Nechtění

Nechtění https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152778/bmid_fredrika-bergmanova-a-alex-recht-ne-8LH-152778.jpg 4 650 157

Z rychlíku X-2000, který přijel na stockholmské hlavní nádraží, zmizela malá holčička. Policie začne brzy podezřívat jejího otce, na jehož dopadení vynaloží veškeré síly. Na jiném místě ve Švédsku se zatím před mužem, kterého zpočátku považovala za svého vysněného prince a osvoboditele, skrývá mladá žena. Dobře ví, proč holčička zmizela, a chystá se k dalšímu útěku. Policejní vyšetřování vede legendární komisař Alex Recht, kterému pomáhá horlivý kriminalista Peder Rydh a v neposlední řadě Fredrika Bergmanová, jejímž původním záměrem byla kariéra houslistky. Místo toho však skončila na policii a teď musí ze všech sil bojovat proti větru, aby zavedla vyšetřování jiným směrem, než tím, který se v první chvíli zdál nejpravděpodobnější. Případ plný rafinovaného zla zatím narůstá do stále větších rozměrů. Vyšetřovací tým nemá času nazbyt, pokud nemá dojít k dalším ztrátám na životech. Kolik mají času, než pachatel udělá další tah? A kdo je záhadná žena jako stín? Je třeba ji najít, aby na své místo zapadl i poslední kousek skládanky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Askungar , 2009

Dagmara36
26.01.2014

Od začátku se čte velice dobře. Ale ten konec byl nějak moc rychlý. Jsem zvědavá na další knihy této spisovatelky.

Honzeecheck
20.01.2014 3 z 5

Banální nenápaditá detektivka, s trapnejma falešnýma stopama. Řemeslně dobře napsaný, ale zoufalejší a nesymaptičtější hrdiny už jsem dlouho neviděl. A co s tim udělal Kniha Zlín je vyloženě podvod. 420 stran z nichž každá pátá je prázdná (8 prázdnejch stránek za sbeou při předělu kapitol? to jako vážně) a se sazbou 20i slov na stránku. Ve skutečnosti je tam textu míň než v Barbánkových dobrodružstvích. Plejtvání papírem a místem v knihovně!

bookcase
04.01.2014 4 z 5

Kniha se četla dobře, až na to téma :-( Milovníci severské krimi však můžou být nadšení.

isobel2000
08.12.2013 5 z 5

Mě se kniha líbila, měla spád, dobře se četla. Je sice pravda, že neměla překvapivé momenty, ale děj prostě plynul bez zbytečných hluchých míst.

Jingle
09.11.2013 4 z 5

Čtyři hvězdičky jsou možná moc, ale nakonec jsem je dala. Hlavně kvůli tomu, jak rychle se knížka čte, za tři večery je hotovo :)
Zápletka není špatná, jen trochu moc čitelná - přesné důvody nelibosti nebudu uvádět, abych děj příliš neprozradila. Chyběly tomu momenty překvapení, jinak ale měl děj slušný spád, nerušily ho zbytečné výstelky. Slušná prvotina :) Ráda sáhnu i po dalších autorčiných knihách.

AAndulka
09.10.2013 4 z 5

Knížka měla perfektní nápad...dost krutý, ale velmi zajímavý. Celou dobu se mi četla dobře a strašně jsem se těšila, jak to dopadne. Ale ten konec... odfláknutý. Čekala jsem víc, čekala jsem, že nás s vrahem více seznámí a možná načnou i něco dalšího, aby to pokračování mělo smysl. Ale otočila jsem jen pár stránek a byl konec... Škoda, protože ta kniha si to nezsloužila. Doufám, že u druhého dílu se autorka polepší a nebude nikam spěchat. Za ten konec strhávám jednu hvězdičku. :-) Ale čím to vylepšila, bylo rozhodně poděkování. Bylo to snad první poděkování, u kterého jsem nepřeskakovala jména (možná proto, že jich tam nebylo tolik) a hlavně nebylo jako ty ostatní. To mě velmi potěšilo :-)

splichalka
29.09.2013 3 z 5

Mělo to spád, dobře se to četlo. Ale asi jsem už podobných thrillerů přečetla moc, proto automaticky očekávám nějaký překvapivý zvrat, nečekaný konec a ono tentokrát nic. Nicméně to nemění nic na tom, že mě to bavilo a když budu mít možnost, přečtu si i autorčin další výtvor.

