Bílá Masajka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obálkový podnázev: Sen o velké lásce se změnil v boj o přežití. Corinne Hofmannová, úspěšná švýcarská podnikatelka, se rozhodne strávit se svým snoubencem dovolenou v Keni. Hned po přistání na letišti v Mombase je touto zemí zcela očarovaná. Při přejezdu řeky na féře náhodou zahlédne urostlého masajského válečníka Lketingu a fascinuje ji jeho krása i chování. Je to láska na první pohled a Corinne udělá všechno pro to, aby se s Lketingou znovu setkala. Zpátky do Švýcarska odjíždí s neochvějným přesvědčením, že se do Afriky a k svému milému Masajovi brzy vrátí. V krátké době rozprodá veškerý majetek, opouští dosavadní způsob života v civilizované společnosti a zaslepeně se vrhá do neznáma. V keňské buši hluboko ve vnitrozemí vede po boku svého negramotného masajského válečníka život plný strastí - bez vody a toalet a nedostatku potravin -, ale přesto se zpočátku cítí šťastná. Navzdory boji s byrokracií oslaví s Lketingou v jeho domorodé vesničce z chatrčí i svou svatbu. Stane se z ní bílá Masajka, která se musí podřídit rituálům kmene. Její radost je završena, když se jí narodí dcerka Napirai. Avšak každodenní živoření v neuvěřitelně primitivních podmínkách s sebou přináší neustálé problémy: smrtelně nebezpečné nemoci a infekce, hladovění, materiální strádání i nepřekonatelné kulturní rozdíly a předsudky. Corinne je žena do nepohody, statečně se snaží všechno zvládat, dokonce i tady se pouští znovu do obchodování, ale po vyčerpávajících čtyřech letech se ocitne na konci svých fyzických i duševních sil a bez finančních prostředků. Její sen o kouzelné Africe, víra ve vlastní síly a velká láska k Lketingovi se mění v rozčarování a nenávratně se rozplývají…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61217/bila-masajka-61217.jpg 41161
Série:

Bílá Masajka 1.


Žánr:
Literatura světová, Biografie a memoáry, Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Die weisse Massai, 1998


více info...
Nahrávám...

Komentáře (236)

Kniha Bílá Masajka

Calypso
17. ledna

Připomnělo mi to nezapomenutelný článek, který jsem četla v pubertě v nějakém módním časopise (asi v Elle). Dotyčná byla ještě horší případ než paní Hofmann (vím, těžko uvěřitelné), běloška (asi z Británie), která opustila svou zemi, kontinent, civilizaci a děti kvůli svému africkému milenci a jeho kmeni. Nijak ji neznepokojovalo, že její malá dcera se vrhá na každou ženu, která se jí trochu podobá, protože 'bez něj bych byla zoufalá'. Pořád se ale zdráhala přijmout toto prostředí kompletně, doufala že ženské obřízce se vyhne. Radši to ponechám bez dalšího komentáře.

Lukyn96
21.12.2022

Za okny padá sníh a je mráz a já se prostřednictvím Bílé Masajky v myšlenkách přesouvám do horké Keni. Čtení to je zábavné i poučné, rád se dozvídám o různých zvyklostech v Africe. Byla to však právě rozdílnost kultur, která přispěla k tomu, že štěstí Corinny a jejího nesnesitelně žárlivého manžela Lkepingy dlouho nevydrželo. V knize mně trochu vadí mělkost emocí - Corinna například opouští jí do té doby známý život a své myšlenkové pochody vlastně odbývá pár větami.


Nofar197
14.10.2022

Dva lide ze dvou naprosto odlišných světů - to prostě nemohlo fungovat.

ronave
23.08.2022

Knížku jsem si půjčila od kolegyně a tak mě nadchla, že jsem si ji koupila i s jejími pokračováními.
Neuvěřitelný a místy i nepochopitelný obrat života ženy z ,, moderního,, světa do,, zaostalé,, Afriky.
I přes veškeré překážky a utrpení zůstala Africe věrná.
Kniha se četla dobře.

Samar
05.08.2022

Chybi mi tam hlubsi popsani pocitu a prostor pro fantazii. Kniha je napsana jednoduse jako nejaky referat na zš.
Ale pribeh samotny super.
O lasce tam mnoho neni ale slozitosti zivota v pustine je to nabusene.
Nejde o afriku a nemam rada kdyz to nekdo nazyva - “zivotem v africe”
Ona zila v nejprimitivnejsi socialne skupine ktera zije na mile daleko od kenske civilizace v podminkach kterym se divi i samotni kenane. Mam pocit ze to cele udelala aby o tom nakonec mohla napsat.

akdar72
01.08.2022

Pro mě zcela nepochopitelný příběh...

Martina291086
21.07.2022

Příběh jako takový zajímavý, ale její myšlení a chování je pro mě nepředstavitelné. Četla jsem i navazující díly a ty už se tak dobře nečetly. Znovu už do této série nepůjdu.

xelzax
18.06.2022

Luxusní knížka… nějakou dobu se teď potácím v šedi moderních “bestsellerů” a trpím. Tahle kniha mě chytla a vrátila mi chuť číst! Výborné napsané

1 ...