Zvláštní smutek citronového koláče

Představte si, že je vám devět a těšíte se na narozeninový citronový piškot s čokoládou, ale místo citronů z něj najednou cítíte zoufalou samotu své maminky. Že je vám dvanáct a z chuti maminčiny večeře poznáte, že je tatínkovi nevěrná. Že je vám dvacet a z vlastnoručně připravené večeře cítíte továrnu... Pro mladičkou Rose se její neobyčejné nadání ochutnávat emoce těch, kteří jídlo připravili, stane utrpením, s nímž se musí naučit žít. Stejně jako s poznáním, že nikdo v její rodině není takový, jak se navenek jeví. Americká autorka napsala půvabný rodinný román o podivuhodné dívce a její zvláštní rodině, prodchnutý dojemně melancholickou atmosférou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166935/big_zvlastni-smutek-citronoveho-kolace-ZRN-166935.jpg 3.5365

Vydáno: , Argo

The Particular Sadness of Lemon Cake, 2010

Kniha Zvláštní smutek citronového koláče

MíšaS.

Příběh je to zvláštní, ale i tak se to četlo moc hezky a krásně jsem si u knihy odpočinula. Rose jsem si oblíbila. Škoda jen, že příběh nebyl trochu víc rozepsaný, promyšlený, chyběla tomu tak finální tečka.

saez

Bylo to...zvláštní. Ten nápad, příběh, myšlenka. Nutilo to číst, podněcovalo touhu vědět víc. Škoda, že námět autorka nevytěžila víc, rozhodně by si to zasloužil.

kercah
01.10.2020

Kniha je velice snadno čtivá, oddechová. Jen ten konec ????.

annie16
24.05.2020

Kniha se mi líbila, taková oddechovka.

jejda.majda
16.04.2020

Když se oprostíte od toho, co všechno může být zvláštní a prostě se necháte vytáhnout do tohoto tak zvláštního světa Aimee Benderové, bude se vám číst jedna báseň. Nad touhle knížkou jsem přemýšlela ještě docela dlouho po tom, co jsem ji dočetla.

terinkha
15.04.2020

Vyprávění Rose bylo tak krásný, tak moc! Hltala jsem jednu stránku za druhou, protože mi to přišlo fakt zajímavý a čtivý, chvílema jsem se musela smát a chvílema se mi chtělo při popisu chutí jídla až brečet, jak moc jsem si to dokázala představit.
Jen ten bratrův příběh mě tam trochu rušil a přišel mi navíc.
Dávám tři hvězdy, 70 %, mně se to líbilo.

Mianiola
27.02.2020

Knihu jsem začala číst na doporučení. Poměrně dost mne zaujal námět, ale musím přiznat, že kniha pro mě byla spíše zklamáním. Ač si stojím za tím, že téma je zajímavé, myslím si, že se dalo uchopit mnohem lépe. Většinu času se děj spíše vleče a pojednává pořád dokola o tom samém; žádné "wow" momenty, nic; nenadchne, neurazí. Nakonec jsem ji ani celou nedočetla a nic mě netáhne k tomu, aby se tak bývalo stalo...

Lucaaa
27.02.2020

Po přečtení recenzí se mi do knihy moc nechtělo zaujal mě název ale musím říct, že mě se celkem líbila