Povídej, co vidíš

Bailey Carpenterová pracuje jako detektiv u advokátní kanceláře. Když je však jedné noci brutálně znásilněna, zhroutí se jí celý svět. S návaly panické úzkosti a hrozivými nočními můrami zůstává uzavřena mezi stěnami svého luxusního bytu, násilníka totiž vidí v každém muži, kterého potká. Čas si krátí pozorováním okolních domů dalekohledem. Postupem času však pomalu přestává věřit svému rozumu, protože ji každou noc budí zvonění telefonu a v protějším věžáku se neustále u okna producíruje jakýsi muž, který Bailey dokonce také sleduje dalekohledem. Věřit mu ale přestává i policie, ačkoliv pachatele stále ne a ne najít. I přes svůj stav tak Bailey nezbývá než vzít pátrání do vlastních rukou. Do toho se objevuje její nevlastní sestra Claire se svou přidrzlou pubertální dcerou Jade kvůli ohromnému dědictví, o které se nevlastní sourozenci soudí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240463/big_povidej-co-vidis-J6U-240463.jpg 3.7399
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Someone is Watching, 2014

Kniha Povídej, co vidíš

Arlienen

Moje mamka má tuto autorku velmi ráda a vždy s chutí sáhne po novince od ní. Já osobně jsem bojovala s jejím stylem psaní. Postavy se mi nezdály být reálné a jejich chování se mi mnohdy zdálo divné. Celou dobu jsem měla pocit, že je tam něco špatně.
Knize dávám 3* jen proto, že mě překvapil ten násilník.
( Mám rozečtenou knihu Jane utíká, doufám, že se mi bude líbit o trochu víc.)

daniela.kol

Byla to moje první kniha od autorky. Nebyla špatná. Téměř třičtvrtě knihy bylo jen o tom jak hrdinka travila čas doma. I přesto jsem se ale dokazala začíst, chtěla jsem vědět kdo je pachatel. Konec byl překvapivý, ale taky moc rychlý. Žádné vysvetleni proč to udělal. Prostě jen odhalení a hotovo.
Ještě uvidím, jestli dám autorce další šanci

baji42

Od této autorky existují lepší knihy.

Knihomolka506

Druhá nejlepší kniha od Fieldingové!! Nikdo z autorů se neumí tak dobře vcítit do svých vlastních knižních postav jako ona. Doporučuji všem koho zajímá problematika nebo chování napadených nebo znásilněných osob.
Ke knize : mladá vyšetřovatelka zažije traumatický a psychický šok , když je cizím mužem napadená a znásilněná. Co vše prožívá, z čeho všeho má až panickou hrůzu to nejde ani popsat slovy. To si člověk musí doslova zažít na vlastní kůži, aby pochopil jednání a myšlení těchto lidí.. Smutné, ale v současnosti to tak bohužel je... přečtěte si a uvidíte

Lemurka
24.09.2020

Od Joy jsem zvyklá na lepší, její knihy mě nikdy nezklamaly. Toto bylo ale hodně slabé, nechtěla jsem ani dočíst, nebavilo mě to. Skoro celou dobu se nic neděje (hrdinka zavřená v bytě, jen kouká z okna, přemýšlí, sem tam jí někdo navštíví či ona někoho pronásleduje...), chybí spád, napětí. Konec byl překvapivý, jen příliš rychlý a celkový dojem z knihy to nezachránil. Troufám si tvrdit, že skoro nestojí za přečtění.
Pokud to je vaše první kniha od autorky, nenechte se odradit, a zkuste jinou.

AndulinaU
06.08.2020

Knížka byla fajn. Abych moc neprozradila děj, tak první pachatelka se mi nezdála až od začátku, druhého jsem tedy vůbec netipovala. Škoda že Fieldingová jede pořád ten samý mustr, vždy se jedná o nějaký trestný čin, který spáchal někdo, kdo vypadá zcela v příběhu nevinně, vždy už od začátku se pak na tyhle "nevinné" postavy soustředím a odpoutává to pak trochu pozornost od děje.

Pavlína2019
21.07.2020

Zajímalo mě, jak to skutečně bylo. Náhled do nepříjemného tématu znásilnění. I přesto poutavě a čtivě napsané. Přečteno za 2 dny.

klarence
27.06.2020

kniha se velmi dobře četla , ke konci jsem sice začínala cosi tušit , ale za mne spokojennost