Bílá Masajka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obálkový podnázev: Sen o velké lásce se změnil v boj o přežití. Corinne Hofmannová, úspěšná švýcarská podnikatelka, se rozhodne strávit se svým snoubencem dovolenou v Keni. Hned po přistání na letišti v Mombase je touto zemí zcela očarovaná. Při přejezdu řeky na féře náhodou zahlédne urostlého masajského válečníka Lketingu a fascinuje ji jeho krása i chování. Je to láska na první pohled a Corinne udělá všechno pro to, aby se s Lketingou znovu setkala. Zpátky do Švýcarska odjíždí s neochvějným přesvědčením, že se do Afriky a k svému milému Masajovi brzy vrátí. V krátké době rozprodá veškerý majetek, opouští dosavadní způsob života v civilizované společnosti a zaslepeně se vrhá do neznáma. V keňské buši hluboko ve vnitrozemí vede po boku svého negramotného masajského válečníka život plný strastí - bez vody a toalet a nedostatku potravin -, ale přesto se zpočátku cítí šťastná. Navzdory boji s byrokracií oslaví s Lketingou v jeho domorodé vesničce z chatrčí i svou svatbu. Stane se z ní bílá Masajka, která se musí podřídit rituálům kmene. Její radost je završena, když se jí narodí dcerka Napirai. Avšak každodenní živoření v neuvěřitelně primitivních podmínkách s sebou přináší neustálé problémy: smrtelně nebezpečné nemoci a infekce, hladovění, materiální strádání i nepřekonatelné kulturní rozdíly a předsudky. Corinne je žena do nepohody, statečně se snaží všechno zvládat, dokonce i tady se pouští znovu do obchodování, ale po vyčerpávajících čtyřech letech se ocitne na konci svých fyzických i duševních sil a bez finančních prostředků. Její sen o kouzelné Africe, víra ve vlastní síly a velká láska k Lketingovi se mění v rozčarování a nenávratně se rozplývají…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/61217/bila-masajka-61217.jpg 4872
Série:

Bílá Masajka (1.)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Ikar (ČR)
Orig. název:

Die weisse Massai (1998)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (173)

Kniha Bílá Masajka

Přidat komentář
Elion
předevčírem

Silný příběh o tom, jak je život jiný a ani si to neuvědomujeme.

glorie111
16. srpna

Čtivé,ale nechápu ženy, které se takto rozhodnou...

Tinuse
06. srpna

Co jsem od knihy čekala, to mi dala. A to pravdivý příběh ženy, která se zamilovala, do Masaje a podřídila tomu celý svůj život. Směrem k horšímu samozřejmě. Ze začátku se asi většina podivujeme nad autorčiným zcela vážným vzplanutím, ale v průběhu knihy musíme každý uznat, že Corinne je velmi odvážná a silná osoba. A není to klišé v jejím případě. Já si během čtení řekla 4x, že už bych sedala do letadla a uletěla zpět do své rodné civilizované země, Corinne jde dál a celou dobu čekáte, co se teda pokazí, co je ta poslední kapka, kdy se rozhodne utéct a zda vůbec uteče. Corinne není žádný klasik, aby psala vytříbeným literárním stylem, je to příběh "obyčejné" ženy, která sepsala, co se jí stalo, ale právě tímto faktem je kniha jedinečná a vůbec mi tedy žádná vyšperkovaná stylistika nechyběla. Někdy se autorka až moc rozpovídává o věcech, které bych hodila do jednoho odstavce, ale i tak jsem ji přečetla za jeden den. Už se těším na další její knihy o jejích zážitcích.

zoe.blue
01. srpna

Super super všechny díly super

Bulldog
28. červenceodpad!

Tohle jsem četla proto, abych se přesvědčila o svém zdravém rozumu a ano jsem si jistá, že já ho mám narozdíl od Bílé masajky... Víc psát nemůžu, možná by mě tady zablokovali.. Všechny podobné knihy a knihy o tom jak se zamilovala do.. a pak brečí, že nemůže zpět do své rodné země jsou pro mě odpad...

pocketka
26. července

Skvělá kniha, mnohem lepší než film. Mnohokrát jsem ji odložila s tím, že jak někdo může být tak hloupý, jednou mi až zabylo fyzicky špatně... ale vždy po chvíli knihu vzala opět do ruky a pokračovala ve čtení.

petr2934
19. července

Tři hvězdy jen kvůli zajímavému popisu života kmenů v Keni. Jinak styl psaní není vůbec dobrý, a z popisu ve stylu "můj buh" atd jsem skoro mlátil hlavou o stěnu..

Ess.
19. července

Knížku jsem četla v originále a občas jsem měla stejný pocit, kteří tady zmiňují někteří jiní uživatelé - že to stylisticky není "nic moc" a že strhující je více než umělecká a jazyková stránka samotný příběh. Výtky k psaní se objevují více u dalších dílů, kde už ten exotický a fascinující příběh tak trochu chybí a člověk se soustředí i na další aspekty. K dalším knížkám autorky jsem se ještě nedostala, ale pokud na ně narazím, přinejmenším Zpátky z Afriky si ráda přečtu, tentokrát už pravděpodobně v českém překladu.

Jinak samotný příběh je více než zajímavý, viděla/četla jsem i některé rozhovory s autorkou a úplně chápu úspěch těchto knih - má jedinečnou povahu a životní osud a skrz knížky může člověk trochu toho dobrodružství ochutnat, aniž by musel opouštět rodnou zemi, pálit mosty a překonávat nemoci a nepohodlí uprostřed Afriky.

Doporučujeme

Reportáž, psaná na oprátce
Reportáž, psaná na oprátce
Kocour Bob
Kocour Bob
Vejce a já
Vejce a já
Deník Anne Frankové
Deník Anne Frankové