Shledání v Barsaloi

Uplynulo již čtrnáct let od doby, kdy Corinne i se svou jedenapůlletou dcerkou Napirai utekla z Keni zpátky do Švýcarska. Ve své rodné vlasti si znovu vydobyla odpovídající postavení ale na svůj druhý domov, v němž prožila strastiplné, a přesto kouzelné čtyři roky, nemůže zapomenout a svou africkou rodinu i na dálku finančně podporuje. A nakonec se rozhodne Keňu znovu navštívit. Po dodatečném zlegalizování rozvodu s bývalým manželem i na úřadech v Nairobi se jí bez problémů otevírá cesta do minulosti. Těší se především na setkání s mamou a trochu s obavami očekává reakci Lketingy. Do Keni ji doprovází nakladatel jejích dvou knih, v nichž vylíčila své zážitky, a fotograf, který by měl celou akci zdokumentovat. Svůj příjezd oznámí bývalému švagrovi Jamesovi, s nímž po celou dobu udržovala písemný styk, a ten ji ujistí, že ji celá rodina i vesnice Barsaloi s radostí očekává. Po příletu do Keni se Corinne vydává po cestách, jimiž putovala kdysi, navštěvuje známá místa, obyvatelé Barsaloi jí uspořádají slavnost na uvítanou, postupně se setkává s někdejšími přáteli, i s otcem misionářem, který jí v těžkých dobách často pomáhal, především ale s bývalou tchyní, Lketingou, Jamesem a celou rodinou. Nostalgicky si připomíná minulé události a s potěšením zjišťuje, jak se i nesnadný život na africkém venkově posléze mění k lepšímu...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/9680/shledani-v-barsaloi-Zy2-9680.jpg 3.7327

Bílá Masajka 3.

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno · Ikar (ČR)

Wiedersehen in Barsaloi · 2004

Kniha Shledání v Barsaloi

zimolka

I tento díl nebyl špatný,zajímalo mě co prožívala Corinne při cestě do Keni.

jfialova

Tento díl byl již poněkud slabší, nejzajímavější byly fotografie. Aspoň měl člověk možnost podívat se, jak v reálu všichni vypadali.

Ramondia1

Nakonec celý příběh Bílé Masajky dopadl, jak nejlépe mohl, Corinne s dcerou žijí v Evropě v civilizaci a Lketinga se svojí rodinou v Africe, každý v prostředí, které je jim blízké a vztahy nejsou poznamenány žádnou záští, všichni spolu vycházejí ke spokojenosti všech, až to vypadá všechno moc idealistické. Ale asi to tak je a je to jedině dobře.

haki34
07.12.2018

právě jsem dočetla Afrika, má láska..a vracím se i k prvním dílům...celý můj koment a dojmy ze seznámení s Corinne jsem srhnula při knížce Příběhy bílé Masajky, protože j sem to četla jako trilogii... nicméně nedalo mi nečíst si komenty i k jednotlivým dílům a dobře se bavím :D myslím, že je fajn dočíst její příběh do konce...(i když, v Corinnině případě nevíme, kdy vlastně její africký příběh a dobrodružství vlastně skončí, že ani ??? :D)

Moje shrnutí - Corinne je šílená ženská, dobrodružka, romantička a také hlavně šikovná obchodnice...příběh čtivý, no, věděla jak své dobrodružství zhodnotit :) předpokládám že zaujme hlavně ženy ;) já navzdory všemu doporučuji - skvělá oddechovka !! a Corinne za její životaschopnost velice fandím :)

Katulinka69
20.10.2018

Čtive.

Lucie85
02.08.2018

Bohužel už mi třetí díl přišel zbytečný. Chápu, proč to Corinne napsala, ale dějově už to bylo o ničem.

KnihoMorka
20.04.2018

prahnu po dalsi

Denisa_a
22.03.2018

Corin je má hrdinka a já jsem se s ní ráda vrátila zavzpomínat do Afriky :-) ♥