Sedmikrásky

V bytě na stockholmském náměstí Odenplan je nalezen zastřelený kněz s manželkou. Zdá se, že oba spáchali sebevraždu, nejprve muž a po něm i jeho žena. V dopise na rozloučenou kněz vysvětluje, že poté, co si jeho dcera sáhla na život, nemohl dál žít. Ali čeká v zamčeném bytě na zprávu. Z Iráku zmítaného násilnostmi utekl do Švédska, kde doufá v lepší budoucnost. Jediné, co po něm jeho dobrodinec požaduje, je jednoduchá protislužba. O jejich dohodě ale musí mlčet. V Bangkoku se zatím mladá Švédka ocitá čím dál odříznutější od okolního světa. Někdo kousek po kousku boří celý její život. Zatímco po ní pátrá thajská policie, ona se na vlastní pěst snaží najít toho, kdo to má na svědomí. Dvojnásobné vraždy na Odenplanu se pod vedením Alexe Rechta ujme spolu s dalšími kolegy Fredrika Bergmanová. Brzy pochopí, že se jedná o něco mnohem složitějšího, než jen o sebevraždu. Zdá se, že různé události odehrávající se ve Švédsku i v zahraničí spolu nějak souvisí. Otázka je jak. Čas ubíhá, ale ti, kdo něco vědí, mlčí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175998/fredrika-bergmanova-a-alex-recht-se-HZJ-175998.jpg 4.1344

Fredrika Bergmanová a Alex Recht (2.)

Tusenskönor (2010)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Kniha Zlín

Kniha Sedmikrásky

Vesina

Další případ vyřešen !! Napínavé a čtivé !! Občas jsem se musela vracet k některým jménům, ale jinak bomba !!

DericCaster

Řekl bych, taková pohodová detektivka. Stejně tak jako u prvního dílu série mne čtení bavilo. Zápletku jsem neodhalil, ale tak by to asi mělo být. Trocha napětí až do konce. Za mne dobrá knížka a na odreagování dobré čtení.

Teď si dovolím trochu zapolemizovat s jedním, níže uvedeným, názorem. A sice že " tým Alexe Rechta je nesympatický a rozhádaný" No já to vidím tak, že to jen přidává trochu na ralističnosti. V životě se jen málokdy stane aby nějaká skupina lidí žila, či pracovala ve stylu "Jeden za všechny..." Většinou se vždy najde někdo, kdo musí plavat proti proudu, anebo přinejmenším alespoň dělat vlny...

rodak

I druhý díl série splnil očekávání.Skvělý vyšetřovací tým, originální a aktuální zápletka a výborné počtení.

Mrňous1

Tak jsem si v knihovně zamluvila první dva díly. Podle toho jaký je o ně zájem, jsem usoudila, že to bude pecka. První byl volný druhý díl, tak jsem se do něj s chutí pustila. Ze začátku jsem byla mírně rozčarovaná, zas taková pecka to nebyla. Hlavní hrdinka mi byla mírně nesympatická, taková nevyzrálá osobnost, její postoj k jejímu Neštěstí mi přišel směšný. To, že v životě nemůžeme dělat, po čem jsme toužili, se přece stává dost často, přišla mi nevděčná. Taky mi vadil mírně řečeno "sluníčkářský" tón celého příběhu.
Ale potom se děj trochu rozjel a druhá polovina knihy se mi četla dobře. Jsem zvědavá na další díly, zda bude mít série stoupající tendenci, nebo ji vůbec nedočtu:-)

rencas

Napínavé čtení až na jména postav- trochu jsem se ztrácela. Jinak se dobře četla.

SilvieSisinka
03.09.2018

Perfektni napinave....skvele napsano,tohle ja muzu ;-) Trosku gulas v jmenech,maji vsechno podobne.Jinak pro me proste bomba kniha :-)

111moni
29.08.2018

Kniha, která ve mně budila trochu zmatek ve smyslu, kdo byl, je kdo, dlouho se mi nestalo,abych se ztrácela v postavách. I když jsme tušila, tahle zamotanice mě nechala pochybovat. Nicméně konce jsem se dobrala. Nebudu psát skvělé, četla jsem lepší,ale určitě zajímavé čtení ve smyslu beletrie.

Jana_Hlus
15.08.2018

Pro mě milé překvapení, na rozdíl od většiny v současnosti vycházejících thrillerů jsou vyšetřovatelé při smyslech, příběh je výborně promyšlený a čtenáři jako přidanou hodnotu přináší přiblížení složité situace s uprchlíky. Oceňuji i více dějových linií, různé životní osudy postav a také to, že jsem do poslední chvíle "neprokoukla" zápletku. (5/5).