Knihkupectví na Bylinkovém náměstí

Natálie a Nathan vychovali dvě děti a ocitají se ve věku, kdy je důležité společně začít novou životní etapu, a tak se rozhodnou pro odvážný krok – opustí Paříž a zamíří do půvabného středověkého městečka Uzès na jihu Francie, kde Natálie, původně profesorka francouzštiny, koupí malé knihkupectví. Tím si splní svůj dávný sen – žít mezi knihami. Se svou velkorysostí, empatií a životním elánem dokáže Natálie rychle porozumět všem, kdo vcházejí do dveří jejího obchůdku. Stává se jejich důvěrnou posluchačkou a svého druhu „apatykářkou“, která namísto léčivých bylin a čajů ordinuje svým „pacientům” knihy na míru. Knihkupectví na Bylinkovém náměstí ožívá příběhy Natáliiných zákazníků – ať už to je mladá dívka Cloé s velmi přísnými rodiči, která si touží rozšířit literární i životní obzory, neúnavný cestovatel Filip nebo pošťák Arthur, který sní o životě herce… Majitelka knihkupectví v Uzès naslouchá citlivým příběhům plným něhy, humorným i smutným životním historkám a svým zákazníkům vždy ráda doporučí, která kniha je pro ně právě teď ta pravá. Z kouzelného knihkupectví na náměstí s platany na vás dýchne atmosféra půvabného jihofrancouzského městečka, kde z každé všední drobnosti čiší vyhlášené francouzské umění žít neboli „joie de vivre“. Vyprávění Érica de Kermel je poctou knihám, čtenářům a knihkupcům. Knihy a vztahy k nim jsou součástí příběhu, který je plný odkazů na známé i méně známé knížky, mezi nimiž si určitě vyberete tu svou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413894/knihkupectvi-na-bylinkovem-namesti-voM-413894.jpg 3.6144
Vydáno, Metafora

La Libraire de la place aux herbes, 2017

Kniha Knihkupectví na Bylinkovém náměstí

Restang

Tato útlá knížka nesedne každému, je to spíše vyprávění o postavách, takže nějaký děj v tom nehledejte. Protkáno je to myšlenkami, které mají něco říct o životě. Kdo chce ten si v tom něco najde a možná se mu sevře malinko hrdlo dojetím, protože třeba vám to připomene něco osobního. Mně se to docela líbilo, takže za slušných 2,5 *

RebeccaLynn

Po přečtení pár stránek jsem jsi říkala, že kniha má velmi příjemnou a pohodovou atmosféru, jenže po dalších pár stránkách mi přišla příliš unavená. Moc přemýšlení o knihách a málo příběhu. Nedočetla jsem.

Booky84

Od knihy jsem očekávala něco jiného, i když příběhy byly zajímavé. Bohužel hlavní hrdinka se mi příliš nelíbila, byla moc dotěrná.

ZoeChaya

Tohle není kniha pro mě. Kdyby šlo o samotné příběhy, tak by se mi snad i líbila, ale věčné filozofování a poučování mě opravdu nebavilo.

Rezi29

Tak jako .. nevím, no. Ze začátku se to vyvíjelo velice slibně, očekávala jsem spoustu knižních tipů a zajímavých postav, ale zhruba od čtvrté povídky mi začala hlavní postava velice vadit. Tak nějak mi přišlo, že je vlezlá a musí do všeho "strkat nos", a navíc vysypávala z rukávu "hlubokomyslné" myšlenky, které mi skoro vůbec nic nedaly, jen jsem se při nich nudila, a ke konci už jsem určité pasáže i přeskakovala. Moc mě to mrzí, protože z edice 7lásky jsem už několik knih četla a většina se mi líbila, ale tuhle knihu moc nedoporučuji. Jediný velký bonus je seznam zmíněných knih na konci knihy.

avicha
28.12.2020

Kniha je napsána velmi zajímavou formou. Protože neumím francouzsky doufám, že alespoň nějaká kniha o které se autor zmiňuje bude přeložena do češtiny. Myslím, že každému přinese chvilku zamyšlení a zastavení mysli na dobu přítomnou.

Knihomol.ka
11.12.2020

Milé pohlazení, plné zajímavých úvah o životě a světě, ale hlavně knih, které si určitě chci přečíst.

LejcaS
10.11.2020

Krásná knížka, která zde nemá kdoví jak vysoké hodnocení. Ke mně se, ale dostala v pravý čas. Možná v jinou dobu bych ji tolik bývala neocenila, teď mi však pomohla navodit klid a mír v duši, který jsem už začala ztrácet. A jako bonus k tomu spoustu zajímavých námětů na četbu! ;-)