☰ menu
mira.lOnline

Profil

Poslat zprávu

Miroslav L. (1979, muž) · Jihočeský kraj · statistiky· web

Aktivní:online·poprvé 13.08.2014
Body:1 136
Palce: 1 175 za komentáře ·1 164 ostatním
Hodnocení v bazaru: 114/1

Kdo jsem

Od doby, co jsem se naučil číst, jsem toho přečetl ... no, dá se říct, že dost. Patřím ještě ke generaci, která nevyrostla na tabletech, počítačových hrách a podobných vymoženostech, ale na knížkách, které se mnohdy sháněly poměrně těžko. Když jsem byl malý, rodiče mi zkrátka kupovali ne to, co by se mi líbilo a co bych zrovna chtěl, ale spíš to, co bylo zrovna k sehnání.Ve školním věku jsem četl od Neználka, Honzíkovy cesty, Dětí z Bullerbynu a knih Vojtěcha Steklače, Arthura Ransoma, Julese Verna a Zane Greye (ty dva jsem měl hodně rád a jak jsem si v poslední době několikrát ověřil, s Vernem nemám nejmenší problém ani dneska, s Greyem už to bylo o něco horší) přes některé další autory píšící o Divokém Západě.

V období přípravy k maturitě jsem přečetl i něco z klasiky, ale moc toho nebylo, to mě tolik nebavilo:), něco jsem přečetl i ze škatulky \"záhady\" - Däniken, Stingl, Souček, a v dnešní době si rád přečtu pěkný cestopis, knížku o přírodě, případně kombinaci obojího - Špillarovi, Leoš Šimánek, už 2x jsem přečetl komplet H+Z, Poměrně často sahám i po literatuře faktu - titulech jak technických, převážně z nakladatelství Grada o historii automobilismu - Tuček, Králík, Wohlmuth, Neumann, tak i z jiného soudku, třeba Toulavé kameře, ty mám všechny a už dostkrát posloužily jako inspirace při plánování výletů třeba na dovolené, nevyhýbám se ani encyklopediím, pokud nepatří k těm, ve kterých je \"všechno a nic\", rád mám třeba ty ze starověkého Egypta - Hawass. Aktuálně se postupně vracím k některým knihám, které už jsem kdysi přečetl, hlavně Verne, ale v plánu jsou i jiní autoři a tituly, a postupně k nim dopisuji i komentáře. Občas sáhnu i po knize s nálepkou \"světový bestseller\", ale až na výjimky se mi potvrdilo, že jsou to většinou knihy z kategorie \"jednou přečíst a poslat dál\". Mohl bych hodnotit a napsat komentáře zhruba k pěti stovkám knížek, ale to se nejspíš nikdy nestane. Spousty knih jsem se - ač nerad - byl nucen postupně z prostorových důvodů zbavit, některé v mysli zapadly víc, některé míň nebo si je prostě už nepamatuju, sice vím, že jsem je někdy v minulosti přečetl, ale na hodnocení nebo dokonce napsání komentáře už si netroufnu. Poslední dobou četbu prokládám trochu víc sledováním filmů a hudebních koncertů, USB port v televizi je úžasná věc:)). Trochu taky začínám pronikat i do klasiky, pokud se to tak dá nazvat, v podobě knih, které mají filmová zpracování, např. Jíst, meditovat, milovat, Divočina, Šarlatové písmeno, Pýcha a předsudek, Jana Eyrová...Zkrátka bez pěkné knížky si pořád volný čas nedovedu představit.
Jo a lepší fotku jsem zatím nenašel:). Celá fotka je tady: http://wert.rajce.idnes.cz/Jarni_nakolacky_sraz_v_Kolecku/#IMG_0747.JPG
Je to jediná fotka, kterou mám, na níž něco čtu:).

A rád se koukám nejen do knížky, ale mám rád i výhledy, jako třeba tenhle ze Šumavy od Poledníku, i když je v době uzavření rozhledny jen ze země:)