Uprdelismus

Uprdelismus https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461421/bmid_uprdelismus-EwI-461421.jpg 4 275 77

Autor poznal všechny možné příručky k lepšímu životu, k němuž mají pomáhat různé meditace, cviky či dechová cvičení. Proti tomuto trendu se však obrátil a řešení našel v obráceném gardu. Podle něj je mnohem účinnější mít všechno u prdele. Proto také vymyslel svůj novotvar, který v knize rozvíjí. Až se postupně naučíte věci okolo nevnímat tak vážně a dokážete se nad ně jednoduše povznést, teprve tehdy docílíte opravdové osobní svobody.... celý text

Pepa0216
01.06.2022 2 z 5

Kniha Jana Menděla se mi zpočátku hodně líbila, jenže to postupem času vyprchalo až k naprosto špatnému závěru knihy. Některé myšlenky koučingu sám sebe jsou nepochybně zajímavé. Sám nejsem příznivcem meditací a tak mi tohle nic moc neříká, ale to není to co by mi na knize vadilo. Meditace mě připadají složité. Uvědomění si svých chyb, poučení se a hlavně nevyčítání si je to je moje strategie. Bez meditace, ale s klidnou hudbou co mám rád. Každý to máme jinak. Stejně tak nevěřím autorovým poznatkům o hypnóze, ale nemám s tím zkušenosti. Jako člověk co dokázal to co autor a změnil svůj život tak že je jsem spokojený jsem však čím dál víc narážel na autorovu suverenitu. Ono není dobré být moc dole, ale být moc nahoře také ne a autor se podle knihy jako suverén chová poměrně často. Co pak považuji za vyloženě nebezpečné je autorův názor na antidepresiva. Nikdy jsem nebyl psychicky nemocný s ač se jako laik zajímám o psychologii tak suverenita a odmítání léčebných postupů jsou v tomhle ohledu nebezpečné a autora by v tomhle neměl nikdo následovat. Za to hodně sundávám hodnocení. Pár zajímavých myšlenek však kniha má a něco pozitivního a k zamyšlení se z ní odnést dá.

Kamčučák
18.05.2022 1 z 5

Ale ne. Tahle kniha mě tedy nenadchla. Na to, jak je propagována, tak jsem od ní čekala mnohem více. Z knihy si odnesu možná dvě až tři rady do života, ale myslím si, že na trhu s kaučingem jsou mnohem lepší knihy.

gbrgbr
13.03.2022 4 z 5

Za mě dobrý. Je to stravitelné i pro lidi, co se duchovnu vyhýbají. :) Jen by kniha zasloužila důslednější korektury (mě/mně apod.).

Chytuš
06.03.2022 5 z 5

Moderně pojatý souhrn pouček osobního rozvoje - pro začátečníka přehledné a jasné. Pro pokročilejší neuškodí si podobné poučky pořád připomínat... V knížce jsem sice nenašla nic, co bych nevěděla, ale oceňuji právě snahu přiblížit se soudobému čtenáři. Je potřeba jen začít poučky používat, ne jen si o nich přečíst. Musí se člověku dostat do krve... Asi nejvíc oceňuji autorův přístup k meditaci - jeho rady na tomto poli jsou skvělé. Sama jsem s meditací začínala a končila mnohokrát, až jsem se zhruba před 4 lety seznámila s podobnou metodou, kterou autor představuje - a ejhle, najednou bylo přirozené a snadné začlenit meditaci do normálního života! Jen bych trochu nesouhlasila s tím, že pokud je meditace ukončená spánkem, je to špatně... Našlo se i dalších pár momentů, které mi úplně nesedly (autosugesce spojená s chozením po žhavém uhlí, občasné protimluvy - viz panická ataka), ale zavírám obě oči, protože není snadné všechno srozumitelně, jasně a čtivě popsat, což se autorovi podařilo a patří mu za to velký dík.

Ajli
26.02.2022 odpad!

Na tuhle knížku jsem se moc těšila. Bohužel mě velmi zklamala. Člověk, který podněcuje lidi, kteří mají psychické problémy, aby nebrali antidepresiva opravdu nemůže být normální. Natož, když s velkou vážností mluví o minulých životech, že tomu má člověk věřit a vzápětí píše, že to nikomu necpe. :D To, že na sobě zkouší hypnózu a dodržuje nějaké půsty, bylo jen pomyslnou třešničkou na dortu. Jediné co mi kniha dala jsou citáty od JINÝCH lidí, které v knize opakuje klidně 3x. Plus knihu nafouknul, na nějakých 200 stránek, kdyby šetřil papírem a nenechával každou čtvrtou stránku poloprázdnou, knížka by vystačila na 150 stránek. :)

Capkomi
13.02.2022 4 z 5

Čtivé, krátké kapitoly. S většinou knihy souhlasím, nelíbila se mi jen kapitola, kde se píše, že si za své nemoci můžeme sami. Místy až hodně duchovní.

Gweny
23.01.2022 5 z 5

"Nebojte se žít naplno. Nemáte co ztratit."

