Kniha snů

Vykořeněný válečný reportér Henri si dává za vinu smrt svého otce a nesmí vídat syna, kterého neplánovaně zplodil s kolegyní ve válečné zóně. Geniální Sam, třináctiletý chlapec s IQ 148 a schopností rozeznat lidské nálady, v nemocnici poznává dvanáctiletou Madelyn, která je po nehodě už sedm měsíců v kómatu. Knižní nakladatelka Eddie se sotva vzpamatovala z rozchodu s Henrim a navázala nový vztah, když ji zastihne šokující zpráva: Henri se nachází v umělém spánku a ji uvedl jako kontaktní osobu pro případ nouze....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321730/big_kniha-snu-a5n-321730.jpg 4.2120

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Das Traumbuch, 2016

Kniha Kniha snů

Amazonka72
28.12.2021

Velmi zvláštní kniha... nechala jsem se tak trochu unést velmi pozitivním hodnocením zde na DK, ale pro mě to rozhodně nebyla kniha, která by mě "chytla za srdce". Celé to "lavírování" mezi životem a smrtí mi přišlo místy až patetické, zbytečně hrající na city. Ano, nikdo z nás netuší, co se nachází mezi životem a smrtí, někde uprostřed řeky mezi oběma břehy. Je to určitě velmi zajímavý námět pro filozofický příběh, v tomto příběhu mi však stále něco vadilo... Možná to byla postava syna Sama, který pro mě nebyl skutečnou postavou. Nevěřím tomu, že by se takto choval dospívající chlapec, byť i velmi inteligentní a empatický. Možná, kdyby jeho chování bylo přirozenější, celý příběh by vyzněl trochu více uvěřitelně. A láska Henriho a Eddie - bože, opravdu bych chtěla být optimistou a věřit, že takto "čisté city" jsou stále ještě možné... ale já tomu, zkrátka, nevěřím. Kdyby Eddie měla alespoň jednu špatnou vlastnot, kdyby se v některé situaci zachovala jako chybující žena... pak bych možná přijala celé vyprávění jako zajímavý náhled do světa mezi nebem a zemí.

Le Chat
29.11.2021

Knize bych dala i 6 hvězdiček, považuji ji za velmi dobře napsanou, dojala mne... Kniha snů však rozhodně není pro každého (což platí i o dalších dílech autorky). Já však na tento příběh určitě dlouho nezapomenu.

lusila
19.10.2021

Poetické a predsa realistické, také "medzi". Možno je niečo medzi životom a smrťou, možno nie. Možno iné rozhodnutia by unášali naše životy iným smerom. Ale každý asi túži cítiť, že nežil zbytočne.

Ishir
18.03.2021

Kniha mě velmi dojala.

Yunnan
16.02.2021

Nevím, jestli někdy budu schopen napsat nějaký komentář k této knize, která mě naprosto odrovnala.
"Nevyplačte všechny slzy v noci. Jinak budete zoufalá, protože se vám bude chtít plakat, budete ale prázdná. Ta prázdnota je nejhorší. Neschopnost vyjádřit bolest, protože všechno zoufalství je spotřebováno." Bože, jak já vím, o čem píše...
Děkuji ti z celého srdce, paní Nino George...

JancaMia
17.01.2021

nebavilo,moc cirátů okolo života a smrti

Eva2424
13.04.2020

Hezké, poetické, pobízející k zamyšlení nad životem a smrtí a jejich hranicí. Na můj vkus příliš romantické, sentimentální, přeplněné emocemi.

Angelee
13.01.2020

Na tuhle knížku nejspíš nikdy nezapomenete. Je napumpovaná emocemi, které vás nekompromisně strhnou, přimějí prožívat příběh, jako byste byli jeho součástí a připomenou vám podobné pocity z vašeho vlastního života. To jen tak nějaká kniha neumí - ale také ne každý si tohle od knihy přeje, nedoporučila bych ji každému.
Fantastika, která byla v knize mnohokrát zmíněna, prostupuje celým příběhem. Nejen v otázce propojení života, smrti a toho popisovaného "něco mezi", ale také co se postav týče - zejména těch ve zdravotnickém prostředí. Ty jsou totiž v mnoha ohledech nereálné. Bylo by nesmírně krásné, kdyby existovali lidé jako doktor Bůh, sestra Marion, doktorky zpívající karaoke pacientům ve svém volném čase... A také Sam s jeho vnímáním skrze všechny světy, a jeho čirou láskou k Maddie, která překoná všechno možné i nemožné. A kdo by nechtěl mít vedle sebe člověka, se kterým souzní tak perfektně jako Henri s Eddie. Ale jsou jen fikce, a pokud už podobní lidé existují, je jich jako šafránu. Tato nereálná dokonalost postav mi ze začátku při čtení trochu vadila, než jsem začala brát celou tuto knihu jako fantastickou literaturu, kterou je.
Nicméně, ať už se vám Kniha snů bude líbit nebo ne, jisté je, že zanechá dojem.