Sablu Sablu komentáře u knih

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Jakože opravdu tuto knihu napsala stejná autorka Holubice a hada?! Těšila jsem se na druhý díl a toto fakt bylo zklamání. Jak by řekl můj slovenský děda, stalo to za perendrek. Dala jsem 3*, ale u mne je to na 2.5*

18.09.2021 3 z 5

Malé velké pravdy Malé velké pravdy Jan Menděl

Skvělá kniha, plná úžasných pravd. Dá se číst buď v kuse, nebo si každý den otevřít na libovolné stránce a zjistit, zda je to pro nás to pravé.

27.08.2021 5 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Páté pokračování se mi zdálo ze všech nejlepší, přečetla jsem ho jednom dechem v jednom dnu. Tento díl byl hodně o lásce, touze a loučení, do toho všeho příchod druhé světové války. S napětím očekávám další díl.

26.08.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Setkání s Bellou a Edwardem po letech byl splněný sen. Škoda že nepřišlo dříve, byla bych jistě nadšenější. Číst Stmívání z pohledu Edwarda bylo napínavé, zajímavé a bohužel občas i zdlouhavé (popis pronásledování Jamese). Jsem rada, že jsem mohla vidět do Edwardovi hlavy a slyšet jeho myšlenek. Obraz Stmívání je tak pro mne celistvý.

24.08.2021 4 z 5

Kéž by to naši četli Kéž by to naši četli Philippa Perry

Knihu jsem dostala jako dárek k svátku, četla jsem ji dlouho, často jsem se vracela na začátek, abych si zopakovala vše, co mi přišlo důležité. Kniha mi pomohla pochopit věci, které jsem si neuvědomovala a pomohla mi otevřít oči. Určitě se budu vracet často k pasážím, které jsem si zvýraznila a není jich málo:)

27.04.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Listopad 89 jsem jako malé školkové dítě nijak zvlášť nevnímala. Přesto, nebo právě proto mi v paměti utkvělo, že jsem se ptala, proč teta není doma a bylo mi odpovězeno, že je na demonstraci... Kniha Listopád je velmi silná kniha a místy mě při čtení mrazilo, ne protože bych nevěděla, co se dřív dělo, ale protože se nacházíme v době, která se začíná podobat té alternativní budoucnosti, což je dost děsivé.

18.04.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Na knihu jsem se moc těšila. Z počátku mi trvalo, než jsem se začetla, což se mi u Moyes ještě nestalo. Ale po třetí kapitole jsem se už nemohla odtrhnout a během dvou dnů jsem knihu přečetla a vážně se mi moc líbila. Závěr mě potěšil:)

23.02.2021 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Knihu jsme si koupila loni jako audio, zaujala mě rezence. Poslouchala jsem ji po chvilkách, když byl čas. Byl to silný příběh, který mrazil. Určitě se ke knize ještě vrátím. Možná zkusím i papírovou formu.

31.01.2021 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Druhý díl, se mi líbil ještě víc než jednička. Byl plný zvratů a překvapení a boje o přežití.

30.11.2020 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Knížku jsem přečetla rychlostí blesku. Děj byl napínavý a byla jsem moc ráda, že jsem měla hned k dispozici druhý díl, těžko by se mi čekalo na další;)

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Knihu jsem četla nejdéle z celé trilogie, přišlo mi to místy až překombinované, ale děj měl spád a kniha se mi líbila.

30.11.2020 4 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Nejdříve jsem si říkala, že už jsem asi na tyhle sladké romace stará, ale nakonec jsem knížku přečetla jedním dechem a bylo to moc příjemné oddechové čtení.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nádherná knížka, ač u knih nepláču, tady slzy dojetím ukáply.

19.09.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Skvěle napsaná kniha s hlubokými myšlenkami.

16.06.2020 5 z 5

ALEX Setkání světů ALEX Setkání světů Daniel Hrňa

Velmi zajímavý příběh Daniela a jeho setkání s duší z druhého břehu. Některé myšlenky mi byly hodně blízké, některé zas vzdálené a plně jsem jim teď nerozumněla. Určitě po knize sáhnu znovu a znovu. Budu ji číst pomaleji, soustředěněji a budu v ní objevovat nové věci k přemýšlení...

07.06.2020 5 z 5

Životy provoněné knihami: 19+1 příběh čtenářů z Uherského Hradiště a okolí Životy provoněné knihami: 19+1 příběh čtenářů z Uherského Hradiště a okolí Dagmar Vaďurová

Nádherná kniha, která ukazuje lásku ke knihám a různé životní příběhy lidí z Uherského Hradiště a okolí.

07.06.2020 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Skvělá kniha, přečtená jedním dechem. Moc se těším na další pokračování.

13.05.2020 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Když se psychická porucha a fanatické vnímání náboženství prolnou u otce rodiny, je to peklo na zemi, které prožívají všichni členové rodiny Tary. Každý se s tím popasovsal svým způsobem. Někdo páchá ohavné krutosti a někdo se vzdělává, někdo se všemu poddá. Obdivuji autorku, že se dokázala postavit všemu čelem a ač nikdy nechodila do školy a nikdo se nijak nevěnoval jejímu vzdělání, dokázala to všechno, co v knize popisuje.

03.04.2020 5 z 5

Sestřička Sestřička Christie Watson

Jako zdravotní sestřička jsem si knihu přála k Vánocům. Skvělá kamarádka mi ji darovala. Kniha pojednána o životě sestry a ukazuje jednotlivá oddělení v nemocnici, kterými hlavní hrdinka prošla. Knihu jsem četla po částech a dělala si pauzy, abych dala vyniknout pocitům z jednotlivých odd. Nejvíce mě zasáhly příběhy z dětského oddělení, neb je to moje pole působnosti. Občas i slza ukápla, v knize jsou důležité myšlenky, které by si měl připomíná zdravotnický personál, ale i pacienti. Ke knize se budu určitě vracet a vždy v ní najdu nové a nové myšlenky, které mě vždy obohatí.

27.03.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tento žánr nejvyhledávam, ale kniha mě zaujala svou anotací a tak jsem si jí s chutí přečetla a hodně mě bavila.

26.03.2020 4 z 5