Zpátky z Afriky

Po čtyřech letech strávených v primitivních podmínkách v Keni se Corinne Hofmannová vrací s podlomeným zdravím a malou dcerkou Napirai do Švýcarska. Její muž Lketinga jí po dlouhém zdráhání podepsal povolení k opuštění země se slovy: "Nevím, jestli tebe a Napirai ještě někdy uvidět!" Zcela bez prostředků, bez povolení k pobytu a s mizivým sebevědomím se Corinne snaží za podpory své matky začít znovu. Odvykla civilizaci, v moderním světě si najednou připadá zcela bezradná. Začíná boj s úřady, shánění Lketingova rodného listu, kvůli změně příjmení a státní příslušnosti jejich dcery i rozvodu. Ale Lketinga je nezvěstný - neznámo kde propíjí majetek, který mu Corinne zanechala. A tak se Corinne i na dálku navíc snaží podporovat jeho rodinu z konta, které zanechala v Keni. Prostřednictvím dopisů, které si vyměňuje s Lketingovým bratrem Jamesem, zůstává se svými bývalými příbuznými i nadále v kontaktu. Časem se jí podaří získat povolení k pobytu a posléze i práci a vlastní byt. Najde si i nového přítele a vydává knižně své zážitky z Keni, které mají mimořádný ohlas...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9682/big_zpatky-z-afriky-MiD-9682.jpg 3.7475

Bílá Masajka 2.

23.11.2021

Opět skvělá kniha!

u_marketa
08.10.2021

Četla jsem před pár lety, ale vybavuju si, že Corinne sice měla Keňu moc ráda a dobrovolně tam přivedla na svět dítě, když se ale vrátila s dcerou domů, mluvila o ní jako o "švýcarské holčičce" a nedovedla si představit, že by se s ní vypravila zpátky do Afriky. Tam se po pár letech vypraví sama, aby se podívala na filmové natáčení svého příběhu a setkala se na chvíli s rodinou bývalého manžela, ale celkově je na ní patrná neskutečná úleva, že se vrátila zpátky do civilizace.

Sarriii
11.06.2021

Četla jsem již kdysi. Bavilo mě to:) Pokračování života bylo taky čtivě napsané a zajímavé. Autorka je silná žena s vůli a je vidět, že už rozhodně není tak naivní a zaslepená láskou jako v prvním díle. A dokázala se postavit na nohy a začít znovu od začátku. Má můj obdiv

Evaho73
01.06.2021

Zvedavosť ma donútila prečítať i druhý diel, v ktorom už Corinne vystupuje viac ako sebavedomá žena idúca si za svojím cieľom. Čitateľský je však táto časť oveľa menej atraktívna, chýbalo mi v nej to čaro "neznámeho"...

MichaelaPersen
15.01.2021

Skvělá kniha. Paní Corinne moc obdivuji, kazde jeji vypraveni me prenese do jejiho sveta a moc si to uzivam.
Tesim se az si prectu pokracovani jejiho vzrusujiciho zivota :-)

LenkaM66
25.09.2020

První kniha Bílá Masajka mě bavila více. Ale i tak bylo tohle čtení zajímavé..

klaraj093
26.05.2020

Po přečtení Bilé Masajky jsem se rozhodla přečíst si i tuto knihu. A musím říct, že to bylo milé čtení. Zajímal mě osud hlavní hrdinky a její dcery. První díl byl sice mnohem zajímavější, ale i tak mě kniha bavila.

mario.nette
07.05.2020

Slabší než první díl, ale i tak jsem to přečetla.