Nováček Bubáček píše deník

Nováček Bubáček píše deník https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32029/novacek-bubacek-pise.jpg 4 122 15

Hlavním hrdinou a vypravěčem humorných příběhů je tlouštík a skautský nováček Vodomil přezdívaný Bubáček. Je to vyložený smolař a svými lapáliemi především obveseluje hochy na táboře. Tyto vesměs unikátní příběhy si ale pečlivě zapisuje do svého táborového deníku. 1. samostatné vydání

simca9342
01.01.2024 5 z 5

"Z pravěku"
Příběh Vodomila, který je přezdívaný Bubáček. Je to dávno, co jsem knihu četla tak si teď nevybavím proč ta přezdívka, ale u skautů se dává asi každému. Do jednoho takového oddílu nastoupil i Vodomil, baculka, který si v duchu píše deník. Ale už od první stránky rozesmívá nejen své kamarády a vedoucí (těm spíš leze na nervy), ale i čtenáře . Trapasy, které svou nešikovností způsobuje mi připomínají další už více známý komiks- Rychlé šípy

Hanka_Bohmova
10.12.2023 4 z 5

Mám děti skauty, takže Bubáček nemohl v té knihobudce zůstat, že... Přečetla jsem si ho teď, když jsem byla nemocná, a vono vážně, smích léčí! :o)
Taky se mi líbily občasné (sebe)kritické šlehy na Jestřába.

Leona333
12.10.2022 5 z 5

Jestřáb klasifikoval můj zpěv jako řvaní paviána.

Lemoun je hamoun a hnal se ve směru karbanátkové naděje.

Tak těmito větami a krásnou obrázkovou ilustrací, je obohacena tato útlá knížka od pana Foglara.
Ani bych nevěřila, že po všech těch jeho knihách, co pro děti a mládež napsal..., je i tahle jeho dílem. Je to totiž trochu jiný Foglar. O něco více zábavnější, zčásti i ironičtější... Každopádně - velice čtivý.
Tahle knížka je od mého oblíbeného autora v dětství, má nejoblíbenější.

Pytlík
15.01.2022 5 z 5

To nejvtipnější, co Foglar napsal, blíží se tomu snad jen některé příhody Rychlých šípů. Nejparádnějším líčením je házení punčochy přes řeku. Je překvapující, když uměl tak vtipně vylíčit příhody, proč třeba škádlení mezi kluky v Chatě v Jezerní kotlině vyznívá tak trapně.

Meda77
27.11.2021 4 z 5

Foglarova trochu netypická záležitost, zřejmě si chtěl trochu dáchnout od ježoura v kleci a rychlošípáků, tak si odskočil k této knížečce, ale proč ne. Autor je pojem sám o sobě a to, že psát umí už dávno dokázal. Knížka je především cílena na oddech a úsměv a myslím, že téma splňuje. Standardní 4 pro Foglara.

n.ezn.amy
02.04.2020 5 z 5

Úsměvné příběhy skautského nováčka Bubáčka a jeho lapálie v oddíle. Je vidět, že Foglar měl smysl pro humor a v tomto díle se to naprosto projevilo.

jindrich7442
13.11.2018 4 z 5

Už je to opět nějaká doba kdy jsem se tak upřímně u knihy nasmál. Rád se k Foglarovi vracím. Děkuji

Thromulus
01.12.2017 2 z 5

Mě osobně se tedy kniha vůbec nelíbila. Zrovna něco takového bych od Foglara nečekal...

Makoves
21.10.2017 5 z 5

Rád jsem si knížku přečetl znova. Stejně jako před lety pobavila.

pepa4081
16.05.2017 3 z 5

Kniha vymyšlených humorných příhod jednoho takytáborníka. Mne to moc nenadchlo.

reader.007
22.09.2016 5 z 5

Nevím, kde tady kniha přišla k "dobrodružnému" žánru, protože je to neředěná a na jinak správňáckého až upjatého Foglara úplně netypická sranda, kterou miluje celá naše rodina. Kdykoliv u nás vyvstane dilema, co sebou vzít když bude třeba jen chvilička na předčítání (na dece, lavičce, šutru... prostě kdekoliv), jsou ředkvičkové a exkurzní trampoty Vodomila Bubáčka první na seznamu.

ajsigirl
09.02.2016 5 z 5

64 stranná fantazie vtipu!!! Neuvěřila bych že ji napsal pan Foglar. Četla jsem celou jeho knihotéku, ale toto je uplně jiné dílo než ostatní. Jde o Bubáčka malého tlustého chlapce, který ikdyž se snaží vvždycky to dopadne špatně. Při jeho hraní snažení nebo i lenošení se vždy stane příhoda, která vvás chytně za břicho. Slova které autor vybral na popis jsou pro něj nezvyklá a o to zajímavější čtení to je. První kniha u které jsem se tak moc moc nasmála. DOPORUČUJI NAPROSTO VŠEM!!!

knihomilka
19.08.2013 5 z 5

Premrštené a prehnané síce, ale pre mňa super, mne to nevadilo, od začiatku do konca každá veta humorná.

triatlet
01.02.2011 5 z 5

Když se tak zamyslím... pokud by Vodomil nezmiňoval, že ho vedoucí Jestřáb nemá rád, asi bych autora této svérázné skautské postavy nepoznal.

Senza Jenka
30.11.-0001 3 z 5

Taková, zdá se mi netypická ptákovinka.

Kniha Nováček Bubáček píše deník je v