Sarka14 Sarka14 komentáře u knih

Návrh Návrh Elle Kennedy

No musím říct, že knížka fakt překvapila. Není první od téhle autority co jsem četla. A ty milostné scény jsou pro autorku typické. Nicméně ten příběh je jeden z nejlepších co jsem od ní dosud četla. Není to jen o sexu, je tam děj. A to je něco, co u tohohle typu knížek úplně nečekáte. Jasně, nějaký děj je vždycky, ale tohle je příběh. A fakt dobrý příběh. Rozhodně se nemůžu dočkat dalšího dílu

29.11.2022 5 z 5

Jako fanoušek HP jsem byla samozřejmě hodně zvědavá a moc jsem se na knížku těšila. Nakonec jsem zavedla rodinku do knihkupectví a jasně jim ukázala, jakým směrem se má Ježíšek letos vydat :-)

Tom je skvělý autor a knížku napsal opravdu skvěle. Je zábavná i smutná. Ukazuje nám zákulisí natáčení, poví nám něco o ostatních hercích, ale nebojí se ukázat i stinné stránky slávy. Poslední část mě rozesmutnila. Ale většinu knížky jsem se neskutečně bavila a místy opravdu téměř brečela smíchy. Nakonec jsem se od knížky neodtrhla celý večer, dokud jsem jí celou nedočetla.

Jednoznačně můžu doporučit čtení komukoliv. Ne jen fanouškům HP, ale každému, koho zajímá život začínajícího herce.

08.01.2023 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Možná je to pohádka, ale krásná a velmi citlivá. Za její přečtení se rozhodně nemusí stydět žádný dospělák. Knížka se čte sama a jde přečíst za jeden den. Skvěle popsaný svět tak, jak jsme u Rowlingové zvyklý od Pottera. Přesto se jí podařilo vytvořit něco nového a úžasného. Podařilo se jí skvěle popsat charaktery samotných Věcí i jejich pocitů. Jednoznačně lze doporučit.

25.02.2022 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Žádnou jinou knížku jsem nepřečetla tolikrát jako tuhle. Díky ní jsem přečetla všechny dostupné, a to i ti méně dostupné, romány a povídky Jane Austenové. U těch opravdu prvotních povídek jsem se musela fakt smát, ale tohle je prostě top. Vždycky když jsem měla krizi a potřebovala jsem se odreagovat s nějakým zamilovaným románem, byla to Pýcha a předsuek.

09.02.2020 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Knížku jsem si chtěla přečíst na popud toho, že byl uveden seriál. Obvykle totiž bývá knížka lepší, než zfilmovaná verze. Tady si ale nejsem tak úplně jistá. Knižní příběh je velmi jednoduchý a předvídatelný. Uznávám, že mě celkem bavil, děj měl spád, dialogy byly celkem vtipné. Ale je to opravdu jen obyčejná červená knihovna. Kdo hledá souvislost s uvedeným seriálem, hledá marně. Základní děj je shodný, ale jinak všechna čest scénáristovi minisérie, protože ten dal život i ostatním postavám, které jsou v knížce v podstatě jen zmíněné. (I když tedy tu černošskou anglickou královnu s pomateným králem si mohl odpustit, to je fakt přes čáru). Nicméně, hodnotíme knížku, nikoliv seriál. Takže knížka ano, čte se dobře, je to dobrá oddychovka s jasným koncem. Kdo hledáte kopii seriálu, tak můžete být zklamaní.

11.07.2022 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

(SPOILER) Trošku jiné, než na co jsem od tohoto autora zvyklá, ale vůbec ne špatné. Vyprávění z pohledu vraha mi přijde skutečně zajímavé a během čtení jsem ho měla vlastně čím dál tím raději. Což je myslím od autora mistrovský tah. Pravda, ke konci už se dalo opravdu předvídat jak to skončí. Ale happy end jsem ani nečekala. Přesto bych si ho pro něj přála. Děj místy dost brutální. Některé děje mi přišly už trochu přes čáru a nerealistické. Jako celek nicméně moc povedené a jednoznačně můžu doporučit.

02.12.2021 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knížka je fantastická. Jen jsem ji nedokázala přečíst najednou. Téma je dost náročné a příběh je velmi silný a také velmi bolestný. V jednu chvíli mi opravdu ukápla slza. Tohle téma všeobecně nemám moc ráda, ale knížka mě lákala a nelituju, že jsem ji četla. Je dobře, že o tom někdo dokáže napsat tímto způsobem. Způsobem, který dokážou snad alespoň trošičku pochopit i dnešní generace. Některé věci by se neměli zapomínat, aby se minulost nemohla opakovat.

06.06.2018 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Úžasná knížka, která mě chytla a nepustila. Četla jsem od Jojo zatím jen jednu knížku Než jsem tě poznala, tato byla druhá. A stejně jako první jsem byla opravdu nadšená. U knížky jsem se bavila a zároveň někdy měla srdce v očích. Už teď se těším až si přečtu další. Jojo je skvělá autorka.

13.07.2016 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Ze začátku trochu trvá, než si člověk zvykne na knížku psanou formou deníku. Nicméně po nějaké chvíli jsem to přestala vnímat a brala to v podstatě jakou souvislou knihu plnou děje. Protože jeho život prostě byl plný všeho. Nicméně znovu bych knihu nečetla. Jsem moc ráda, že ji mám, že jsem mohla nahlédnout do myšlenek takového člověka, který byl mnohem víc, než jen Severus Snape. Kdo si myslí, že to bude jen o chvále Harryho Pottera, neměl by se se čtením ani namáhat. Tenhle skvělý člověk dokázal mnohem víc. I když mám dojem, že vyjít s ním nemuselo být vždy jednoduché. A také si myslím, že by s vydáním této knihy asi nesouhlasil. Ale kdo ví :-)

11.01.2024 4 z 5

My My Elle Kennedy

Příjemné pokračování. Oceňuju, že se autorky trochu víc zaměřili na jednotlivé postavy a ne jen na to jedno, jak tomu bylo u prvního dílu. Oddechovka na jeden den. No a Blake... To je kapitola sama pro sebe. Nebo v tomto případě další knížka na seznamu přečtených. Fakt pobaví.

