Kniha snů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vykořeněný válečný reportér Henri si dává za vinu smrt svého otce a nesmí vídat syna, kterého neplánovaně zplodil s kolegyní ve válečné zóně. Geniální Sam, třináctiletý chlapec s IQ 148 a schopností rozeznat lidské nálady, v nemocnici poznává dvanáctiletou Madelyn, která je po nehodě už sedm měsíců v kómatu. Knižní nakladatelka Eddie se sotva vzpamatovala z rozchodu s Henrim a navázala nový vztah, když ji zastihne šokující zpráva: Henri se nachází v umělém spánku a ji uvedl jako kontaktní osobu pro případ nouze....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321730/kniha-snu-a5n-321730.jpg 4.372
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
Orig. název:

Das Traumbuch (2016)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (29)

Kniha Kniha snů

Přidat komentář
pige
14. května

Knížka mě rozplakala.
Myslím si, že děj dokáže oslovit lidi vnímavé nebo ty, kteří mají silnou emotivní zkušenost se smrtí. Nejde totiž tak moc o příběh jako spíš o to, co zůstává nevyslovené.

Květinka008
28. dubna

Dlouho jsem se nemohla na knihu naladit. Udržel mě ale lehký styl psaní, překvapivě lehký a čistý na takové téma... A jakkoliv mi bylo proti srsti přeskakování, fantaskní překrucování a prolínání s realitou, paradoxně vše do sebe nakonec zapadlo a nezůstaly mi v hlavě žádné otázky nebo neuzavřené epizody. Nejvíc mě ale přitahoval příběh Maddie...

bambi.v
17. dubna

Skvělý nápad, dobře sepsané. Jen mi to přislo celé trochu na hranici kýče, hlavně na konci.

Martiiiik
07. dubna

Tato kniha jistě není můj šálek čaje. Chápu, že si lidé různě pohrávají s představami, co se stane po smrti, existuje něco mezi životem a smrtí, je to konečné, kde nastane tma, zima a prostě nic? Nikdo neví. Na jednu stranu se mi moc líbí autorčin způsob zpracování, je krásné mít naději.. prostě jsem celou dobu měla pocit, že je mi vnucováno něco, s čím se opravdu nedokážu ztotožnit a působilo to jako velmi ručivý element..

cukrovka
31. března

Tak trochu jiný příběh. Ten začátek byl na mě takový rozvláčný, ale postupně jsem se víc a víc začítala. Je to takové zamyšlení o životě a smrti. O lidech v komatu a jejich prožívání - slyší nás?, mají sny?, prožívají znovu svůj život?, vidí jiné světy?
Příběh je zajímavý, zvláštní a plný emocí.

Toňula
25. března

Knihu jsem začala číst na základě ohlasů zde, ale po třetině jsem musela odložit..Určitě se jedná o netradiční příběh, ale asi jsem čekala něco jiného, ne tolik intelektuálního a vzletného, zkrátka mě příběh nezasáhl ani nezaujal..možná někdy jindy..

piliticek
24. února

To byl velice zvláštní zážitek. Minimálně do třetiny knihy jsem jí četla jen proto, abych splnila téma do čtenářské výzvy. Kniha mi přišla hodně prepjata. A pak najednou se můj postoj změnil a já byla vtažena do emocí. Příběh se mě začal hluboce dotýkat a zjistila jsem, že i já toto zažila. Konec byl navíc velmi dojemný a nadějeplný.

JustWomen
11. února

Zvláštní kniha, netradiční příběh, téma života a smrti, vyprávění z pohledů tří zajímavých postav, Henriho, Eddie a Sama. Z počátku jsem knihu chtěla odložit, zvlášť zdlouhavé byly sny a představy Henriho v kómatu, ale čím blíže ke konci, tím to bylo lepší. Nejsem cílová skupina, ale kniha stojí za přečtení.


Autor a jeho další knihy

Nina George

Nina George
německá, 1973

Kniha Kniha snů je:

v Přečtených99x
v Čtenářské výzvě55x
v Doporučených12x
v Knihotéce62x
v Chystám se číst141x
v Chci si koupit22x
v dalších seznamech1x