mira.l - Profil

Poslat zprávu

Miroslav L. (1979, muž) · Jihočeský kraj

Aktivní: dnes v 22:35 online (poprvé: 13.08.2014)

398 bodů (přidáno 3 autorů a 10 knih)

Získané palce za komentáře: 197, udělené: 169

Právě čtené knihy

Cuba Libre
08.12.2017
Cuba Libre 2006, P. Horký

Kdo jsem

Za svých 35 let a něco jsem toho přečetl ... no, dá se říct, že dost. Patřím ještě ke generaci, která nevyrostla na tabletech, počítačových hrách a podobných vymoženostech, ale na knížkách, které se mnohdy sháněly poměrně těžko. Když jsem byl malý, rodiče mi zkrátka kupovali ne to, co by se mi líbilo a co bych zrovna chtěl, ale spíš to, co bylo zrovna k sehnání.

Ve školním věku jsem četl od Neználka, Honzíkovy cesty, Dětí z Bullerbynu a knih Vojtěcha Steklače, Arthura Ransoma, Julese Verna a Zane Greye (ty dva jsem měl hodně rád a jak jsem si v poslední době několikrát ověřil, s Vernem nemám nejmenší problém ani dneska, s Greyem už to bylo o něco horší) přes některé další autory píšící o Divokém Západě.
V období přípravy k maturitě jsem přečetl i něco z klasiky, ale moc toho nebylo, to mě tolik nebavilo:), něco jsem přečetl i ze škatulky "záhady" - Däniken, Stingl, Souček, a v dnešní době si rád přečtu pěkný cestopis, knížku o přírodě, případně kombinaci obojího - Špillarovi, Leoš Šimánek, už 2x jsem přečetl komplet H+Z,
Poměrně často sahám i po literatuře faktu - titulech jak technických, převážně z nakladatelství Grada o historii automobilismu - Tuček, Králík, Wohlmuth, Neumann, tak i z jiného soudku, třeba Toulavé kameře, ty mám všechny a už dostkrát posloužily jako inspirace při plánování výletů třeba na dovolené, nevyhýbám se ani encyklopediím, pokud nepatří k těm, ve kterých je "všechno a nic", rád mám třeba ty ze starověkého Egypta - Hawass.
Aktuálně se postupně vracím k některým knihám, které už jsem kdysi přečetl, hlavně Verne, ale v plánu jsou i jiní autoři a tituly, a postupně k nim dopisuji i komentáře. Občas sáhnu i po knize s nálepkou "světový bestseller", ale až na výjimky se mi potvrdilo, že jsou to většinou knihy z kategorie "jednou přečíst a poslat dál".

Mohl bych hodnotit a napsat komentáře zhruba k pěti stovkám knížek, ale to se nejspíš nikdy nestane. Spousty knih jsem se - ač nerad - byl nucen postupně z prostorových důvodů zbavit, některé v mysli zapadly víc, některé míň nebo si je prostě už nepamatuju, sice vím, že jsem je někdy v minulosti přečetl, ale na hodnocení nebo dokonce napsání komentáře už si netroufnu.

Poslední dobou četbu prokládám trochu víc sledováním filmů a hudebních koncertů, USB port v televizi je úžasná věc:)). Trochu taky začínám pronikat i do klasiky, pokud se to tak dá nazvat, v podobě knih, které mají filmová zpracování, např. Jíst, meditovat, milovat, Divočina, Šarlatové písmeno, Pýcha a předsudek, Jana Eyrová...

Zkrátka bez pěkné knížky si pořád volný čas nedovedu představit.

Jo a lepší fotku jsem zatím nenašel:). Celá fotka je tady: http://wert.rajce.idnes.cz/Jarni_nakolacky_sraz_v_Kolecku/#IMG_0747.JPG
Je to jediná fotka, kterou mám, na níž něco čtu:).