Sablu Sablu komentáře u knih

Knížka je pro mně takový slabý průměr. Jedna či dvě kapitoly mi přišly vtipné, jinak mi to přišlo spíš trapné. Předešlé Deníčky Fotra 1 a 2 mě bavily více.

22.03.2020 2 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Kniha má zajímavé téma a podle anotace jsem se na ni moc těšila. Ale chaotická forma jakou je psána, mě zklamala a nezvykla jsem si na ni za celou dobu čtení.

20.03.2020 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Když jsem si knihu půjčovala v knihovně, tak jsem si říkala, sakra to je taková bichle, snad ji do měsíce stihnu přečíst. No, o tři dny později už nemám co číst a je mi to líto, protože kniha byla skvělá.

10.03.2020 5 z 5

Nádherná kniha, plná krásných myšlenek, které by si člověk měl připomínat opakovaně.

27.02.2020 5 z 5

Tisíc dokonalých tónov Tisíc dokonalých tónov C.G. Drews

Silný příběh, plný bolesti, strachu a méněcennosti ale i přátelství a nakonec i naděje. Beck musí hrát na klavír, ač by raději skládal hudbu. Beck musí hrát na klavír, ač by raději žil obyčejný život....

21.02.2020

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Sestřičky opět nezklamaly a pohladily na duši. Studium se blíží ke konci a hlavní hrdinky se budou muset poprat s tím, co jim osud přinesl do cesty. Ať jsou to svatby, nová přátelství nebo pády, které ovšem nutně nemusí být ke škodě.

16.02.2020 5 z 5

Žena na tahu Žena na tahu Zuzana Hubeňáková

Knihu jsem dostala jako dárek, moc mě neoslovila. Možná dvakrát jsem se pousmála, ale že bych se bavila a bylo to nějak extra vtipné to opravdu ne.

15.01.2020 2 z 5

Trvalo mi než jsem si zvykla na zpracování, kde není vyznačená přímá řeč. Kniha mě bavila, přečetla jsem ji během dvou večerů před spaním. Škoda, že u knihy nebyl další vývoj postavy otce, co by bylo, kdyby se přestal bát jít do určité instituce. Ale i tak se mi nápad na knihu líbil.

12.01.2020 3 z 5

Skrze sebe změním tebe Skrze sebe změním tebe Jan Menděl

Nádherná knihy, plná myšlenek, které je třeba si často připomínat. Knížka je psána formou jednoho zamyšlení (afirmace, citátu) na jedné straně, tudíž se čte rychle a člověk se ke knize může vracet opakovaně, protože mu nezabere čtení mnoho času.

02.01.2020 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Na knihu jsme se moc těšila, nezklamala mne. Život s cystickou fibrózou není lehký, kniha ho hezký popisuje. Oba hlavní hrdinové mi přirostli srdci a nesmírně jsem přála Willovi lepší vyhlídky.
Co mě těší moc je, že po dočtení knihy, na mě na netu vykoukl článek, že je objeven lék na tuto nemoc a dokáže nemoc zastavit a zlepšit život až 90% lidí s CF.

07.11.2019 4 z 5

Na knihu jsem se těšila, líbila se mi, ale četla se mi tak jakoby těžkopádně. V knize je mnoho pěkných myšlenek, které člověka nutí k pozastavení a přemýšlení.

18.10.2019 3 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Krásný romantický příběh plný knih u kterého jsem si přála, aby nikdy neskočil.

26.09.2019 5 z 5

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Kniha se mi moc líbila, jako bych viděla sama sebe, jak bych vypadla kdybych se přestěhovala na kopec. Protože pochází ze Slovácka tak mi mnohé situace byly blízké a pobavila jsem se při čtení.

12.09.2019 5 z 5

Modlitba za Černobyl byla silná kniha a bude ve mně dlouho rezonovat. Obzvlášť kapitola, kde je rozhovor s dětmi, na tu určitě nezapomenu. Černobyl a jeho radiace ovlivnila každého z nás, někoho míň, někoho víc. Není náhodou, že i u nás vzrostl počet onemocnění a rakoviny štítné žlázy. Teď vím, proč tomu tak je. Knihu jsem četla víc než tři týdny, protože ji nejde číst v kuse. Četla jsem ji v rámci knižního klubu Martinus. Jsem ráda za výběr této knihy, protože sama od sebe bych po ní nesáhla.

28.07.2019 5 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Knížku jsem dostala jako dárek, moc se mi líbila, četla se sama. Obdivuji Myshu, co dokázala a že se nevzdala svého snu pomáhat nepálským dětem, ač to bylo sakra těžké. Těším se na pokračování knížky.

28.07.2019 4 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Třetí díl opět skvělý. V knize nechybělo napětí, láska ani nečekané zvraty v životě hlavních hrdinek. Doufám, že další díl vyjde dřív než za rok.

21.07.2019 5 z 5

Kniha snů Kniha snů Nina George

Kniha která nešla odložit. Henri i jeho syn Sam mi přirostli k srdci. Bylo zvláštní sledovat jaký je Henriho život v kómatu. Jak určitě situace ve svém životě prožívá znova a znova a pokaždé mají trochu jiný scénář. Jak může hypersenzitivita byt křížem ale i velkým darem. Hezká kniha, která stojí za to, aby ji člověk přečetl.

02.07.2019 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Těžko se mi dostávalo do děje, kvůli množství postav. Jelikož jsem knihu musela občas odložit na pár dní, kvůli dětem, tak jsem se občas ztrácela, ale příběh se mi líbil a ke konci jsem se nemohla odtrhnout.

01.07.2019 4 z 5

S hudbou utěšitelkou a průvodkyní životem. Rozhovory s Karlem Dýnkou S hudbou utěšitelkou a průvodkyní životem. Rozhovory s Karlem Dýnkou Petr Číhal

Zpívala jsem v UHDS, později i v Cantemus Domino a pan Dýnka byl pro mě velká osobovat, díky němuž jsme se naučila milovat hudbu a zpívat. Díky knize Petra Čihala jsem mohla poznat jeho život a děkuji mu za to.

19.06.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Během jednoho dne přečteno, nešlo se odtrhnout.
Slova řečená i nevyřčená nás ovlivní na celý život. To je případ Bohdany, která mi nesmírně přirostla k srdci. Moc jsem si přála, aby rozluštila rodinné tajemství, které ji poznamenalo na celý život připravilo a možnost snazší komunikace s okolím.

04.05.2019 5 z 5