Sarriii Sarriii komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Smutný příběh o zničených lidských osudech vlivem politického režimu. Můžeme být rádi, že to nedopadlo a taková budoucnost nás nečekala.

03.09.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Skvělá kniha. Krásně čtivě napsáno. Příběh je depresivní. Smutek a vztek, zklamání, ale i radost a láska se prolínají. Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi taková témata

21.01.2023 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Pěkný a čtivý příběh. Jak se v jednotlivých kapitolách prolínají různé příběhy, tak jsem se ze začátku trochu ztrácela. Osudy se nakonec propojily. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

02.10.2022 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Moje "oblíbené" téma. Kniha velmi čtivá. Děsivá, smutná, neuvěřitelná. Jako velká většina knih o "životě" nebo spíš přežívání všech, kteří toto museli zažít. Navíc je to příběh zase z jiného pohledu (z "práce" fotografa a pro Němce důležitého vězně). Podpořeno fotografiemi. Děs a hrůza :( Člověk někdy nadává, ale může být strašně rád, že se má, jak se má a nemusí prožívat tyto nepředstavitelné situace. Mě to vždycky vede k myšlence, že je důležité si vážit všeho, každé maličkosti a být vděčný.

16.11.2021 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Četla jsem již kdysi. Kniha mě vtáhla do děje. Dobře se četlo, nemohla jsem se odtrhnout. Podle mě tam byla velmi vidět odlišnost kultur (Afrika/Evropa). Myslím si, že ikdyž se snažíme, tak většinou nedopadne tento svazek dobře. Autorka je navíc celkem naivní, zaslepená láskou a včas nepozná, že není možné spolu fungovat v lásce a harmonii. Jinak autorka v sobě má i velkou sílu a vůli, že dokázala všechno vydržet.

11.06.2021 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Naprostá klasika. Výborné :) Děj byl poutavý a napínavý. Občas mě osobně přišly trochu zdlouhavé opisy z deníku jednotlivých postav. Děj by mohl běžet plynuleji. Ale zase na druhou stranu se člověk aspoň něco dozvěděl o psychologii jednotlivých postav a díky tomu zjistil, proč se daný člověk zachoval tak a jak celou situaci vnímal. Jinak skvělá kniha. Sice každý zná tento příběh i hraběte Draculu, ale přečíst si ho v originální knižní podobě je velmi "příjemné"

18.07.2020 5 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Četla jsem již kdysi. Bavilo mě to:) Pokračování života bylo taky čtivě napsané a zajímavé. Autorka je silná žena s vůli a je vidět, že už rozhodně není tak naivní a zaslepená láskou jako v prvním díle. A dokázala se postavit na nohy a začít znovu od začátku. Má můj obdiv

11.06.2021 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi silný příběh. Napsaný z jiného úhlu pohledu. Měla jsem z knihy smutný pocit. Bylo mi hrdinky opravdu líto a styděla sem se za to, co udělali Češi po konci války nevinným lidem, kteří za svoji národnost nemohli.Kniha vede k zamyšlení. Já si třeba kladla otázku, čím se ti co se mstili lišili od těch proti komu bojovali, když bez rozmyslu udělali téměř totéž. No prostě velmi dobrá kniha

16.10.2018 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Absolutně skvělá knížka. Čte se jedním dechem, vtahuje do děje. Fakt sem neustále chtěla vědět, co bude dál. Za mě nejlepší knížka od tohoto autora a to jsem přečetla snad všechny. Jedinečná, opravdu jiná. Všechny jeho ostatní knížky jsou taky skvělé, ale moc se mezi sebou neliší. Tato vyčnívá! Super

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Byla jsem až překvapená, jak se mi kniha líbila. Byla zajímavě a čtivě napsaná (formou rozhovoru). Jsou v ní obsaženy zajímavé myšlenky a postřehy jak z běžného života, tak samozřejmě v otázkách víry a Boha. Člověka tato témata minimálně nutí přemýšlet a tím se "posouvat". Doporučuji i lidem, kteří nejsou věřící, ale striktně se tomuto tématu nebrání. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla

15.09.2019 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Hrůzy holocaustu, silný příběh a šťastný konec. Útěk se nakonec podařil. Výborná knížka ;)

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Velmi čtivé. Smutný, drastický a emotivní příběh z období holocaustu a masového vraždění mužů, žen a dětí. Je prostě až neuvěřitelné, co jsou lidé schopni přežít navzdory všem a všemu. To co se nikdy "nemělo" stát se díky strašné houževnatosti tří matek a jejich čerstvě narozených dětí stalo. Nacistické peklo přežili jak matky a tak i jejich děti.

31.08.2023 5 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Velmi silná kniha o tom jak je válka tragická a jak mění osud a život hlavně vojáků. Jak dokáže být člověk odvážný a nezlomitelný i za šílených okolností.

08.03.2020 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Mně se kniha líbila. Nemůžu soudit,jestli to s anděli tak je nebo není,žádného jsem bohužel zatím neviděla.Ale kéž by to tak bylo a plnila se nám naše přání,potřeby a byli jsme uzdraveni...

20.09.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pobavila jsem se. Kniha byla milá a čtivá

10.09.2019 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Super :) Krásný,milý, smutný i dojemný. Kniha mě moc bavila a jsem ráda, že sem ji přečetla

08.09.2019 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Mě to fakt bavilo. Četlo se to moc dobře. Příběh byl velmi zajímavý. Film jsem ještě neviděla

05.02.2019 5 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Čtivé, příjemné, zajímavé. V knize bylo hodně tragických, smutných, chvílemi i poučných a komických situací a zvratů. Příběh o situaci v Keni od období po první světové válce skoro až po současnost. Příběhy jsou napsány z pohledu několika generací rodiny pocházející původně z Anglie (bílých osadníků) a původní domorodé rodiny, která žije v místě kam se "přistěhovali" a různě se prolínají. Mě to bavilo. Bylo to dlouhé, ale i tak ;)

21.06.2023 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Velmi čtivá, milá a laskavá kniha. Dílo je plné zajímavých myšlenek a úsměvných situací. Je tam obsaženo hodně moudra a rad, jak by se měl člověk snažit chovat a celkově se po duševní stránce rozvíjet.

16.11.2021 5 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Krásně, čtivě napsáno. Obdivuji odvahu dětí i rodičů, že se vzepřeli a snažili se zachránit, ikdyž to bylo nebezpečné. Přestáli různé nástrahy a spoustu těžkých situací vnímali děti jako dobrodružství. Nakonec se chlapci shledali se svou rodinou opět ve své Paříži a v holičství.

20.09.2021 5 z 5