Knihkupectví na Bylinkovém náměstí

Natálie a Nathan vychovali dvě děti a ocitají se ve věku, kdy je důležité společně začít novou životní etapu, a tak se rozhodnou pro odvážný krok – opustí Paříž a zamíří do půvabného středověkého městečka Uzès na jihu Francie, kde Natálie, původně profesorka francouzštiny, koupí malé knihkupectví. Tím si splní svůj dávný sen – žít mezi knihami. Se svou velkorysostí, empatií a životním elánem dokáže Natálie rychle porozumět všem, kdo vcházejí do dveří jejího obchůdku. Stává se jejich důvěrnou posluchačkou a svého druhu „apatykářkou“, která namísto léčivých bylin a čajů ordinuje svým „pacientům” knihy na míru. Knihkupectví na Bylinkovém náměstí ožívá příběhy Natáliiných zákazníků – ať už to je mladá dívka Cloé s velmi přísnými rodiči, která si touží rozšířit literární i životní obzory, neúnavný cestovatel Filip nebo pošťák Arthur, který sní o životě herce… Majitelka knihkupectví v Uzès naslouchá citlivým příběhům plným něhy, humorným i smutným životním historkám a svým zákazníkům vždy ráda doporučí, která kniha je pro ně právě teď ta pravá. Z kouzelného knihkupectví na náměstí s platany na vás dýchne atmosféra půvabného jihofrancouzského městečka, kde z každé všední drobnosti čiší vyhlášené francouzské umění žít neboli „joie de vivre“. Vyprávění Érica de Kermel je poctou knihám, čtenářům a knihkupcům. Knihy a vztahy k nim jsou součástí příběhu, který je plný odkazů na známé i méně známé knížky, mezi nimiž si určitě vyberete tu svou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413894/big_knihkupectvi-na-bylinkovem-namesti-voM-413894.jpg 3.6212

Vydáno: , Metafora

La Libraire de la place aux herbes, 2017

Kniha Knihkupectví na Bylinkovém náměstí

katerina28349
dnes

Knížka se mi líbila hlavní hrdinka Natálie má malé knihkupectví v malém městečku na jihu Francie. Natálie čtivě vyprávý v každé kapitole o jednom svém zákazníkovy v knihkupectví, který ji zaujme svým výběrem literatry a svým životním osudem. Knížka je fajn oddechová v zajímavém prostředím o zajímavých lidech, které spojuje láska ke knížkám.

Amneris

Knížka se mi líbila názvem a hlavně tím, že se děj odehrává ve Francii. Oceňuji nápad, kdy je každá kapitola věnována jednomu zákazníkovi a jeho příběhu. Akorát mě mrzí, že příběhy byly dost natažené, styl psaní autora mi moc nesedl. Na konci bylo fajn shrnutí doporučených knih, které se během čtení příběhů objevují.

rakosnicek333

Hlavní hrdinka mi byla strašně nesympatická. Tipy na zajímavé knížky, i když ne všechny jsou přeloženy do češtiny.
2,5*

Mermaida

Příjemná kniha, která se hezky četla, a která měla v sobě hodně zajímavých myšlenek. Vypravěčkou je majitelka knihkupectví, která nám představuje pár svých stálých návštěvníků knihkupectví, které nějakým způsobem ovlivnily její život, nebo ona ovlivnila ten jejich...

kamca4151

Ke knize jsem se nechala nalákat v rámci čtenářské výzvy a vůbec nelituji. Jedná se o soubor povídek, příběhů lidí, kteří si nechávají poradit s výběrem knih a na oplátku vyprávějí své příběhy ženě, která opustila profesorské místo, aby si koupila knihkupectví.

Žena je to asi jako každá jiná, s kterou se ztotožní spousta dalších. Má své neduhy a často přemýšlí o svém životě- vztahu s dcerou, manželem, vztahu k cestování a výstupu z komfortní zóny. Často mi v něčem připomínala mojí babičku, potom mojí kamarádku a potom taky sama sebe.

Kniha se ubírá spíše filosofickým směrem a zamyšlením. Žádná obrovská zápletka, ale příběhy hezky plynou a já osobně měla pocit, že jsem díky nim trochu zpomalila. Velmi milé překvapení.

Verrrunka

No hele, čekala jsem asi něco trochu jiného.
Sice se to četlo moc hezky, ale celé to je tak nadupané motivačními řečmi, že jsem si skoro přišla jak v pubertě, když jsem četla Coelha.

Některé příběhy byly moc hezké, dojemné, citáty o knihách taky super, ale hlavní "hrdinka" mě tak neuvěřitelně vytáčela, že jsem chvílemi myslela, že to odložím...

Tak pokud chcete něco uklidňujícího bez velké akce, nechat si poradit, co máte dělat se životem, tady to je.
Každopádně nápad na knihkupectví, kde se potkávají různí lidé s různými životnímu příběhy je super.

pip11

Příběh je vyprávěn lehkým a poklidným tempem a provází nás osudy některých pravidelných návštěvníků jednoho knihkupectví na malém francouzském městečku. Kniha je prolnuta víceméně filozofickými úvahami o životě, předkládanými formou titulů knih a dojmů z nich získaných. Bylo to milé a příjemné, byť poněkud rozvláčné.

tulipi

Knihu jsem dostala jako dárek a celkem mile mne překvapila. Její podtitul: "Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, kdo jsi.", trefně vystihuje ústřední myšlenku příběhu, která je jakousi osou spojující jednotlivé příběhy / kapitoly pojmenované podle lidí, kteří knihkupectví na Bylinkovém náměstí navštíví a seznámí se s jeho majitelkou Natálií.
Bonusem na závěr je seznam všech knih, které jsou v příběhu zmíněny, takže pokud vás některá zaujme a zapomenete si ji poznamenat, netřeba zoufat!