Tisíc polibků

„Možná jsme jako ten třešňový květ. Jako padající hvězdy. Možná jsme se milovali příliš moc, příliš mladí a zapláli tak jasně, že musíme zaniknout. Extrémní krása, rychlá smrt.“ Jeden polibek trvá okamžik. Tisíc polibků však může vydržet na celý život. Jeden chlapec, jedna dívka. Pouto mezi nimi je ukováno v jediném okamžiku a střeženo v srdci celou dekádu. Jejich pouto vydrží navždy. Nebo tomu alespoň věří. Když se sedmnáctiletý Rune Kristiansen po dvou letech vrací z rodného Norska do ospalého městečka Blossom Grove v Georgii, kde se v dětství spřátelil s Poppy Litchfieldovou, vrtá mu hlavou pouze jediné: Proč mu dívka, která byla druhou polovinou jeho duše a která mu slíbila, že bude věrně čekat na jeho návrat, přestala před dvěma lety odpovídat na jeho dopisy a telefonáty? Poppyino mlčení zlomilo Runovi srdce. Zatrpkl a zatvrdil se. Když však odhalí pravdu, zároveň zjistí, že ještě větší bolest ho teprve čeká. Samostatný román pro čtenáře od 14 let. Přichystejte si kapesníky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322063/big_tisic-polibku-wLE-322063.jpg 4.2512
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

A Thousand Boy Kisses, 2016

Kniha Tisíc polibků

Nieroccoon

Ze začátku se mi to moc líbilo a dokonce jsem i brečela, ale asi nějak v poslední třetině nebo kdy mě to už totálně nudilo, pořád to samé dokola, jako v kruhu až mi to zprotivilo i zbytek knihy.

Luc00inka

Tahle knížka je další na seznamu mých nej knížek. Vztah mezi Poppy a Runem je tak krásný a silný, že to ani není možné. Moc se mi líbilo, jak Poppy vnímá život. Jak si dokáže užít každou minutu a radovat se z něho. A na Runem se mi líbilo snad všechno. To jakou lásku cítil k Poppy a jak pro ni dokázal udělat cokoli, aby byla šťastná, bylo prostě nádherné. Ani jsem nečekala, že ten příběh bude tak emotivní a srdce trhající. Určitě doporučuji.

ctuvnoci

Hezká knížka o předčasném odcházení, o lásce. Vytkla bych epilog, moc nechápu, proč? Nechat konec otevřený by mi přišlo lepší, ale budiž, je to volba autorky. A trošku mi místy vadil překlad. Zvolená slova dialogů mi někdy připadala neskutečná, takhle se běžně nemluví. Udělat dobrý překlad je určitě těžké, ale vyplatí se do toho investovat, protože to celkový dojem z knihy může dost ovlivnit.

VercaV

Tak tohle byla naprosto emociálně výživná knížka. Brečela jsem snad od začátku do konce. Ze začátku jsem si myslela, že oparvdu nebudu cílovou skupinou, ale nakonec jsem to přehodnotila a moc sem si to celé užila.
Bylo to krásné, milé, krásná láska s tragickým osudem. I když mě trochu zklamal epilog. Milovala jsem je, jak se Rune snažil jí splnit všechna přání, to jak Poppy byla smířená se svým osudem a snažila se všechny připravit na svůj odchod a ulehčit jim to. Bylo to prostě krásné.
Jediné co mě trochu zklamalo, tak byl ten epilog. To jsem opravdu nečekala, ale asi mě vlastně žádný jiný konec nenapadá, než aby byli spolu a dodrželi svoje sliby. Opravdu moc krásné.

MAU256

Zavřel jsem oči a poslal tichý vzkaz: Tady jsou tvé polibky, Poppymin. Slíbil jsem, že k tobě přijdou. Že najdu způsob jak ti je poslat.

Tak tohle byla srdcovka. Myslím, že se mi srdíčko rozbilo na tisíc kousků a zítra mě bude bolet hlava z těch tisíců prolitých slz.
Zamilovala jsem si Poppy za její odhodlání žít a prožít každý okamžik. Milovala jsem Runa za to, jaký tu byl pro Poppy.
Tato knížka byla plná lásky, neskutečné bolesti ze ztráty poloviny srdce, které tepe pro druhou osobu. Pokud máte pocit, že máte dostatek slz, které se potřebují dostat ven, tak doporučuji tento příběh, je tomu stvořený.

janka2000

Smutný příběh s originálním podáním. Když byla Poppy malá dostala od babičky sklenici s 1000 srdíčky, které měla zaplnit polibky. My už od začátku víme, že se zamilovala do Runa, Nora a jejího nejlepšího kamaráda. Jenže ten je nucen se vrátit do své rodné země a vše se změní. Když se po 2 letech vrátí, nic už není, jako dříve. Hrozí, že Poppy nezíská svých 1000 polibků.
Podle mě zajímavá kniha, ale v dnešní době už dost klišé tématika je naštěstí pojata velmi originálně.

Ráčkajda

Do čeho jsem se to pustila?? Od začátku do konce slzavé údolí, ale tak strašně, že takhle jsem snad nikdy nebrečela. Jsem totálně vyždímaná... A to ani zdaleka nejsem cílová skupina....chtěla jsem oddychovku od mých oblíbených thrillerů a detektivek....to jsem si dala, jdu si rychle přečíst nějaký masakr, abych se vyvážila:-)

Fortuna7

Ten nápad se zavařovací sklenicí a polibky je vážně hodně povedený. Kniha je krásně napsaná a popisuje nádhernou lásku dvou mladých lidí. Já jsem ale čekala, že většinu čtení probrečím a bohužel mi jedna jediná slzička ukápla pouze na konci. To mě trochu mrzí, čekala jsem větší emocionální ždímačku...