Není třeba více slov. Tohle není jednoduché čtení. Často vede člověka k zamyšlení. Říká si, že na své cestě došel už fakt daleko a pak zjistí, že má za sebou jen pár metrů z nekonečně dlouhé a klikaté cesty. Ale není čas na to spílat, že jde pomalu. Naopak. V srdci se objeví vděčnost za to, čím už prošel a zároveň touha a odhodlání jít dál. Pracovat na sobě se zdá být tím nejtěžším životním úkolem. Ale není na co čekat. Štěstí, jak už jsem poznala, opravdu vyvěrá zevnitř, nikoli zvenčí.

PabloFuentes
21.01.2022 4 z 5

Jak zde již bylo napsáno, také si myslím, že ke spoustě myšlenkám, které jsou v knize uvedeny, si člověk jednou přijde sám, nebo by alespoň měl. Nicméně text je moc čtivě sepsán a ke každému poučení jsou přidány jasné a srozumitelné příklady. Je to takový fajn návod na život, který by mohl spoustě lidem pomoct. S novým rokem tedy nastal čas stát se správným uprdelistou :)

MarkCarter
05.01.2022 4 z 5

Na túto knihu som sa pozeral trochu cez prsty. Bol som zaujatý, veď čo by mi mohol dať pre mňa neznámy autor za životné lekcie. Myslel som, že sa jedná o ďalšiu kvázi selfhelp knihu plnú hurá myšlienok. Som úprimne rad, ze som sa mýlil. Začiatok je trochu pomalší, ale neskôr sa to rozbehne. Autor hovorí o svojich zážitkoch a pohľade na svet. Myšlienky spomenuté v knihe boli pre mňa inšpiráciou a často som sa prichytil, že nad nimi uvažujem aj počas dňa. Nezhodneme sa s autorom vo všetkom, ale myslím, že to je v poriadku. Zaujímavé časti: hypnóza, meditácia, sila mysle 9/10

andrea7191
03.01.2022 3 z 5

Přiznám se, že jsem čekala trochu něco jiného a nevím, jestli byla lepší moje představa nebo to, co jsem v reálu četla. Čekala jsem asi trochu jiný styl psaní a to mi až tak moc nevadilo. Více mi vadilo (za což autor nemůže) narážky na víru v Boha a ezo styl. Není to můj vkus, na knihu jsem se těšila a vlastně jsem od ní čekala nějaké prokouknutí, jakési uvědomění si, ale to se nestalo. Asi to nebude úplně chyba autora, ale spíš moje. Nicméně odkládám a myslím, že víckrát již neotevřu.

Monike
25.12.2021 5 z 5

Za me ctive! Zhltla jsem za par dni. Diky CV...

čef
10.12.2021 4 z 5

K většině idejí z této poučné knihy dospěje dříve nebo později skoro každý i bez pomoci autora. Každý zde však také může najít nějaké to semínko, které snad vykvete v konkrétní životní situaci např. v panické atace apod. Rozhodně doporučím zejména mladším ročníkům.

martin9666
07.11.2021

Příliš se přibližuje ezoterice.

Ema22
14.10.2021 3 z 5

"Když si připustíte, že kdykoliv můžete o všechno přijít, nutí vás to zamyslet se nad tím, o co přijít nemůžete."
Knížka mě potěšila. Zastihla v pravou chvíli, potřebuju přestat spoustu věcí moc promýšlet a řešit. Potřebuju se zdravě naštvat a pak některé starosti prostě nechat plynout svým směrem a tempem. Chci být alespoň částečným uprdelistou, ač se mi to označení trochu příčí. Honza Menděl mi v jedné kapitole otevřel oči, měla jsem dojem, jako by psal o mně. Zhlédla jsem i rozhovor a část přednášky. Někdy je prima se podívat na starosti z jiného úhlu pohledu.

HynekBee
09.10.2021 4 z 5

Super knížka napsaná jednoduše. Občas se autor opakuje, ale asi to někteří z nás potřebujeme, že? ;)

ajaworld
05.10.2021 3 z 5

No já nevím...přijde mi, že se jedná o laicky sepsané rady, takový kompilát. Autor si často protiřečí, jeho "rady se mi jeví rozplizlé".
Jak kniha pokračuje, zdá se mi, že autor má sám dost osobních problémů.
Jak již tady někde někdo psal : výraz "uprdelismus" je jen marketingový tah.
Přečtěte si stoika Senecu a je to o několik levelů výše. Jeho skvělé dopisy vyjdou v říjnu.
Tohle je ztráta času. Pár střípků se z toho vybrat dá, proto nezařazuji mezi úplný odpad.
A to "pa" na konci mě fakt odrovnalo.

Pavčule
27.09.2021 2 z 5

Dostala jsem jako dárek , jen se nemůžu rozhodnout, jak to autor vlastně myslel . Seriozní psychologie nebo humor ?

Jerry H
26.09.2021 5 z 5

Knížka parádní, několikrát jsem se v ní našel. Asi zrovna nemusí každému sednout, jelikož každý se trochu liší od ostatních, ale ve finále proč si ji nepřečíst a neudělat si vlastní závěr.

Martin466
26.09.2021 4 z 5

Až na ten ezo závěr pěkná knížka. Dostala se ke mě v době, kdy jsem ji vyloženě potřeboval. Jenom představa, že nemusím hasit všechny požáry světa a dělat kdekomu rohožku mi zlepšila náladu (proč to nešlo dřív nevím). Rady si beru k srdci a začínám s nima pracovat okamžitě.

uzivatel9420
26.09.2021 5 z 5