Andělé strážní

V lesíku na stockholmském předměstí Midsommarkransen je nalezeno rozřezané a zahrabané tělo mladé ženy, kterou se podaří identifikovat jako studentku Rebecku Trolleovou, která už je dva roky pohřešovaná. Zatímco vyšetřovací tým Alexe Rydha pátrá po tom, proč Rebecku potkal tak hrozný osud, dojde na místě činu k dalším nálezům odhalujícím několik desítek let stará tajemství. Kdosi se opakovaně vracel do lesa, aby tu před okolním světem ukryl své oběti. V domově důchodců sedí němá spisovatelka dětských knížek. Její jméno se opakovaně objevuje v policejním vyšetřování vražd v Midsommarkransenu, ale ona se uzavřela do svého ticha. Stopy vedou k té nejtemnější pravdě a Fredrika Bergmanová s Pederem Rydhemjsou neúprosně vtaženi do událostí kolem hrobu a smrti mladé studentky. Fredrika je navíc postavena před těžké dilema, když se ve vyšetřování objeví i jméno jejího milence Spencera. Může být Spencer opravdu součástí řešení této hádanky? A jakou roli tu vlastně hraje němá spisovatelka? Případ je stále temnější a rozřešení případu se blíží, až nakonec zbývá pouze jedna otázka: Kdo se tentokrát stane vrahovou obětí, až se opět vrátí do Midsommarkransenu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191609/fredrika-bergmanova-a-alex-recht-an-wZy-191609.jpg 4.4321

Fredrika Bergmanová a Alex Recht 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Kniha Zlín

Änglavakter, 2011

Kniha Andělé strážní

Anna27

Jako všechny ostatní díly to bylo opět napínavé až do konce, čtivé tak, že jsem to za odpoledne přečetla, postavy promyšlené, tady se nedá hodnotit jinak než 100%.

AJIMKA

Četlo se samo, napínavé až do konce. Za mě super, jako vždy.

technik1965

Super, jej príbehy sa mi páčia.

Katulinka69

Super,jdu do další

000nugatovej

Od knih tohoto typu čekám zajímavé čtení a oddech, třeba i oddech od četby náročnější. Toto očekávání Andělé strážní splnili. Kniha je zajímavá, napínavá, s originálními nápady.

Vlaďkaa4

Me se to hodne libilo. Po kazde ukoncene kapitole jsem hned musela zacit cist dalsi. Precteno za dva dny, nastesti volne dny. V praci by mi to netolerovali. Jen ten otevreny konec me stve. Doufam ze v dalsim dile to bude vysvetleno?

Aymira
13.12.2019

Trochu víc mrtvol a hodně odporný důvod k vraždám. Bavilo mě postupné odhalování pravdy. I když díky vsuvkám v podobě výslechů policistů měl čtenář jasno, co se stane v dalších kapitolách, stejně to stálo za to. Všichni hlavní členové vyšetřovacího týmu mají v knize své osobní problémy, které se přímo dotýkají případu. Uvidíme, jak to s nimi bude dál.

Makii
05.12.2019

Pět set stran úplných blábolů! Tolik nabláboleno jsem už dlouho neviděla :-D Každá informace je řečena minimálně pětkrát, asi jako aby to čtenář pochopil, či co. Partnerská "krize" hlavní hrdinky mě opravdu pobavila: "Tak co, řeknu mu něco, nebo ne??" A on: "Tak já s ní taky radši nebudu mluvit.." Jako pokoušet se vyvolat ve čtenáři jakýsi záblesk napětí tím, že všichni hrdinové si neustále něco tutlají pro sebe a vy musíte čekat, kdy KONEČNĚ si teda všechno řeknou, je utrpení. Navíc pachatele není těžké uhodnout. Dávám hvězdu za to, že v tom aspoň nebyly gramatické chyby..

Zkurvenej příběh
Zkurvenej příběh