Tisíc polibků

od:

Tisíc polibků

„Možná jsme jako ten třešňový květ. Jako padající hvězdy. Možná jsme se milovali příliš moc, příliš mladí a zapláli tak jasně, že musíme zaniknout. Extrémní krása, rychlá smrt.“ Jeden polibek trvá okamžik. Tisíc polibků však může vydržet na celý život. Jeden chlapec, jedna dívka. Pouto mezi nimi je ukováno v jediném okamžiku a střeženo v srdci celou dekádu. Jejich pouto vydrží navždy. Nebo tomu alespoň věří. Když se sedmnáctiletý Rune Kristiansen po dvou letech vrací z rodného Norska do ospalého městečka Blossom Grove v Georgii, kde se v dětství spřátelil s Poppy Litchfieldovou, vrtá mu hlavou pouze jediné: Proč mu dívka, která byla druhou polovinou jeho duše a která mu slíbila, že bude věrně čekat na jeho návrat, přestala před dvěma lety odpovídat na jeho dopisy a telefonáty? Poppyino mlčení zlomilo Runovi srdce. Zatrpkl a zatvrdil se. Když však odhalí pravdu, zároveň zjistí, že ještě větší bolest ho teprve čeká. Samostatný román pro čtenáře od 14 let. Přichystejte si kapesníky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/322063/tisic-polibku-wLE-322063.jpg 4.2209
Originální název:

A Thousand Boy Kisses (2016)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (92)

Přidat komentář
Kayla
05. února

Krásný příběh zamilované dvojice ❤️❤️❤️ V průběhu příběhu jsem měla chuť brečet. Ale nakonec jsem se jen tak tak udržela a četla dál, ale posledních 80 stránek už jsem probrečela. Ale takovým způsobem, že jsem nebyla schopná tu knihu dát na jeden zátah. Musela jsem ji několikrát odložit, abych se vzpamatovala. ❤️ Nakonec jsem ji zvládla a zůstali mi akorát zarudlé oči. Prostě nádhera. Musím tedy přiznat, že někdo může namítnout, že je ten příběh hrozně nereálný a přitažený za vlasy, ale je to přece jen kniha, která je spíše fiktivní, než aby to byla realita. U mě kniha splnila účel

symphonia
05. února

Tak tohle bylo...zklamání.
Sladkobolné romance jsou docela můj žánr, ale tohle bylo moc i na mě. Bylo to sladké jako cukrová vata v cukrové polevě posypaná cukrem.
Hlavní hrdnika mi byla děsně nesympatická. Působila jako „slečna Dokonalá“, což mě dovede spolehlivě vyočit. Krásná jako modelka, virtuózní cellistka, milá za každých okolností a rozdávající hluboká životní moudra, které by člověk rozhodně nečekal od sedmnáctileté puberťačky.
Celá romance působila nereálně, až pateticky. Hlavní hrdinové nás na každé stránce ujištují, jak moc se milují a jak jim rve srdce, že nemohou být spolu. Ze začátku to je možná roztomilé, ale je toho prostě moc.
Jednu hvězdičku dávám za norštinu, violoncello a závěrečnou scénu s „polibky“, která mě přeci jen chytla za srdce.

Torino
30. ledna

Tato kniha je rozhodně romantická a smutná. Je romantická a smutná až do morku... stránek! Autorka popisuje lásku a vztah tak, jak by to každá mladá slečna chtěla prožít. Každá dívka by chtěla, aby ji její partner znal do detailu a zbožňoval, jako to umí Rune. Každá dívka by chtěla být tak nádherná, bezprostřední a jedinečná jako Poppy. Každá by chtěla zažít takovou velkou lásku, kdy při polibcích pukají srdce, kdy je chlapec tak slepý láskou, že pro něj není problém ani výlet do New Yorku... Je to tak sladké, tak sladké, že z toho někoho můžou i rozbolet zuby... Ale aby to nebylo jen romantické, celou knihu nás provází i smrtelná nemoc. Při takové kombinaci je trochu patosu dovoleno. Já u toho brečela několikrát, já u toho řvala několikrát. V nejednom momentu je čtenář do knihy doslova vtažen. Ale pokud je někdo cynik nebo nevěří v lásku, nečtěte to!

