Dívka se žirafím krkem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jak jsem se stala Bílou Masajkou? Jak se člověk stane takovým, jakým je? Corinne pochází ze skromných poměrů. Vzhledem k své tělesné výšce se v dětství stala terčem posměchu spolužáků, kteří pro ni vymysleli přezdívku „Žirafa“, a jako dítě východoněmeckého otce rovněž outsiderem ve švýcarské společnosti šedesátých a sedmdesátých let. Brzy se však naučila, jak z nepříznivého osudu vytěžit to nejlepší. Ve své nové knize velmi otevřeně a upřímně vypráví nejen o svém dětství a dospívání za těžkých životních podmínek, ale také o všem dobrém, co se právě díky tomu naučila.Inspirující životní příběh silné, úspěšné a optimistické ženy, který nás nejen překvapí, ale zároveň i povzbudí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335629/divka-se-zirafim-krkem-iK6-335629.jpg 3.943
Série

Bílá Masajka 5.

Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Das Mädchen mit dem Giraffenhals, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Dívka se žirafím krkem

Přidat komentář
bosorkalesni
29. května

Myslím si, že upřímné popsání jakéhokoliv života si nezaslouží míň než hvězdiček....

a.k
20.10.2018

Četlo se to dobře. Informace z autorčina dětství o chudých poměrech a způsobu života chápu jako přínosné hlavně z toho důvodu, že mi pomůžou pochopit některé situace jejího chování v pozdější době. Pokud bych ale měla knihu číst samostatně bez znalosti knih předešlých, asi by mi nic nedala a moc mě nebavila. Takže hodnotím průměrem.


dulenka
18.04.2018

Corrine se prostě umí poprat s životem, do všeho jde po hlavě, občas si nabije, ale má štěstí, vůli, vytrvalost .... mám ji ráda *

Zorka
02.04.2018

Corinnino dětství nebylo jednoduché, přestože vyrůstala relativně v moderní době. Příběh mě nutil srovnávat pohodlí městského života, jaké jsem zažívala já, byť v komunistickém režimu, a úskalí života na samotě v zemi, o níž jsme si nechávali zdát. Knížka se mi líbila. Je na ní sice vidět, že žije trochu z úspěchů Bílé masajky, která je opakovaně, a možná až příliš často zmiňována. Přesto pro mě byla zajímavou sondou do dětství autorky, která ušla v životě zajímavý kus cesty.

niknikita
18.02.2018

Tahle kniha nikdy nebude nosit nálepku "bestseller", ale přesto, když se prolistujete ne zrovna moc poutavým začátkem z autorčina dětství a máte pocit, že už stačilo...pozorně si přečtěte poslední dvě kapitoly. Je v nich vlastně všechno, co je v životě důležité.

hrosulik
06.01.2018

Hezky se četla.

prochajda
24.10.2017

Skvělé čtení k doplnění autorčina života z dětství a dospívání. I když pochází ze skromných poměrů, dokáže se vždy poprat se svým osudem.
"Když se o něco dlouho snažíte a kvůli tomu, musíte i hory přenášet, těší vás to o to víc, když toho nakonec sami dosáhnete."

motokatty
15.06.2017

Kniha mne neoslovila a to i přes to, že je opět psána čtivým stylem. Autorka popisuje své dětství, dospívání a problémy s rodiči. Několikrát jsem si během četby řekla no a co? proč tohle mám číst? občas mi to přišlo i jako autorčina zpověď/omluva za chyby v minulosti. Osobně jsem od této knížky čekala něco jiného - čekala jsem spíše příběh o tom co bylo "před Bílou masajkou" než vyprávění o tom kdy si autorka pořídila kočku nebo jak si hrála na skládce... Těch světlých chvilek, kdy vám autorka objasní něco málo k předešlým knihám, je velmi, velmi málo. Závěr v podobě dějepisné vsuvky ohledně Sudetských Němců a jejich osudu po válce jsem v této knize také tak nějak nečekala...

1

Doporučujeme

Shledání v Barsaloi
Shledání v Barsaloi
Bílá Masajka
Bílá Masajka
Sedm let v Tibetu
Sedm let v Tibetu
Divočina
Divočina

Autor a jeho další knihy

Corinne Hofmann
švýcarská, 1960

všech 6 knih autora

Kniha Dívka se žirafím krkem je v

Právě čtených1x
Přečtených73x
Čtenářské výzvě13x
Doporučených2x
Knihotéce26x
Chystám se číst35x
Chci si koupit15x
dalších seznamech1x