Skleněné děti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Billie má velký problém. Maminka se rozhodla, že se spolu odstěhují do domku v jejím rodném městečku u moře, a nedá si to vymluvit. Billie se ale tenhle nápad vůbec nelíbí, přestože dům je krásný. V novém obydlí se totiž pořád dějí tajuplné, strašidelné věci. Jako by si někdo nepřál, aby se do domu nastěhovaly, a dělal všechno pro to, aby z něho Billie s maminkou vyhnal. Proč by jí jinak kdosi shazoval knihy z poličky? A proč se lustr v přízemí čas od času bezdůvodně rozhoupe? Billie se ale jen tak nedá a spolu s kamarádem Aladinem začne zkoumat temnou minulost domu. A čím víc se toho dozvídá, tím jasnější jí je, že musí s maminkou pryč. A hned! Než bude pozdě......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237355/big_sklenene-deti-RGw-237355.jpg 4.3110
Série:

Billie a Aladin 1.


Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Glasbarnen, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Skleněné děti

maty341
22. ledna

Napínavá a strašidelná knížka. Dobře, že je víc dílů.

mataaskorice
20. ledna

Panejo, pěkně jsme se s dětmi báli. Knížka je vážně strašidelná, takže bych jí netrápila děti do cca devíti, desíti let. Jinak se nám moc líbila, bylo to napínavé čtení, když jsem knihu vždy večer odkládala, škemrali moji potomci: "Ještěěě!". Hned po dočtení se dožadují dalšího dílu, takže náš výhledový čtenářský plán je jasný.


marlowe
28.12.2021

Tuhle knížku jsem si přečetl jen tak cvičně, jestli by někdy v budoucnu nepřicházela v úvahu coby dárek pro naše vnuky (v tiráži je uvedeno „pro děti od 9 let“), ale tady padlo zrno na kamenitou půdu. Prostě se mi to nelíbilo – což konstatuji s vědomím, že mě od cílové skupiny dělí víc než půl století.
(Pozor, SPOILERY!) Bylo toho víc, s čím jsem byl nespokojen (třeba poměrně malá autorčina invence při budování příběhu), ale tím nejpodstatnějším, co knize vyčítám, je její určitá nedětská morbidita: mrtvý tatínek, nemocná maminka, uhořelá mladá žena, sotva dospělá pečovatelka, oběšená na háku od lustru, popálené dítě, dvě utopené děti, nemocné děti (lámavost kostí), pokus o utopení malé holčičky, chlapec, kterému se to – poté, co mu uhoří maminka – v hlavě trochu pomotá… Možná za to může moje stařecká přecitlivělost, ale na mě kniha působila natolik depresivně, že jsem ji dočetl jen se silným sebezapřením. Proti gustu žádný dišputát, ale já osobně si knihu pro děti představuju trochu jinak…

Lejčís
17.12.2021

Napětí, drama, pátraní, dětem rozhodně přeběhne i mráz po zádech :) plusové body za realističnost a hlavně za ten konec! :)

happy-smile
31.07.2021

Pěkná dobrodružná knížka pro děti. Nějaká ta strašidla, pátrání. Potom vyřešení záhady... a nebo taky ne? Kristina Ohlsson umí evidentně psát jak pro dospělé, tak pro děti. Doporučuji.

Greena
04.11.2020

Švédská autorka Kristina Ohlsson napsala dějově bohatou knížku pro děti, ve které vypráví příběh dívky Billie. Ta se s maminkou přestěhovala z města do malého městečka, kde koupili starý podivně vypadající dům. Ten má strašidelnou pověst a také minulost. Billie se v něm od začátku necítí dobře a pozoruje podivné výjevy. Lustr v dolním pokoji se občas komíhá, někdo v noci škrábe na okno, a na krásném barevně vykládaném stolečku se objevují vzkazy. Naštěstí za Billie jezdí z města kamarádka Simona a taky si v městečku u moře našla nového kamaráda Aladina.
Pokud máte rádi napínavé a strašidelné příběhy, je tato kniha napsaná právě pro vás.
Zajímalo by mě, co si při čtení knihy budete o těch podivných úkazech myslet…

ddkk
15.05.2020

Tak tady jsme se shodly s naší desetiletou vnučkou, která dostala knihu k narozeninám: páni, to je pěkně strašidlácký příběh! A taky že je. Už jen ta představa, že se nám každou chvíli sám od sebe houpá lustr nebo u nás někdo chodí v noci po domě...no, brrr!

Že Kristina Ohlsson umí psát, to vím už z jejich knih pro dospělé. A že umí psát i pro děti, to se teď dovídám ze série Billie a Aladin. A tak dávám za čtyři a doporučuji.

Annna3270
30.03.2020

První knížka, při které jsem se doopravdy bála (to mi bylo tak 10-11) a kterou jsem měla přečtenou za 1-2 dny (vemte si to, v té době). Četla jsem ji už víckrát, pořád se mi líbí, taková srdcovka.

1