Stříbrný chlapec

Stříbrný chlapec https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330025/mid_stribrny-chlapec-Wlr-330025.jpg 4 62 14

Billie a Aladin série

V první knize Skleněné děti řešili Billie a Aladin záhadu starého domu, v kterém „strašilo“. Nyní se začíná ztrácet jídlo z restaurace Aladinových rodičů. Navíc Aladin několikrát zahlédne zvláštního chlapce, který se ale vždy doslova „vypaří“. Aladinovi rodiče se kvůli finančním problémům s restaurací stále častěji hádají a zvažují, že se vrátí zpět do rodného Turecka. To Aladin nechce dopustit. Rozhodne se proto, že najde ztracený poklad ze stříbrotepecké dílny, která před několika desetiletími vyhořela. Spolu s kamarádkou Billie se pouští do napínavého pátrání. Podaří se dětem najít ztracený poklad? Přijdou na to, proč se ztrácí z restaurace jídlo? A kdo je onen záhadný mizející chlapec?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

Silverpojken , 2017

mataaskorice
26.03.2022 4 z 5

Druhý díl pořádné napínavky pro větší děti od Kristiny Ohlsson. Knížka přináší mimo jiné i momentálně rezonující téma přistěhovalectví a uprchlíků. Mně osobně se líbila o krapet méně než jednička. Napětí a strašidelného mrazení si malý čtenář ale užije i tak.

Jaehyun
16.09.2021 3 z 5

První díl se mi líbil víc. Tenhle byl trochu nudný a méně "strašidelný"

happy-smile
31.07.2021 4 z 5

Další pěkná zápletka. Tentokrát se dobrodružství pověsilo na paty Aladinovi. Billie a Simona mu samozřejmě neúnavně pomáhají. Duchové přece neexistují, nebo ano? A opět se vše jednoznačně vyřeší - a nebo ne? :)

DK197
07.06.2021 4 z 5

KNIHA: Stříbrný chlapec se stejně jako předchozí díl moc hezky čte a zajímavě splétá postavy dohromady. Navíc se mi líbí, že přesto, že tajemno se vždy nějak vysvětlí, ždibec ho nakonec stejně zůstane, tudíž příběh stojí rozkročen mezi magickým a reálným. K přečtení určitě doporučuji. Ale nebudu zastírat, že první díl se mi zamlouval ještě o maličko víc. Už se těším na třetí část...

anelise
22.02.2021 3 z 5

Taková oddechovka. Čtení uběhlo rychle.

MarMarMar007
09.12.2019

Proč mi to přijde tak moc smutné?

AlisMay
06.10.2018 5 z 5

Kniha mne velice nadchla. Rozhodně doporučuji , knihu jsem zhltala za jeden večer. Popravdě jsem myslela že to bude spíš pro mladší ale překvapilo mne to protože kniha okouzlí jak dítě tak dospělého za mě TOP

Iv8
02.08.2018 4 z 5

Kniha určená dětem, která ale zaujme i dospěláky. Napínavá oddychovka.

TUAKS
02.02.2018

Kniha je pokračování na první díl Skleněné děti. Tento díl se dá přečíst i bez přečtení prvního dílu.

Dája12
02.01.2018 5 z 5

Super knížka!

MartinaF
21.10.2017 4 z 5

Opět skvělý příběh, u kterého jsem ani nedýchala a čekala, jak se to celé rozuzlí. Nemůžu se dočkat třetího pokračování.

Kate_Hall
08.10.2017 5 z 5

Kniha je na odpočinkové, někdy napínavé čtení. Četla se rychle a je to spíše jednohubka na čtení. V mnoha ohledech připomíná Skleněné děti od stejné autorky Kristiny Ohlssonové.

buldozer5
14.07.2017 5 z 5

Kniha mě velmi potěšila. Přečetl jsem ji na jeden zátah, protože jsem byl zvědavý, jak to vlastně skončí. Už se těším na třetí díl!

DariDerek
03.05.2017 4 z 5

Napínavá, čtivá, dětská kniha, u které jsem byla i já jako "na trní", jak to všechno dopadne. :-) Recenze je v záložkách, pokud si ji budete chtít přečíst :-)

záhady

Kristina Ohlsson