MaLoMe
19.09.2013 3 z 5

Je to autorkyna prvotina. A žiaľ vidno to. Námet celkom ušiel, ale spôsob písania ma neoslovil. Na začiatku som ešte chápal odbočky do súkromia hlavných postáv, ale potom už toho bolo príliš veľa. A veľmi samoúčelne. Taktiež si napamätám žiadnu kriminálku, v ktorej by mali vyšetrovatelia toľko krát slzy v očiach. Takých patetických viet je tam na môj vkus veľa. Hlavný vyšetrovateľ je na začiatku definovaný ako obrovská osobnosť, ale od potom robí také amatérske chyby, žo to čitateľa privádza do zúfalstva. Podľa môjho názoru priemerné a veľmi povrchné.

myskula
31.08.2013 5 z 5

Originální drsný námět,velmi čtivá kniha,bez hluchých míst.Už se těším na další knížky autorky.

Izu
13.08.2013 4 z 5

S určitým váháním jsem se u této autorky dala do čtení a nezklamala mě.Těším se na její další knihy.

cicibajza
05.08.2013 5 z 5

výborná kniha, bola som milo prekvapená! nedá sa od nej odtrhnúť, mala som ju prečítanú za dva dni...

Hella
28.07.2013 4 z 5

Když pominu to, že jsem zhruba ve třetině knížky uhodla motiv, k němuž se detektivové zdaleka ještě ani nepřiblížili, tak pak se mi kniha líbila moc.

jasmína
28.07.2013 5 z 5

Naprosto mě tato švédská detektivka strhla a to jsem si říkala, tak to zkusím, ale to nešlo se odtrhnout, perfektně propracované, skvělé popisy osobních životů hlavních představitelů, vztahy ze života, s kterými se můžeme všichni ztotožnit. Kniha se prostě musí přečíst, doporučuju, kdo má rád detektivky jako já.

kam-pak
14.07.2013 3 z 5

Není to špatná detektivka. Zatím nemůžu posoudit, zda je Kristina Ohlssonová další hvězda severského nebe, to se teď píše u každé skandinávské detektivky, co jich teď vychází. Zajímavě popsaná práce vyšetřovacího týmu i jejich soukromých starostí, detektivní zápletka jako taková mě už tolik nelapila:-) . Další tituly autorky si ale přečtu (moc se mi líbilo její závěrečné "poděkování"!)

mbarca
13.07.2013 3 z 5

Od začátku má děj rychlý spád, ale ten konec mě naprosto zklamal a řekla bych, že celé knížce spíš uškodil... Každopádně jsem zvědavá na její další tituly :)

kackaj
09.05.2013 5 z 5

Jo Nesbo v sukních!!! Prvotřídní detektivka, která vás nepustí, dokud ji nepřečtete celou

DriftBooks
23.03.2013 3 z 5

Kateřina Krištůfková, která překládá detektivky Joa Nesboho, tvrdí, že je Kristina Ohlssonová jediná, která se mu může vyrovnat… tato věta mě zaujala natolik, abych se u nakladatele Kniha Zlín pokusil získat reading copy knihy k recenzování. To, že prvotina Jo Nesboa Netopýr vyšla před necelým měsícem a to, že jsem ji měl taktéž možnost recenzovat, tomuto srovnání dodala „nechtěně“ jakési naléhavosti. Ale protože recenze vychází před oficiálním vydáním, budu se věnovat především formě a osobním pocitům... viz recenze :-)