MiliKry
26. ledna

Krásný a smutný příběh, pěkně napsaný. Líbí se mi myšlenka 1000 polibků. Místy byl příběh zbytečně přeslazený, ale nevadilo mi to. I slzy ukáply :(

Jalisca
20. ledna

Jedna z nejlepsich knih, kterou jsem kdy cetla. Je nadherna.

Mistylady
12. ledna

Naprosto nádherná knížka, i když smutná, přesto hodně chytí za srdce. Takovou lásku by si přál každý člověk zažít.

Brambu
07. ledna

Velice krásný a přitom velmi smutný příběh o nehynoucí lásce. Lásce dvou mladých lidí, co překoná vše i několikaleté odloučení. Až Vám to srdce trhá. Naprosto mne to dostalo a přála bych si jiný konec pro hlavní hrdiny, ale takto to mělo být. Bylo to kouzelné...

Jasomknihomolka
07. ledna

Čo na toto povedať. Veľmi dojímavá kniha. Poppymin a Runy sú príkladom zaláskovaných ľudí a čo všetko takáto láska dokáže. Ich dobrodružstvá sú "najdobrodružnejšie ako môžu dobrodružné byť". Poppy sa vôbec nebála čo príde, tešila sa zo života a užívala si každú chvíľu s Runym. Runy jej bol po celý čas oporou a splnil jej aj všetky želania. Na konci som plakala aj bola šťastná ako to dopadlo.

verulik196
05. ledna

Tato knížka je stejně sladká jako dojemná.
Láska Poppy a Runa mi přišla trochu nereálná a přehnaná, na druhou stranu se ale díky ní kniha stala více emotivní a smutnou. Nebýt všech těch polibků, vyznání lásky a naprosté oddanosti, příběh by na čtenáře tolik nezapůsobil. Takže přestože na romantické příběhy moc nejsem, v téhle knížce mi to nevadilo, ba naopak jsem za to vlastně ráda.

andie6001
04. ledna

Kniha, která u mě způsobila dvouměsíční pauzu od čtení. Po dočtení jsem na ni nemohla přestat myslet. Až tak moc mě zasáhla a myslím, že to bylo nejlepší čtení roku 2017. Kniha vás skvěle vtáhne do děje a musím se přiznat brečela jsem prakticky od začátku do konce. U knih nebývám tak emotivní, ale tady to šlo samo. Až na ten epilog, který podle mě v knize být nemusel, je kniha skvěla a můžu jen doporučit.

Janynka
03. ledna

Tak jsem to nějak zvládala bez kapesníků a slz,ale na konci mně slzení stejně neminulo :-) Moc pěkně napsaná knížka,milá,půvabná,velmi emotivní....
I když dávno nejsem sedmnáctiletá,takovou milou knížku jsem si přečetla s chutí a jsem velmi ráda,že je na seznamu přečtených :-)

AWKWARD.
30.12.2017

Poppy a Rune. Rune a Poppy. Nikdy jen Poppy. Nikdy jen Rune.
Kniha mi zlomila srdce na tisíce, ne, miliony kousíčků a už je snad nic nedokáže slepit. Tolik jsem to prožívala, tolik jsem si přála aby se zase dali dohromady, tolik jsem si přála aby se nakonec Poppy uzdravila.
Poslední 2 kapitoly a epilog mě doslova rozdrásali a byla jsem vůbec ráda, že jsem přes slzy dokázala těch pár stránek dočíst. Takhle jsem se dlouho necítila. Naposledy snad při čtení Hvězdy nám Nepřály.
Tolik lásky co Rune dokazoval. A já jsem si pak uvědomila, jak úžasného manžela mám. Jen mne ten konec mrzí. Protože Runeho rty budou vždy patřit Poppymin. ♥

agatha2
29.12.2017

Já vím, že je tato kniha těžko uvěřitelná, vím, že je tato kniha určená pro mládež, ale když mně se tááák moc líbila....kdo by si nepřál být tak moc milován i v dospělém věku. Opravdu jsem přes slzy pomalu ani neviděla na písmenka. Stejně jako v mém srdci navždy zůstanou Taťána s Alexandrem, Stella s Danem z Dopisů, které nikdo nečetl, tak nikdy nezapomenu na Poppy a Runeho....

