Uprdelismus

Autor poznal všechny možné příručky k lepšímu životu, k němuž mají pomáhat různé meditace, cviky či dechová cvičení. Proti tomuto trendu se však obrátil a řešení našel v obráceném gardu. Podle něj je mnohem účinnější mít všechno u prdele. Proto také vymyslel svůj novotvar, který v knize rozvíjí. Až se postupně naučíte věci okolo nevnímat tak vážně a dokážete se nad ně jednoduše povznést, teprve tehdy docílíte opravdové osobní svobody....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461421/big_uprdelismus-EwI-461421.jpg 3.8159

Kniha Uprdelismus

Carl

Ke knize jsem se dostal díky Honzově instagramu, protože jsem v poslední době často viděl jeho příspěvky, které se mi líbily a začal jsem ho sledovat. Po nějaké době se mi samozřejmě jeho kniha Uprdelismus dostala silně do povědomí a čím dál víc jsem si ji chtěl přečíst. Moc jsem se na ni těšil po reakcích lidí na sociálních sítích, ale na druhou stranu se bál, aby to nebylo zklamání. A nebylo! Honza mi velmi často mluví z duše a poměrně výrazně jsem se našel i ve vyprávění jeho příběhu. Kniha je velmi moudrá a poskytuje rady, myšlenky a pohled na svět, který podle mě dnešní doba tak zoufale potřebuje. Vše je psáno velmi přirozeným stylem a mně se kniha četla opravdu dobře. Dá se říci, že jsem ji zhltnul jedním dechem. Díky za ni, teď přichází pro mě ta nejtěžší část.. a to snažit se, aby se informace z knihy přenesly také v co největší míře do praxe a každodenního žití. Přeju Vám všem, aby se vám to dařilo co nejlépe! Zároveň to mám ale trochu u prdele, protože to už není v mých silách ;).

Dagmar76

-ismus, který by měl být povinný.

Kikulka97

Motivační knížky mě příliš neberou, ale toto mi přijde jako fajn zdravá dávka selského rozumu, kterou stálo za to si přečíst.

Stephanie92

Ukázka, jak by asi měl a mohl vypadat způsob života. Knížka mi dala jiný pohled na spoustu věcí. Hodně věcí jsem si uvědomila. Hlavně jsem se v tom našla. Teda ne úplně ve všem, nejsem až tak zapálená do duchovní cesty a na boha nevěřím. Sice ze začátku mě kniha ztrhla natolik, že jsem hltala každou kapitolu, ale ke konci už tak moc ne, ale i tak nemám problém, vám knihu doporučit. Opravdu si v ní každý najde to co chce, pokud chce.

Pepa0216

Kniha Jana Menděla se mi zpočátku hodně líbila, jenže to postupem času vyprchalo až k naprosto špatnému závěru knihy. Některé myšlenky koučingu sám sebe jsou nepochybně zajímavé. Sám nejsem příznivcem meditací a tak mi tohle nic moc neříká, ale to není to co by mi na knize vadilo. Meditace mě připadají složité. Uvědomění si svých chyb, poučení se a hlavně nevyčítání si je to je moje strategie. Bez meditace, ale s klidnou hudbou co mám rád. Každý to máme jinak. Stejně tak nevěřím autorovým poznatkům o hypnóze, ale nemám s tím zkušenosti. Jako člověk co dokázal to co autor a změnil svůj život tak že je jsem spokojený jsem však čím dál víc narážel na autorovu suverenitu. Ono není dobré být moc dole, ale být moc nahoře také ne a autor se podle knihy jako suverén chová poměrně často. Co pak považuji za vyloženě nebezpečné je autorův názor na antidepresiva. Nikdy jsem nebyl psychicky nemocný s ač se jako laik zajímám o psychologii tak suverenita a odmítání léčebných postupů jsou v tomhle ohledu nebezpečné a autora by v tomhle neměl nikdo následovat. Za to hodně sundávám hodnocení. Pár zajímavých myšlenek však kniha má a něco pozitivního a k zamyšlení se z ní odnést dá.

Kamčučák

Ale ne. Tahle kniha mě tedy nenadchla. Na to, jak je propagována, tak jsem od ní čekala mnohem více. Z knihy si odnesu možná dvě až tři rady do života, ale myslím si, že na trhu s kaučingem jsou mnohem lepší knihy.

gbrgbr

Za mě dobrý. Je to stravitelné i pro lidi, co se duchovnu vyhýbají. :) Jen by kniha zasloužila důslednější korektury (mě/mně apod.).

Chytuš

Moderně pojatý souhrn pouček osobního rozvoje - pro začátečníka přehledné a jasné. Pro pokročilejší neuškodí si podobné poučky pořád připomínat... V knížce jsem sice nenašla nic, co bych nevěděla, ale oceňuji právě snahu přiblížit se soudobému čtenáři. Je potřeba jen začít poučky používat, ne jen si o nich přečíst. Musí se člověku dostat do krve... Asi nejvíc oceňuji autorův přístup k meditaci - jeho rady na tomto poli jsou skvělé. Sama jsem s meditací začínala a končila mnohokrát, až jsem se zhruba před 4 lety seznámila s podobnou metodou, kterou autor představuje - a ejhle, najednou bylo přirozené a snadné začlenit meditaci do normálního života! Jen bych trochu nesouhlasila s tím, že pokud je meditace ukončená spánkem, je to špatně... Našlo se i dalších pár momentů, které mi úplně nesedly (autosugesce spojená s chozením po žhavém uhlí, občasné protimluvy - viz panická ataka), ale zavírám obě oči, protože není snadné všechno srozumitelně, jasně a čtivě popsat, což se autorovi podařilo a patří mu za to velký dík.