SelenaDemi428 SelenaDemi428 komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížka byla úžasně napsaná, nemohla jsem se od ní odtrhnout od začátku do konce. Všechny postavy byly skvěle napsané, Louisa mě doopravdy vzala za srdce. Moc na knihy s převážně romantickými příběhy nejsem, ale tahle byla moc krásná a věřím, že se k ní v budoucnu vrátím.

10.03.2023 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Dnes jsem přečetla poslední stránky této knihy a nemám slov. Příběh to byl doopravdy nádherný, rozhodně nelituji toho, že jsem si celou sérii přečetla. Ve svých 19 letech sice poprvé, ale rozhodně ne naposled, tím jsem si jistá (a nejen kvůli tomu, že jsem si koupila svoje vlastní knihy z této série).
Hodně věcí se nám zde objasnilo, dočkali jsme se většího rozvinutí příběhu nejen Brumbála a prostě tento díl dokonale uzavřel celou sérii. Většinou mají poslední díly sérií těžké břemeno, tedy aby uspokojili své věrné čtenáře a ne vždy se to těm posledním dílům povede. Rowlingové se to ale povedlo určitě.

30.11.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nemám slov. Povinná četba, která mě doopravdy bavila.

17.10.2016 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Povinnou četbu musím většinou protrpět, ale tahle knížka do této kategorie rozhodně nepatří a jsem ráda, že jsem si ji vybrala. Do příběhů Pavla na frontě jsem se snadno začetla a prožívala s nimi jejich příběhy. Rozhodně doporučuji.

18.02.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Wow, kniha mě naprosto dostala. Neumím si představit, že to všechno, co jsem četla, byla pro Christianu každodenní realita. Tuhle knihu bych dala přečíst každému, aby viděl, co se vše může stát. Byl to velmi silný příběh, takže jsem ráda, že teď si přečtu zase něco "lehčího" z povinné četby.

15.02.2015 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Princ Ládík opět nezklamal, naopak, tato kniha se mi z jeho dosavadních líbila nejvíc. Ocenila jsem menší zajímavosti, které skvěle doplňovaly vyprávění a dozvěděla jsem se spoustu nových věcí. Už mi chybí jen jedna kniha, na všech přednáškách už jsem byla, takže s radostí očekávám další dobrodružství, se kterými nás Zibura seznámí.

29.02.2020 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

A chvíle, která někdy musela přijít, přišla včera v 11 hodin večer - dočetla jsou tuhle nádhernou dračí sérii, která mi velmi přirostla k srdci. Aby ne, když jsem s postavami strávila tolik hezkých chvil.
Konec se mi líbil, celkem se některé věci daly očekávat, ale bylo to doopravdy krásné. Když jsem četla poslední kapitoly, měla jsem slzy v očích, až tak moc jsem si tento příběh zamilovala.
Četla jsem rozhovor s autorem z minulého roku, prý chystá nějaké volné pokračování (jak vlastně psal i v poděkování na konci tohoto dílu), tak doufám, že se ho dočkáme brzy.
Co říct, snad jen moje naděje, že v budoucnu se k této sérii dostanu znovu a opět si ji přečtu. Eragon, Safira, Arya a další mi budou velmi chybět.

05.04.2018 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Tak na tuhle knihu rozhodně jen tak nezapomenu. Podobně strukturovaný příběh jsem ještě nečetla, takže už jen díky tomu mi kniha připadala zajímavá. A to vzájemné propojení, konce a skrytá filozofie - to mě na té knize opravdu uchvátilo.

17.02.2018 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Nikdy bych neřekla, že by mě nějaký cestopis bez obrázků a něčeho fakt zajímavého mohl bavit. A světe div se, ono se stalo. To, jak "Zibi" popisoval svoji cestou plnou jeho humoru se mi velmi líbilo. Nejvíc se mi zalíbil závěr, kde shrnuje to, co nám celým spisem své cesty chtěl ukázat: že předsudky jsou doopravdy jen předsudky.

24.11.2017 5 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Také dávám tři hvězdičky jenom díky konci, který mě překvapil. Jinak se ten děj strašně táhl, pořád se opakovaly stejné situace a moc mě to nechytlo.

