Nechtění

Z rychlíku X-2000, který přijel na stockholmské hlavní nádraží, zmizela malá holčička. Policie začne brzy podezřívat jejího otce, na jehož dopadení vynaloží veškeré síly. Na jiném místě ve Švédsku se zatím před mužem, kterého zpočátku považovala za svého vysněného prince a osvoboditele, skrývá mladá žena. Dobře ví, proč holčička zmizela, a chystá se k dalšímu útěku. Policejní vyšetřování vede legendární komisař Alex Recht, kterému pomáhá horlivý kriminalista Peder Rydh a v neposlední řadě Fredrika Bergmanová, jejímž původním záměrem byla kariéra houslistky. Místo toho však skončila na policii a teď musí ze všech sil bojovat proti větru, aby zavedla vyšetřování jiným směrem, než tím, který se v první chvíli zdál nejpravděpodobnější. Případ plný rafinovaného zla zatím narůstá do stále větších rozměrů. Vyšetřovací tým nemá času nazbyt, pokud nemá dojít k dalším ztrátám na životech. Kolik mají času, než pachatel udělá další tah? A kdo je záhadná žena jako stín? Je třeba ji najít, aby na své místo zapadl i poslední kousek skládanky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/152778/fredrika-bergmanova-a-alex-recht-ne-8LH-152778.jpg 4.1458

Fredrika Bergmanová a Alex Recht (1.)

Askungar (2009)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín

Kniha Nechtění

Mrňous1
předevčírem

Tak jsem si po přečtení Sedmikrásek půjčila i první a třetí díl série, ale hned po přečtení prvních stran mi bylo jasné, že toto téma nedávám. Mám doma nedávno narozené své třetí dítě a tématika s dětmi, kterým je ubližováno, mi nedělá dobře. Z toho, co jsem zvládla přečíst se mi zdá, že Nechtění je lepší než Sedmikrásky. Doufám, že Andělé strážní budou ještě lepší:-)

ujira

Překvapivě vyzrálý krimiromán. Autorka ač žena,ač mladá. píše svižně a zajímavě.

Kitty

Fajn krimi, taková klasika. Má spád a dobře se čte.

saphiral

Skvělé čtení, doporučuji.

dom.ini

Knížka mě na začátku vcucla a vyplivla mě až na konci. Píběh byl napínavý, svižně napsaný, bez hluchých míst a pokaždé jsem se na knížku opravdu těšila. Někdy jsem se sice trošku zamotala do jmen, ale hned jsem se zase našla. Určitě doporučuji k přečtení.

krtecek_1

Paráda jako vždy :).

haski

Detektivka jak má být. Nebyl to žádný krvák, kniha se vlastně četla sama. Měla jsem stále přehled, věděla jsem kdo je kdo a co zjistil, jak pokračuje vyšetřování. Hlavní postavy byly také čitelné. Doporučuji a těším se na další autorčinu knihu.

DericCaster

I já se přidám k většině a budu na knížku pět chválu. Taková klasická severská detektivka, která však nenudila a krásně plynula. Jen těžko se knížka odkládala a určitě sáhnu po dalších dílech.