Sedmikrásky

V bytě na stockholmském náměstí Odenplan je nalezen zastřelený kněz s manželkou. Zdá se, že oba spáchali sebevraždu, nejprve muž a po něm i jeho žena. V dopise na rozloučenou kněz vysvětluje, že poté, co si jeho dcera sáhla na život, nemohl dál žít. Ali čeká v zamčeném bytě na zprávu. Z Iráku zmítaného násilnostmi utekl do Švédska, kde doufá v lepší budoucnost. Jediné, co po něm jeho dobrodinec požaduje, je jednoduchá protislužba. O jejich dohodě ale musí mlčet. V Bangkoku se zatím mladá Švédka ocitá čím dál odříznutější od okolního světa. Někdo kousek po kousku boří celý její život. Zatímco po ní pátrá thajská policie, ona se na vlastní pěst snaží najít toho, kdo to má na svědomí. Dvojnásobné vraždy na Odenplanu se pod vedením Alexe Rechta ujme spolu s dalšími kolegy Fredrika Bergmanová. Brzy pochopí, že se jedná o něco mnohem složitějšího, než jen o sebevraždu. Zdá se, že různé události odehrávající se ve Švédsku i v zahraničí spolu nějak souvisí. Otázka je jak. Čas ubíhá, ale ti, kdo něco vědí, mlčí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175998/big_fredrika-bergmanova-a-alex-recht-se-HZJ-175998.jpg 4444

Fredrika Bergmanová a Alex Recht 2.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Tusenskönor, 2010

Kniha Sedmikrásky

ZuK1

Knížka je napínavá a čtivá, jen závěr mi připadal trošku překombinovaný.

moudivlacek
21.08.2021

Povedený příběh, i když ústřední motiv je častým příběhem v knihách, tohle mělo více ústředních motivů a víc zamotaných "uzlů". Každopádně uprchlíci, jejich zneužití a využití v cizí prospěch je zde zamícháno s osobní mstou. Sice se zprvu neví, kdo se mstí a za co, ale pozorný čtenář to odhalí. Každopádně vyšetřování se prolíná se soukromými životy detektivů a Fredriky, civilní pracovnice. Ale to vše k tomu patří, dokresluje tu správnou situaci. Z příběhu mi bylo na konci dost smutno, ale bohužel to dost často patří k dnešnímu životu některých lidí.
Jsem zvědavá na další příběh tohoto vyšetřujícího týmu.

5holek
15.04.2021

Nebylo to špatné, ale asi severské detektivky nejsou moje krevní skupina. Ztrácela jsem se ve jménech a charakterech, chyběla mi tam alespoň jedna normálně fungující rodina - všude jen problémy a tajemství, nedůvěra mezi lidmi, kteří by si měli být nejblíž.

betička
19.07.2020

Delší dobu mi trvalo než jsem se začetla. Až v druhé polovině děj nabral tempo. Možná bych čekala víc se zaměřit na téma uprchlíků, když už kniha byla o nich. Viděla bych to jako dost nevyužitý potenciál.

boxas
30.06.2020

Škoda trochu překombinovaného závěru.

Anna27
20.06.2020

Čtivé, napínavé, promyšlené, baví mě děj i postavy. Tuhle sérii jsem musela mít doma kompletní, protože jak se začtete, tak už vás to nepustí.

Ivanka83
03.04.2020

Ne a ne se začíst. Pomalu 300 stran jsem se nutila číst. Šíleně se to vleklo a místy jsem se ztrácela. Musela jsem ale vědět, jak to všechno dopadne... Pak se to konečně rozjelo. Najednou bylo vše jinak a děj nabral neuvěřitelný spád. Jen bych ještě chtěla vědět víc o Karolíně a Johanně. Konec byl zase až moc rychlý...

Mr.Pajek
03.03.2020