10.02.2017 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Vzhledem k tomu, že jsem první díl Harryho Pottera nikdy neviděla celý film, byla jsem zvědavá, jak se to všechno vyvine a konec mě překvapil :). Doporučuju, knížky jsou vždycky lepší než film :3.

27.07.2014 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Uf, tak jsem to konečně dočetla. Celý příběh mi přišel jako takový cringe, čekala jsem od toho něco víc, no už asi prostě nepatřím do cílové kategorie. Připadalo mi to naivní a hloupoučké.
Poppy si hlavně protiřečila tím, že tedy nechala Runemu volnost a pak když se dohadovali, jestli políbil někoho jiného, tak byla uražená, když ji Rune nechával ohledně tohoto v nejistotě, a vyčítala mu, že přece patří jen jí.
Ale hlavně mě dodělal ten epilog, to mělo být co, jedno velké ne za mě!
Dala bych jen jednu hvězdičku, ale i přes to, že jsem většinu času u knihy trpěla (nemám ráda rozečtené knihy, musela jsem to dočíst), tak jednou jsem měla slzy v očích.
EDIT: Musím ale ocenit ten playlist na konci. Líbí se mi, když něco takového v knihách je a doplňuje je to.

10.02.2019 2 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Kniha mě zaujala už při čtení anotace. A rozhodně nejsem po přečtení příběhu zklamaná. Hlavní postavy velice sympatické, pořád se něco dělo, nemám výtek. Líbily se mi i výtahy z deníků kosení. Příběh se mi zdál celkem uzavřený, ale už se těším na další díl, rozhodně si ho pořídím.

26.01.2019 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Kniha mě příjemně překvapila a moc se mi líbila. Četla se skoro sama, nebyly tam žádné nepotřebné a zdlouhavé části a zakončení se mi také líbilo. Za mě velký palec nahoru.

14.04.2018 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Tenhle díl ze série s Cormoranem a Robin se mi zatím líbil asi nejméně. konec mě však opět překvapil, líbilo se mi více informací z Robininy minulosti, ale nevím, na těch 5 hvězdiček tento díl pro mě prostě není. I tak se ale nemůžu dočkat dalšího dílu (pokud bude, což doufám, že ano :)).

28.06.2017 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nádherná knížka, hodně mě bavila, měla jsem jí přečtenou hned. Hlavně zvraty na konci se mi hodně líbily.

12.01.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tahle knížka byla jednou z nejlepších, co jsem kdy četla. Mám ráda knihy s tématem 2.světové války, Vypravěčka a Zlodějka knih se mi moc líbily, a tato kniha nebyla výjimkou. všechno do sebe zapadalo a vždy, když jsem musela knihu odložit, tak už jsem se zase těšila, až budu mít čas se k ní vrátit. Doporučuju!

02.06.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Pogratulujte mi, dočetla jsem to :D. Trvalo mi to měsíc, což se celkem divím, četla jsem tlustší knihy za kratší dobu. Upřímně mě tato kniha celkem zklamala. Byla všude chválená a tak dále, tak jsem od ní čekala asi až mnoho, proto byla takovým zklamáním. Dost často jsem se neorientovala v ději, vůbec jsem nedokázala někdy udržet pozornost. Konec se trošku víc rozjel, ale to je asi tak všechno, jinak bych dala o hvězdičku míň. Další knihy od autora (autorů) už asi číst nebudu.

02.05.2016 1 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Páni! Knihy od Jodi Picoult vždy přečtu jedním dechem a u téhle to platí dvojnásob. Jak se příběh vyvinul mě fakt překvapilo, posledních 50 stránek jsem přečetla doopravdy jedním dechem, protože se tam dělo tolik věcí. A k tomu, že se mi kniha četla dobře, určitě přispělo i to, že od mala mám strašně moc ráda slony a tahle kniha mi je opět více přiblížila a dozvěděla jsem se věci, o kterých jsem neměla ani tušení :3. Doporučuju!

17.03.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Příjemné oddechové čtení, u kterého jsem se párkrát i zasmála. Ideální čtení během náročného zkouškového.

08.04.2021 3 z 5