Lotosové blues

Venku lije jako z konve a do advokátní kanceláře Martina Bennera přijde zoufalý muž, který tvrdí, že jeho sestra potřebuje pomoc. Má to ale jeden háček. Jeho sestra je totiž mrtvá. Než spáchala sebevraždu, přiznala se k pěti vraždám. A její bratr teď chce očistit její jméno a najít jejího zmizelého syna. Martin Benner má všechno, co si může přát. Skvělou práci, krásné ženy a malé dítě. Má ovšem i své slabosti. Například nedokáže odolat výzvám. A při hledání pravdy se dopustí strašlivého omylu. Z úspěšného advokáta se stane pouhou figurkou v závratně vysoké hře, jež vyústí v tu nejděsivější noční můru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/252155/lotosove-blues-mXg-252155.jpg 4245

Martin Benner 1.

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, Kniha Zlín

Lotus Blues, 2014

Kniha Lotosové blues

rodak

Tak ještě nevím jestli dám druhý díl.Hlavní hrdina mi trochu vadil.Spousta náhod,spousta jmen.Kdyby to bylo jinak zpracované, možná.Předchozí série autorky je výborná.

Yaruschka
11.12.2019

Také souhlasím s "knihomolem 61", že to zpracování je hrozné. Věřím, že nějaký zručnější spisovatel by si s tak zajímavým tématem pohrál lépe. Nedávno jsem četla Davidovy hvězdy a ta mě bavila mnohem víc.

kadgam
22.11.2019

Napínavý príbeh z kôpky, kde na dej knihy zabudnete po dočítaní.

Vlaďkaa4
02.11.2019

Má to slusny spad..... Uz beru do ruky dalsi dil......

broskev28
07.08.2019

Severská krimi v kombinaci s texaskou minulostí, to se hned tak nevidí. Hlavní vyšetřovatel, jinak též právník, mulat tmavé pleti, asi ve Švédsku taky nebude typickým detektivem. A do třetice: případ, který by měl - na rozdíl od švédské policie - konečně objasnit, vypadá velmi nestandardně, včetně samotné "objednávky".
Od začátku pátrání jsem si připadala jako v urychlovači, protože na scéně se objevují další a další postavy, svědci, informace, důkazy; vycházejí najevo nové skutečnosti. Nebýt rozhovorů s nezávislým novinářem, které vždy uvozují novou část knihy, asi bych nedokázala dobrovolně zvolnit a přestat hltat vlastní příběh. Tady, a právě jen tady, při těchto rozhovorech, jsem se aspoň na chvíli zastavila, ohlédla, srovnala jsem si doposud známé údaje a přemýšlela jsem, kam a kudy dál.
Takže určitě doporučuju, pro mě to byla silně návyková četba. Na druhý díl jsem opravdu zvědavá!

PavkaHu
10.07.2019

Vadila mi forma zpovědi a hovorový jazyk. Také jsem nebyla úplně spokojená s inteligencí vypravěče / hlavní postavy (neustále opakování faktů, myšlenkové kolotoče, důvěra v každou novou informaci, ať už byl zdroj sebedivnejsi...). Snad jen závěr byl napínavý, ale konec mě nepotěšil.

astroweb
26.06.2019

Začalo to pěkně čtivě a nápaditě, postupně moje nadšení ubývalo, až otevřený konec docela všechen dobrý počáteční dojem naprosto zkazil.

pungoš
04.05.2019