Nita17
28.12.2017

Knih s podobným tématem je nespočet, nééé všechny mě nadchly, tahle se mi zalíbila až na druhý pokus, až pak jsem v takovou pohádku a klid uvěřila.
A co, že je v ní klišé, sladkost, je tam i připomínka toho co je důležitější.
je to krasný i smutný sen...

Renatecka
25.12.2017

Velmi smutný, leč táák přeslazený, patetický, klišoidní příběh, přeplněný pukajícími/rupajícími/praskajícími srdci. Možná kdybych ji četla před 10-15 lety, bych tu slzičku i uronila, ale teď už tenhle žánr není mým oblíbeným.

janyska13
08.12.2017

Že začátku mě to moc nenadchlo, možná začínám být ten tento druh knih už starší. Každopádně konec mě celkem rozsekal...

Lucik87
30.11.2017

Bylo to srdceryvné. Možná až moc. Konec mi přišel tak nějak rychle useknutý, navíc takovou nenadálou a nepravděpodobnou situací. Určitě krásné, ale na mě asi moc pohádkové.

Hania932
30.11.2017

Opravdu krásná knížka. Nádherný dívčí román! Tuto knížku jsem přečetla jedním dechem. Velmi mě zaujal příběh Poppy. Líbil se mi její pohled na svět a její myšlení. A Rune byl dokonalý přítel. Rozhodně si knížku přečtu znova. Dokonalý dívčí román pro mladé slečny. Vřele doporučuji!

TerezaMondeková
30.11.2017

PANE BOŽE! Krásnější knihu jsem snad ještě nečetla. Tahle kniha je krásná, romantická, smutná, napínavá, originální, dojemná, dobrodružná a nejhorší je to že se to může stát i ve skutečném životě a to nikomu fakt nezávidím. U knihy jsem hodně brečela hlavně nakonci... no spíš jsem brečela pořád, ale myslím si, že u téhle knihy se nemůže nikdo divit. Co mě také naprosto uchvátilo byla obálka. Je nádherná. A ten krásný název TISÍC POLIBKŮ to mě zaujalo také :D Kniha vás okamžitě rozpláče!
Od začátku jsem obdivovala Poppy za to jak se stim vypořádala. To že sjistila, že má rakovinu a nepřežije to... já nevim co bych na jejím místě dělala, asi bych jenom brečela a brečela. Obdivovala jsem jí za to, že to prostě vzala a vyrovnala se stím. Jiná osoba by brečela, naříkala. Ptala by se: Proč zrovna já?. Ale ona... ona to přijala. Upřímně ji odivuji za to, že se smířil stím, že se nikdy nevdá, nebude mít děti, rodinu, maturitu, svůj vlastní, život, vlastní byt, práci... A to, že poslední dny, týdny, měsíce svého života strávila s osobou, kterou nejvíc milluje... já bych to nezvládla. A ten dopis nakonci co mu napsala... to jsem na něj ani neviděla jak jsem zadržovala slzy. Byl překrásný, dojemný, upřímný od srdce.. WAU!!!
A Rune... nemám slov. Nedívím se mu, že se tolik změnil. Opustila ho holka, kterou celým svým srdcem miloval. Ztratil výru. Ale když se objevila... snažil se jí získat. Obdivuji ho za to, že s ní byl i když ho to muselo moc bolet sledovat, jak jeho spřízněná duše pomalu odchází. Miloval jí celým svým srdcem... jeho první láska. A obdivuji ho za to, že i po její smrti si nenašel nikoho jinýho s kým by založil rodinu, oženil se... Miloval jí až do své smrti. Oblíbila jsem si ho hned na začátku stejně tak i Poppy.
Lepší knižní pár jsem snad ještě neviděla. Navždy si je budu pamatovat. Čekala jsem, že konec bude takový, ale překvapila mě poslední kapitola o 10 let později.
To jsem vůbec nečekala. Dopadlo to naprosto PARÁDNĚ! Byli spolu! Lepší konec být ani nemohl. Knize vůbec nic nechybělo! Láska, přátelství, první láska, pocity, napínavost, dobrodružství... Knihu na 1000% doporučuji. Sama si jí přečtu ještě jednou.

leny.wood
24.11.2017

Je to krásné... a smutné. Smutně krásné, žádná typická slaboduchá slaďárna, ale silný příběh, z něhož by si měl každý odnést, že život se má ŽÍT.

