Sablu Sablu komentáře u knih

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Když jsem tuto knížku podle skutečného příběhu dočetla, tak mi došla veškerá slova. Ta hrůza a hnus co se děl v komunistických lágrech, o tom se nemluvilo a nemluví... A mělo by se o tom mluvit, mělo by se o tom číst....

23.11.2023 5 z 5

O pejskovi a kočičce - Jak slavili Velikonoce O pejskovi a kočičce - Jak slavili Velikonoce Jana Uhlířová

Krásné ilustrace i příběh. Kniha se nám líbila, i když nebyla od pana Čapka. Jako malá jsem si sama přála, další podívání o kočičce a pejskovi a jsem za to ráda, že tato kniha vznikla.

10.10.2023 5 z 5

ALEX Setkání světů ALEX Setkání světů Daniel Hrňa

Teď, stejně jako poprvé, jsem knihu přečetla s velkou radostí a očekáváním, že najdu to, co potřebuji, slyšet. Tak se i stalo.
Alex a Dan nám dávají cenné informace, které nám mohou pomoci tady a teď. Ale i jinde a později.

28.09.2023 5 z 5

Osvětimský slabikář Osvětimský slabikář Truda Bartková

Některé lidské příběhy by neměly být rozhodně zapomenuty.
"Jsou lidé, kteří zapomínají, co se dělo minulého dne a jsou dny na které žádný člověk nezapomene....."

19.08.2023 5 z 5

Pernštejnské pohádky: O ztracené perle Pernštejnské pohádky: O ztracené perle Dalibor Stach

Obě děti byly z pohádkové knížky o Ztracené perle nadšené. Těšily se na večerní čtení, tak jako jsem doposud nezažila. Dcerka si namalovala vlastní kapesní knížku s hlavními postavami z pohádky.
Přejeme si a doufáme, že vyjde další pohádková kniha z pera Dalibora Stacha.

18.08.2023 5 z 5

Tlapková patrola - Pohádky pro všechny tlapky Tlapková patrola - Pohádky pro všechny tlapky kolektiv autorů

Dětem se kniha moc líbila. Příběhy dlouhé tak akorát, krásné ilustrace. Čtení jsme si před spaním užili.

07.08.2023 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Nádherná knížka, která mne od začátku pohltila a nepustila. Sledujeme čtveřici žen, jejichž životní příběhy se nám poodhalují během dlouhé plavby na letadlové lodi. Cesta to nebyla snadná a ne všechny dívky dosáhnou svého vytouženého cíle.

05.07.2023 5 z 5

Super Mario Bros. - Oficiální kniha k filmu Super Mario Bros. - Oficiální kniha k filmu Michael Moccio

Dětem se kniha celkem líbila ale za mě zklamání. Čekala jsem více obsahu.

02.06.2023 3 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Četla jsem pár dílů ze série Romantické útěky, líbily se mi. Ale tahle nová jiná Julie Caplinová je prostě pecka. Jsem nadšená. Knihu jsem přečetla na jeden zátah a vážně se mi hodně líbila.

20.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Les v domě, je silná, temná, bolavá kniha. Chceš vědět ale zároveň nechceš vědět tajemství, která opřádají cácořin života. Bohužel tyhle témata jsou stále aktuální a brutálnější v dnešní době, než by si člověk přál...

14.04.2023 5 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

Tento díl jsem si užívala víc než jiné, protože jsem mohla opět sledovat osud Millie, po které se mi stýskalo od prvního dílu.

14.02.2023 5 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Za mě Emilka splnila mé očekávání. Emilka mi připomínala mou vlastní babičku a při čtení jsem si ji nejednou vybavila. Knížku jsem zhtla jedním dechem, moc se mi líbila.

09.11.2022 5 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Kniha se mi velmi líbila. Četla jsem ji po chvilkách, protože kdybych ji přečetla jedním tahem, spoustu věcí zapadne, nebo nevyzní tak, jak bylo třeba.

09.10.2022 5 z 5

Nevěsta z kláštera Nevěsta z kláštera Manuela Schörghofer

Historické romance, mám moc ráda. Romance, které jsou napínavé s lehkými prvky krimi, mě baví obzvlášť.

28.06.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Julij Krelin (p)

Neuvěřitelné, že kniha vyšla v době kdy vyšla, protože je plná kritiky na tehdejší nedostatky ve zdravotnictví a celkově dobu. Byla to drsná doba, kdy nebyly pořádně léky, vybavení atd.

20.05.2022 5 z 5

Sestřičky a zuřící válka Sestřičky a zuřící válka Donna Douglas

Vždycky mě mrzí, když dočtu další knihu ze série, protože mě čeká dlouhé čekání na vydání dalšího dílu.
Moc mě těšilo, že se Dora tentokrát opět vrátila jako zdravotní sestra, setkala jsem se opět s Helen ale i s novými postavami. Vždy si přeji, aby všechny postavy dosáhly svého štěstí a vždy jsem smutná, když tomu tak není. Tento díl byl o válce, takže toho smutného tam bylo více...

18.04.2022 5 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Četla jsem teď dcerce 6let. Kniha se jí líbila. Jsem zvědavá, jak se jí budou líbit další knihy od pana Říhy. Tato si myslím, že zaujme v první řadě kluky.

06.02.2022 4 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Moc se mi líbilo, že jde o povídkovou knihu, která navodí vánoční atmosféru. Každý příběh mě oslovil něčím jiným, celkově se mi kniha moc líbila, ač jsem se bála, jak se mi bude kniha líbit.

03.01.2022 4 z 5

Láska k Vánocům Láska k Vánocům Karen Schaler

Pohodová, romantická, oddechová knížka s vánoční tématikou, která navodí tu správnou atmosféru. Moc se mi líbilo, že se autorka vrátila k vánočním táboru z předešlé knihy.

03.01.2022 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Mám ráda knihy s romantickou zápletkou, které nekončí předvídatelným koncem. Tato kniha se mi moc líbila, byla zajímavá, smutná, krásná a četla se jedním dechem.

03.01.2022 5 z 5