Andělé strážní

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V lesíku na stockholmském předměstí Midsommarkransen je nalezeno rozřezané a zahrabané tělo mladé ženy, kterou se podaří identifikovat jako studentku Rebecku Trolleovou, která už je dva roky pohřešovaná. Zatímco vyšetřovací tým Alexe Rydha pátrá po tom, proč Rebecku potkal tak hrozný osud, dojde na místě činu k dalším nálezům odhalujícím několik desítek let stará tajemství. Kdosi se opakovaně vracel do lesa, aby tu před okolním světem ukryl své oběti. V domově důchodců sedí němá spisovatelka dětských knížek. Její jméno se opakovaně objevuje v policejním vyšetřování vražd v Midsommarkransenu, ale ona se uzavřela do svého ticha. Stopy vedou k té nejtemnější pravdě a Fredrika Bergmanová s Pederem Rydhemjsou neúprosně vtaženi do událostí kolem hrobu a smrti mladé studentky. Fredrika je navíc postavena před těžké dilema, když se ve vyšetřování objeví i jméno jejího milence Spencera. Může být Spencer opravdu součástí řešení této hádanky? A jakou roli tu vlastně hraje němá spisovatelka? Případ je stále temnější a rozřešení případu se blíží, až nakonec zbývá pouze jedna otázka: Kdo se tentokrát stane vrahovou obětí, až se opět vrátí do Midsommarkransenu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/191609/fredrika-bergmanova-a-alex-recht-an-wZy-191609.jpg 4.4280
Série:

Fredrika Bergmanová a Alex Recht (3.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Kniha Zlín
Orig. název:

Änglavakter (2011)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (66)

Kniha Andělé strážní

Přidat komentář
rodak
11. dubna

I třetí díl splnil očekávání.Rozehrané osudy vyšetřovatelů, neotřelé zápletky, čtivost-to všechno dělá že série neopakovatelný čtenářský zážitek.Je ale velmi důležité číst celou sérii od prvního dílu popořadě.

MaryAllen
25. března

Výborné čtení. Přečetla jsem jedním dechem!

allyce
11. března

Dobré čtení, ale očekávala bych, že příběh bude gradovat, dle mého vkusu však měl sestupnou tendenci.

Vesina
04. března

Super !! .... jako každá kniha od Kristiny, kterou jsem četla.

beruska
06. února

Tuto knihu jsem našla v knihkupectví ve slevách za 79Kč. Měla jsem trošku obavy, jestli to nebude jedna z těch knih " ležáků", které se nedají číst :) ... Paní autorku jsem doposud neznala, tak jsem to riskla...
A musím říct, že mne příběh velmi zaujal !! Byl dobře napsaný, napínavý, těch 512 stran jsem zhltla, ani nevím jak :D... A paní autorku jsem si dala do svých oblíbených spisovatelů, protože je fakt skvělá :) ...
Budu usilovně pídit i po jejich dalších knihách :) ...
Tady opravdu neváhám a ráda dám 5 * :) :) ...

Kortez
31. ledna

Nejdřív jsem se obával že tu tlustou bichli z knihovny stejně nebudu číst, no po prvních stránkách už to šlo samo. Dej měl spád, kapitoly ne příliš roztahané, už vím že můžu jít i do předešlých dílů. (když už jsem začal od třetího)

maroni
22. ledna

Moje první kniha od Ohlssonové. Napínavý příběh prokládaný výslechy členů vyšetřovacího týmu. Od momentu, kdy se začíná rozplétat příběh, se dala oběť matky pro syna na konci trochu očekávat, přesto měl příběh spád a já jsem s knihou spokojená. Těším se na další pokračování.

BariEli
30.11.2018

Velmi přijemné pro mě bylo, jak snadno jsem se začetla. Zajela jsem do příběhu úplně okamžitě. A to jsem nečetla předchozí díly.
No severská literatura je úžasná. Ode mě má Fredrika a Alex 4 hvězdy. Akorát mi nevyhovoval formát přepisu výslechu. To jediné bylo pro mě rušivé.


Štítky

švédské detektivky severská krimi

Autor a jeho další knihy

Kristina Ohlsson

Kristina Ohlsson
švédská, 1979

všechny knihy autora

Kniha Andělé strážní je:

v Právě čtených2x
v Přečtených389x
v Čtenářské výzvě12x
v Doporučených20x
v Knihotéce129x
v Chystám se číst130x
v Chci si koupit22x