přečtu si ji znova...a bude to lepší :-)

Jennkie
16.04.2016

Děj v knize je velmi pestrý hodně se cestuje, hrdina má vtipné průpovídky, ale na můj vkus všude teče moc krve a létá moc končetin. Bojů je tam vůbec hodně a hrdina je všechny zázračně zvládá, jako by se nechumelilo. Po nějaké době jsem začala bojové pasáže přeskakovat, protože se to moc opakovalo.

orson
04.04.2016

Četl jsem před deseti lety a už zapomněl, ale úplně. Takže jsem si ji užil, jako poprvé :)

majxik
21.11.2015

Krvavá četba, která se čte ale skvěle, někomu nejspíše nesedne, ale hold né každá knížka je pro každého.

hnusák
21.10.2015

Musím přiznat, že tato kniha mne vůbec nezaujala, i když ji předcházelo renomé pana Kulhánka. Prokousání až do konce bylo velice vlažné.

RavuX
05.10.2015

Proste nejslabsi Kulhankuv roman, ktery nema ani kouzlo jeho prvotin, ani kvalitu tvurciho stredu (Nocni klub), ani dospelost Vyhlidky na vecnost. Zde si autor vybral slabsi chvilku.

Clara del Valle
13.09.2015

U knihy jsem se bavila i přes to, že jsem po celou dobu vůbec netušila, která bije :-))) Okolo strany 360 jsem se do toho zamotala natolik, že jsem knihu na nějaký čas opustila. Na mě je to hrozně překombinované, těžko se v těch hektolitrech krve a tézetkách orientuji, budu se k tomu muset časem vrátit. Nicméně některé hlášky jsou skvostné.

Patapuf
25.08.2015

Pro mě opět top.... možná nejslabší, ale přeci jenom je to poutavý příběh s dobrým koncem :)

olle3
22.06.2015

Jediná Kulhánkovina, které dávám jen čtyři hvězdy z pěti, přesto pekelná jízda, přečtená v několika hodinách.
Dost čtenářů knihu nehodnotí moc dobře (velká očekávání, laťka příliš vysoko), ale já bych příznivcům krvavého Sci-fi jen doporučil. ŠVÁBÍK!

vlkodlaq
16.06.2015

Jsem Kulhánkovec jak řemen z třílitru, takže mě VELMI bavilo i Stroncium. Řežba, suché hlášky, akce, paráda, nebyl jsem (jako z žádného z děl JK) zklamán. Díky pane Kulhánku (jen bych Vás měl radši, kdybyste dovolil dotisky starších knih, bylo by to jistě více profanouškovské)

Terva
19.04.2015

Jiří Kulhánek představuje Longina Kandinskiho
v postkatastrofickém sci-fi sranda příběhu Stroncium.
Tohle prostě musí každý fanda žánru přelouskat i jedním okem.
Já to četl již dvakrát a teď tedy trojka.

Malá ukázka:

DIALOG:
LONGIN - Co se děje? Kde to jsem? Trochu jsem hraptěl a hlas jsem měl trochu hlubší, než si pamatuju
HOLOGRAM - Nepamatuješ si nic?
LONGIN - O čem?
HOLOGRAM - O všem.
LONGIN - O čem ovšem?
HOLOGRAM - O všem všem.
LONGIN - Nemáme trochu problémy s vyjadřováním?
HOLOGRAM - Ani ne - jen tě chci upozornit, že už si dvacet let tykáme........

MaBeSlovakia
07.03.2015

bez zaváhania plné hodnotenie. ak má niekto pocit, že záver bol useknutý, tak ho pravdepodobne nepochopil - záver tomu pridáva ďalšiu úroveň komplexnosti

zimela
25.02.2015

Ježíškunakřížku, přečíst si od Kulhoně jako první tohle, asi se mu vyhnu obloukem. Naprosto nepochopitelně nezábavné a já měl v pravdě co dělat, abych vůbec dočetl. Jen z úcty k autorově osobě slabé 3***

SirokO
08.02.2015

Mě prostě Kulhánek nesedl tak jak bych chtěl. Neříkám, že kniha není dobrá..

vamp
22.01.2015

Až na ten konec to nebylo špatné, autorovi nejspíš došla fantazie, protože takhle to utnout může jen barbar.

dobroslav9182
10.01.2015

Asi nejslabší kniha od Kulhánka kterou jsem četl (ale pořád to neznamená, že jde o špatnou knihu). Hlavní hrdina je až příliš nezničitelný (viz. plovoucí hlava) což je mu paradoxně na škodu. Nejlepší část celé knihy je úvod v Luxoru. Kdyby se takhle jelo celou knihu, šlo by o nejlepšího Kulhánka ever :-)

Giger11
10.01.2015

Velice zajímavá kniha, postapokaliptické scénáře nemusím, ale tento byl opravdu povedený. Objevují se zde snad všechny špatné lidské vlastnosti. Touha po moci a penězích, válka, antihumanismus... atd. Je to čtivé a čtenáře dokáže kniha vtáhnout. Rozhodně si jí ještě jednou někdy přečtu. Konec byl k zamyšlení hodný.

amavis8216
02.01.2015

Vyborna kniha a davam plny pocet :-) Diky za skvely zazitek.

Pepek24
15.12.2014

Jirka opustil klidné vody upíří urban fantasi a vrlh se na brutální sci-fi. dokonale nezničitelnej hrdina, bitevní zombie, katany a spousta opakuji spousta vystřílenejch patron, zábavné prolínani různých rovin příběhu že je až občas čtenář zmaten co že je v knize realita a co fikce, vzal jsem to tak že to je myšleno umyslně ( Jirka se přeci nemílí-- je Upír viz. noční klub I. a II.) s klidným srdcem doporučuji

maca5449
06.11.2014

Zajímavé. Konec mě trochu zmátl, ale jinak pecka! Humor pana Kulhánka je prostě něco extra.

JarekSkvarek
22.08.2014

Mám od Kulhánka přečteno snad všechno, ale tohle jsem musel dočíst vyloženě z donucení. Nebylo to až tak špatné, to ne, ale chvílemi úplně přitroublé. Za mě tři hvězdy.