02.07.2020

On On Elle Kennedy

Knížka na jeden den. Četla se velmi dobře. Místy celkem vtipné, ale jak už bylo řečeno, gramaticky dost slabé. Nicméně jako celek není knížka vůbec špatná. Myslím, že přečtu i další díl.

28.06.2020 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Zatím snad nejkrásnější knížka od této autorky. A to už jsem jich většinu četla. Děj vás vtáhne a nepustí. A i když se mi od Sophie odcházelo těžko i druhá dějová linie ze současnosti byla hodně poutavá a moc mě bavila. Rozhodně doporučuji.

27.02.2017 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Ze všech tří knížek mě tahle bavila nejvíc. Je to hodně čtivé a moc mě bavilo poznávat v knížce postavy, které jsme mohli poznávat i ve filmu. Věřím, že ne všechno je opravdu život Zdeňka Svěráka, ale knížka je určitě jeho životem inspirována, právě tak jako jeho některé filmy. Čtu knížku a vidím před sebou Obecnou školu. Opravdu mě to moc bavilo.

16.03.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Ještě pořád nevím, co si o téhle knize doopravdy myslet. Pravdou je, že jsem jí zhltala za 2 dny. Že mě neskutečně chytila a zaujala. Na druhou stranu jsem se často nemohla zbavit dojmu, že autorka svou inspiraci sbírala u jiného románu a charakteristiku postav z části vybrakovala jinde. Nemyšleno nějak zle. Ale malá šedá myška s nízkým sebevědomím. Dokonce čte britskou klasiku. On bohatý a mocný, který nerandí. Adoptovaný milujícími rodiči. Její potřeštěná matka žijící v prostředí toho vlhkého vedra. Rozvedená. Její nemluvný a věcný otec. Opravdu mi tohle všechno přijde nějak moc povědomé. Samozřejmě děj je zasazený úplně někam jinam a o něčem úplně jiném. A přesto, že literárně to možná není takové terno jaké z toho publicita udělala, je to chytlavé čtení, které prostě není pro každého. A já osobně si další díly přečtu ráda a s chutí. Ano, není to knížka u které se musí příliš přemýšlet. Je to prostě jenom o tom jednom. Ale pokud budu chtít u nějaké knížky opravdu myslet, vezmu si prostě jinou knížku. A asi je nutno celou trilogii takhle brát.

08.01.2013 4 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Knížku mi doporučila mamka. Nicméně i když jsem jí přečetla za jediný večer a četla se vcelku dobře, až tak moc mě nezaujala. Dokážu pochopit, co se nám tím autorka snaží říct. Ale některé věci byly vážně do očí bijící a celou knížku jen snižovaly. Nebylo to špatné, ale znovu bych jí nečetla.

06.03.2020 3 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Nemůžu říct, že by byla knížka špatná. Ale začátek se mi zdál trochu zmatený, na postavy jsem si dlouho zvykala. Když už se děj rozjel, bylo to dobré. Ale znovu bych si asi tuto knížku nevybrala.

18.01.2019 3 z 5

Děj je jednoduchý, ale dobře se čte. Jako celek nejde absolutně srovnávat s celou sérii Harryho. Je to prostě něco jiného a tak je k tomu třeba přistupovat. Špatné to není a jsem ráda, že knížku mám a mohla jsem si ji přečíst.

18.09.2017 3 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Skvělé pokračování prvního dílu. První díl se mi tedy líbil ještě o kousek víc, ale i druhý jsem doslova hltala. Trošku mi tam vadili ty zvraty ve smyslu, který hrdina je zrovna na čí straně, chudák Tobiáš byl chvílemi za blbce. Ale jako celek je celý tenhle příběh doslova šílený a úžasný. Líbí se mi ten humor a vtip, který do toho autor dává. Člověk chvílemi úplně zapomene, že je to šílenější krvák než masakr motorovou pilou. Rozhodně doporučuji.

29.05.2017 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Když můj starší brácha viděl, že čtu nějaký ten "upírský románek", hned přispěchal s Kulhánkem. Prý jestli máš ráda upíry, přečti si Noční klub. Vyhýbala jsem se mu hrozně dlouho, ale nakonec všechno ostatní čtivo došlo a byl čas na něco odloženého. Po prvních pár stránkách jsem měla pocit, že si ze mě drahý bratříček pěkně vystřelil a tohle nemůže myslet vážně. Do půlky knížky jsem nebyla rozhodnutá, jestli tu knížku zbožňuju nebo nenávidím. Ale vzhledem k tomu, že jsem nebyla schopná se od ní odtrhnout, platí asi to první. Každopádně si budu muset brzy přečíst druhý díl... A bráchovi zase jednou poděkovat za dobrý tip...

10.05.2017 4 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Knížka mě úplně chytila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. A to jí mám už dlouho a pořád jsem ji odsouvala. Co mě trochu zklamalo byl ten konec. Najednou mi to přišlo celé uspěchané a nedotažené. Ale jestli je tohle prvotina, budu moc zvědavá jak se autorka bude vyvíjet dál. Počítám, že si toho od ní ráda přečtu víc.

05.05.2017 4 z 5