Shledání v Barsaloi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Uplynulo již čtrnáct let od doby, kdy Corinne i se svou jedenapůlletou dcerkou Napirai utekla z Keni zpátky do Švýcarska. Ve své rodné vlasti si znovu vydobyla odpovídající postavení ale na svůj druhý domov, v němž prožila strastiplné, a přesto kouzelné čtyři roky, nemůže zapomenout a svou africkou rodinu i na dálku finančně podporuje. A nakonec se rozhodne Keňu znovu navštívit. Po dodatečném zlegalizování rozvodu s bývalým manželem i na úřadech v Nairobi se jí bez problémů otevírá cesta do minulosti. Těší se především na setkání s mamou a trochu s obavami očekává reakci Lketingy. Do Keni ji doprovází nakladatel jejích dvou knih, v nichž vylíčila své zážitky, a fotograf, který by měl celou akci zdokumentovat. Svůj příjezd oznámí bývalému švagrovi Jamesovi, s nímž po celou dobu udržovala písemný styk, a ten ji ujistí, že ji celá rodina i vesnice Barsaloi s radostí očekává. Po příletu do Keni se Corinne vydává po cestách, jimiž putovala kdysi, navštěvuje známá místa, obyvatelé Barsaloi jí uspořádají slavnost na uvítanou, postupně se setkává s někdejšími přáteli, i s otcem misionářem, který jí v těžkých dobách často pomáhal, především ale s bývalou tchyní, Lketingou, Jamesem a celou rodinou. Nostalgicky si připomíná minulé události a s potěšením zjišťuje, jak se i nesnadný život na africkém venkově posléze mění k lepšímu...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/9680/shledani-v-barsaloi-Zy2-9680.jpg 3.7327
Série

Bílá Masajka 3.

Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno · Ikar (ČR)
Orig. název

Wiedersehen in Barsaloi · 2004

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (39)

Kniha Shledání v Barsaloi

Přidat komentář
zimolka
06. května

I tento díl nebyl špatný,zajímalo mě co prožívala Corinne při cestě do Keni.

jfialova
15. března

Tento díl byl již poněkud slabší, nejzajímavější byly fotografie. Aspoň měl člověk možnost podívat se, jak v reálu všichni vypadali.

Ramondia1
11. února

Nakonec celý příběh Bílé Masajky dopadl, jak nejlépe mohl, Corinne s dcerou žijí v Evropě v civilizaci a Lketinga se svojí rodinou v Africe, každý v prostředí, které je jim blízké a vztahy nejsou poznamenány žádnou záští, všichni spolu vycházejí ke spokojenosti všech, až to vypadá všechno moc idealistické. Ale asi to tak je a je to jedině dobře.

haki34
07.12.2018

právě jsem dočetla Afrika, má láska..a vracím se i k prvním dílům...celý můj koment a dojmy ze seznámení s Corinne jsem srhnula při knížce Příběhy bílé Masajky, protože j sem to četla jako trilogii... nicméně nedalo mi nečíst si komenty i k jednotlivým dílům a dobře se bavím :D myslím, že je fajn dočíst její příběh do konce...(i když, v Corinnině případě nevíme, kdy vlastně její africký příběh a dobrodružství vlastně skončí, že ani ??? :D)

Moje shrnutí - Corinne je šílená ženská, dobrodružka, romantička a také hlavně šikovná obchodnice...příběh čtivý, no, věděla jak své dobrodružství zhodnotit :) předpokládám že zaujme hlavně ženy ;) já navzdory všemu doporučuji - skvělá oddechovka !! a Corinne za její životaschopnost velice fandím :)

Katulinka69
20.10.2018

Čtive.

Lucie85
02.08.2018

Bohužel už mi třetí díl přišel zbytečný. Chápu, proč to Corinne napsala, ale dějově už to bylo o ničem.

KnihoMorka
20.04.2018

prahnu po dalsi

Denisa_a
22.03.2018

Corin je má hrdinka a já jsem se s ní ráda vrátila zavzpomínat do Afriky :-) ♥