Shledání v Barsaloi

Uplynulo již čtrnáct let od doby, kdy Corinne i se svou jedenapůlletou dcerkou Napirai utekla z Keni zpátky do Švýcarska. Ve své rodné vlasti si znovu vydobyla odpovídající postavení ale na svůj druhý domov, v němž prožila strastiplné, a přesto kouzelné čtyři roky, nemůže zapomenout a svou africkou rodinu i na dálku finančně podporuje. A nakonec se rozhodne Keňu znovu navštívit. Po dodatečném zlegalizování rozvodu s bývalým manželem i na úřadech v Nairobi se jí bez problémů otevírá cesta do minulosti. Těší se především na setkání s mamou a trochu s obavami očekává reakci Lketingy. Do Keni ji doprovází nakladatel jejích dvou knih, v nichž vylíčila své zážitky, a fotograf, který by měl celou akci zdokumentovat. Svůj příjezd oznámí bývalému švagrovi Jamesovi, s nímž po celou dobu udržovala písemný styk, a ten ji ujistí, že ji celá rodina i vesnice Barsaloi s radostí očekává. Po příletu do Keni se Corinne vydává po cestách, jimiž putovala kdysi, navštěvuje známá místa, obyvatelé Barsaloi jí uspořádají slavnost na uvítanou, postupně se setkává s někdejšími přáteli, i s otcem misionářem, který jí v těžkých dobách často pomáhal, především ale s bývalou tchyní, Lketingou, Jamesem a celou rodinou. Nostalgicky si připomíná minulé události a s potěšením zjišťuje, jak se i nesnadný život na africkém venkově posléze mění k lepšímu...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9680/shledani-v-barsaloi-Zy2-9680.jpg 3.7348

Bílá Masajka 3.

Literatura naučná, Biografie a memoáry, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Ikar (ČR)

Wiedersehen in Barsaloi, 2004

Kniha Shledání v Barsaloi

georginaa

Třetí díl už nebyl zase tak poutavý jako ten první. Ale i tak mě zajímá osud této dámy. Je zvláštní jak si někdo vytvoří tak silné pouto k cizí zemi, ale vlastně tam nedokáže žít.

Aveli

Zajímalo mě, jak to všechno dopadlo, a proto jsem se vrhla i na další díl. Přiznávám, že není tak čtivý jako první, ale zase oproti druhému mě bavil více. A hlavně se dozvídáme další podrobnosti nejen o fungování její africké rodiny.

mario.nette

Hodnotit hvězdičkami nebudu, protože jsem nedočetla :( Nebyla jsem ani v polovině a knížku jsem odložila - šla jsem číst nějakou jinou. Bylo to minulý rok...pořád jí mám v knihovně, ale asi se k ní už nevrátím.

Hani77

Pro mě nejlepší ze všech 3 dílů. Zajímavé povídání o životě Samburů po 14 letech od jejího útěku zpět do civilizace. Corinne už konečně dospěla, přestala si "plést" Sambury a Masaje a taky byla schopná vysvětlit Lketingovi, že není tak pohádkově bohatá, jak o ní slyšel od lidí, že jeho a rodinu podporovala i v době, kdy na tom byla sama špatně, a to i přesto, že v její zemi není obvyklé, aby žena podporovala muže poté, co od něj odešla. K tomuto dílu se ještě možná někdy vrátím-až mi bude špatně, tak si přečtu o životě ve slumu v Nairobi-a budu hned vědět, že se mám dobře ☺. Proto jsem nakonec dala 5*, ač jsem hodně váhala mezi 4 a 5.

Andynka

Na tohle pokračování jsem se těšila vůbec nejvíc. A nakonec pro mě bylo zklamáním.
Kdyby autorka utvořila Zpátky z Afriky i s tímhle do jedné knihy a od sud vzala jen ty zajímavé údaje , jako je shledání s její rodinou. Bohatě by to stačilo.
I když je zajímavé se dozvědět, že i po 14 letech neudělali v Africe až tak velké pokroky. A že zároveň zvyky místních kmenů zanikají. Obdivuji, jaké vztahy k sobě všichni udržují a rozhodně pro mě bylo zajímavé, jak to bude vypadat po 14 letech. Ale co se týče natáčení filmu a podobných věcí. Klidně bych si to přečetla v novinách, jako článek. Ale ne na několika stránkách v knize. Pro mě ze 170 stran bylo záživných asi tak 50. Což je škoda stránek.

Suzynka29

Právě jsem dočetla. Zajímalo mě, jak ji v Africe přijmou, jak se k ní zachová bývalý manžel. Nakonec zřejmě vše dobře dopadlo. Smutné je, jak se i v 21. století chovají k ženám pro nás v naprosto odlišném světě. Každopadně Corinnu obdivuji už jen za to, že v těch podmínkách přežila 4 roky, já bych to nedala ani 4 měsíce :-D a že zažila takové poblouznění a vzdala se kvůli naprosto odlišnému muži všeho, co měla. Ze zvědavosti jsme se chtěla podívat, kdy se narodila a hele, letos oslaví kulatiny, takže mám hned splněno první téma letošní výzvy.

zimolka
06.05.2019

I tento díl nebyl špatný,zajímalo mě co prožívala Corinne při cestě do Keni.

jfialova
15.03.2019

Tento díl byl již poněkud slabší, nejzajímavější byly fotografie. Aspoň měl člověk možnost podívat se, jak v reálu všichni vypadali.

Sedm let v Tibetu
Sedm let v Tibetu