Shledání v Barsaloi

Shledání v Barsaloi https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9680/bmid_shledani-v-barsaloi-Zy2-9680.jpg 4 423 52

Bílá Masajka série

Uplynulo již čtrnáct let od doby, kdy Corinne i se svou jedenapůlletou dcerkou Napirai utekla z Keni zpátky do Švýcarska. Ve své rodné vlasti si znovu vydobyla odpovídající postavení ale na svůj druhý domov, v němž prožila strastiplné, a přesto kouzelné čtyři roky, nemůže zapomenout a svou africkou rodinu i na dálku finančně podporuje. A nakonec se rozhodne Keňu znovu navštívit. Po dodatečném zlegalizování rozvodu s bývalým manželem i na úřadech v Nairobi se jí bez problémů otevírá cesta do minulosti. Těší se především na setkání s mamou a trochu s obavami očekává reakci Lketingy. Do Keni ji doprovází nakladatel jejích dvou knih, v nichž vylíčila své zážitky, a fotograf, který by měl celou akci zdokumentovat. Svůj příjezd oznámí bývalému švagrovi Jamesovi, s nímž po celou dobu udržovala písemný styk, a ten ji ujistí, že ji celá rodina i vesnice Barsaloi s radostí očekává. Po příletu do Keni se Corinne vydává po cestách, jimiž putovala kdysi, navštěvuje známá místa, obyvatelé Barsaloi jí uspořádají slavnost na uvítanou, postupně se setkává s někdejšími přáteli, i s otcem misionářem, který jí v těžkých dobách často pomáhal, především ale s bývalou tchyní, Lketingou, Jamesem a celou rodinou. Nostalgicky si připomíná minulé události a s potěšením zjišťuje, jak se i nesnadný život na africkém venkově posléze mění k lepšímu... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Wiedersehen in Barsaloi , 2004

Denisa_a
22.03.2018 3 z 5

Corin je má hrdinka a já jsem se s ní ráda vrátila zavzpomínat do Afriky :-) ♥

katerina.l.
23.12.2017 1 z 5

Přečetla jsem všechny tři díly, první na doporučení a další dva ze zvědavosti... Za celou dobu, kterou jsem s autorkou strávila, se jí nepodařilo mě přesvědčit, že je odvážná a měla bych ji za něco obdivovat. Prala se se životem, jaký si sama a dobrovolně vybrala a před kterým nakonec utekla zpátky do Švajcu.
V tomto díle do nebe vynáší tradiční život Masajů, který bohužel postupně mizí. Jenže do tohoto tradičního života neodmyslitelně patří i obřízka žen po svatbě a sňatky ve zhruba dvanácti letech. Načež druhým dechem dodává, jak je šťastná, že toto její dcera nebude muset podstoupit, protože žije v kultivované Evropě. Hrozně se jí líbí život bez moderních vymožeností, ale utekla před ním pryč. Protiřečí si. Miluje tuhle kulturu, ale miluje ji z pohodlí jedné z nejvyspělejších a nejbohatších zemí v Evropě...

mišák1262
17.12.2017 5 z 5

skvělá kniha..... a libi se mi že má i fotky .....

haski
04.12.2017 3 z 5

Byla jsem zvědavá na pokračování, ale už to nebylo ono. Přesto jsem ráda, že jsem to četla.

hroneczek
30.10.2017 3 z 5

Tento díl už byl trochu slabší než díly předešlé. Místy se trochu táhl, ale jinak zajímavý příběh a osud.

waltraud5114
30.04.2017 2 z 5

Ale ďalšie pokračovanie už čítať nebudem, stačilo. Túžba dozvedieť sa, ako to pokračovalo ďalej, nestačí na to, aby som prekonala rozvláčny a zároveň kostrbatý štýl písania v prítomnom čase ešte po štvrtý raz.

EvikU.
08.04.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila. Líbí se mi, že jsou v knize i fotky. Je to opravdu skutečný příběh.

jana1976
22.09.2016 3 z 5

Těšila jsem se, až si přečtu co bylo dál, ale už mě tato kniha vnitřně tolik nebavila. Shoduji se s názorem Nenúfar.
Přesto sáhnu po další knize: Afrika, má láska.

nenúfar
18.08.2016

Nemůžu říct, že by mě tato kniha nebavila, ale taky mě neuchvátila, tak jako Bílá Masajka. Už to není příběh, je to spíš popis návratu, vzpomínka, kterou autorka dala na papír. Rozhodně stojí za přečtení, já to brala jako konec příběhu Bílé Masajky, která se smířila s Lketingou.

LenkaKa
02.08.2016 5 z 5

Mě se celá série moc líbila a četla jsem to jedním dechem.

Irsaf
19.07.2016 4 z 5

Šlo to číst.

katerina9455
11.07.2016 3 z 5

Z celé série mě bavila nejméně, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem ji také přečetla. :-) Potvrdilo se, že hlavní hrdinka měla těžký život, ale krásný a vždy měla štěstí, našla v sobě hodně síly a odvahy. Obdivuji tuto ženu za její činy. Líbilo se mi, že je v tomto díle hodně popsán způsob života Samburů a to jak se změnil po 14 letech, co v Keni nebyla. Celá série pro mě byla úžasným dobrodružstvím, poznáním a hodně jsem si díky ní zamilovala Afriku.

prochajda
22.11.2015 4 z 5

ráda jsem knihu přečetla, i když mně už chvílemi nudila, ale určitě přečtu i poslední díl

Zdeňula
29.08.2015 5 z 5

Moc pěkný třetí díl knihy...těšila jsem se, až dojdu k fotkám, ty se mi hodně líbily :) a těším se na čtvrtou knihu od autorky.

KACABAK
20.06.2015

Tento další díl již nebyl tak poutavý, v knize jsem si přečetla o běžných věcech běžných matek samoživitelek. Opět jsem se však ujistila, že Corinne je silná žena.

gossipavlina
18.01.2015 4 z 5

Člověk je prostě sentimentální. A tak se vrací ,,na místo činu"
Ale chápu, že se Corinne chtěla zpátky podívat. Byla to část jejího života, která v ní nechala hluboké vzpomínky.
Viděla jsem i film, ale ten se mi moc nelíbil.

barunkaandilek
22.10.2014 3 z 5

No na první díl to nemělo, ale bylo zajímavé se dozvědět, co bylo dál.

Pivka1
21.06.2014 2 z 5

První díl nejlepší, další dva jsem přečetla jen ze zvědavosti jak to vlastně dopadlo, ale nenadchly mě.

ŠárkaD.
16.11.2013 5 z 5

Jsem moc ráda, že se se svými čtenáři Corinne o svůj příběh dělí i nadále a dovoluje nám reálně nahlédnout do tak odlišného světa se zdravým rozumem a přesto s tak hlubokými city.

Patlalca
06.11.2013 4 z 5

Čtu jí jako druhou knihu v pořadí a přijde mi stejně zajímavá jako první díl. I když děj už není tak šokující.