Anna 13
22.11.2017

Roztrhalo mi to srdce... Posílilo má přesvědčení... TOHLE je můj sen, cíl a důvod.

Hlavní hrdiny si budu již navždy hýčkat ve své paměti...

Prolila jsem oceán slz. A to nejen na konci, ale už v průběhu příběhu...

V jednu chvíli čtení této knížky opravdu silně bolelo a drásalo duši...

Musím se vzpamatovat... Ani to neumím popsat...


Asi takhle: zlíbala bych každičkou větičku z této knihy. Myslíte, že by těch polibků bylo tisíc?

Klavír
20.11.2017

Tato kniha se po dočtení stala mou srdcovkou všem jí strašně doporučuji dala by se přirovnat k hvězdy nám nepřáli od johna greena. Poppy je velice silná osoba a strašně jí miluju

Kateřina1011
12.11.2017

Už mi dávno není sedmnáct, ale tahle knížka mě dostala. Nemám ráda sladké románky, ale tento se povedl. Smutný, krásný, něžný a laskavý. A určitě velká láska není něco, co můžete prožít, až jste starší, jak tu někteří píší. To je naprostý nesmysl a omyl nás dospělých, že všechno víme líp.

Majinka2001
08.11.2017

Na knížku jsem četla samé dobré recenze, tak jsem si řekla že si ji přečtu... A popravdě jsem se do ty knížky zamilovala. Vzala mě úplně za srdce, byl to nádherný a zároveň smutný příběh, že jsem ji skoro celou probrečela. Vždy se říká žili spolu šťastně až navěky, ovšem to navěky může být spoustu let a nebo jenom pár roků.

Ditules
06.11.2017

To jsem si zase jednou na konci knížky pobrečela...

verca3697
31.10.2017

Kniha opravdu chytne za srdce, za mě velký dojemný příběh, který se mi při čtení odvíjel tak reálně,barvitě, jako kdybych ho sledovala přímo na plátně (troufám si říci, že ani možné zfilmování nedokáže přenést tak velké emoce na plátno aniž by je nepostavil na patosu lásky mezi hlavními hrdiny a dojáku na konci)...toliko emocí, milých gest, vyznání a slůvek. Já jim to prostě (u)věřila :-)

veronika9143
31.10.2017

Přiznám se, že jsem si jí koupila, protože se mi moc líbil obal a všude jsem četla, jak mě dozajista rozbrečí. Na to, že je kniha určená pro děti a mládež, tak si nejsem jistá, jestli ocení hloubku tohoto příběhu. Nečekala jsem, že mě kniha tak zasáhne, brečela jsem od strany 18, skoro až do konce. To se mi ještě nestalo, někdy mě třeba rozbrečel konec, nebo úsek, ale celá kniha? Stala se mojí srdcovkou a doufám, že to tak bude vnímat více čtenářů. Je pravda, že příběh není z hlediska oddanosti reálný, ale je to určené pro mládež, tudíž je dobře, že se láska ukazuje v tom nejkrásnějším, a nejčistším světle.

tezah
28.10.2017

Původně jsem se na knihu moc netvářila, jelikož jsem se bála, že půjde o přeslazenou romanťárnu, o kterou nakonec opravdu šlo (možná proto mi ani neukápla slza), ale přesto se mi kniha překvapivě líbila a myslím si, že za přečtení stojí. Krásný příběh. Ke konci je pravda, že se začalo všechno moc opakovat a autorka popsala několik stran jen obyčejnou záležitostí, jen obyčejným rozhovorem.
Upřímně doufám, že se někdo rozhodne tento příběh zfilmovat.

barborelka
27.10.2017

Tak abych se neopakovala, že u knihy budete brečet jak tu píší všichni tak napíšu jen toto.....

1)gesto s lampiony bylo úžasné....to je opravdu musela hodně mrkat, abych na čtení viděla....

ALE

2) ten konec ....nenenene a ještě jednu ne!!!! To už bylo moc smutku najednou.
Kdyby tam spíš bylo 30-40let tak ano,ale tohle už bylo moc.....

janasim
25.10.2017

Nejsem si zcela jistá,jak knihu hodnit.Moc se mi líbí její námět,čtení mě ale bohužel moc nebavilo.Nevím,jestli to bylo samotnou knihou nebo pouze tím,ze nejsem cílovka young adult literatury,ale nedočetla jsem.